Plánování otěhotnění

6
4.8.20 16:20

Planovani otehotneni

Dobry den, chci se zeptat s pritelem by jsme strasne chteli miminko. Jenze premyslime jestli by to ted slo jelikoz me ceka jeste rok dalkoveho studia (od zari cca do cervna ) uvazavoli jsme ze by jsme chteli pocit v listopadu jenze pak jsme nad tim uvazovali ze by jsme to nechali na kveten 2021. Co je rozumnejsi ted listopad s tim ze v kvetnu bych byla cca v 6mesici a nebo az ten kveten zacatek. co si o tom myslite vy? Za odpovedi dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
605
4.8.20 16:27

Začněte se snažit v tom listopadu, vždyť se to nemusí podařit hned. Může to trvat i několik měsíců než se zadaří

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
4.8.20 16:29
@Denulqa píše:
Dobry den, chci se zeptat s pritelem by jsme strasne chteli miminko. Jenze premyslime jestli by to ted slo jelikoz me ceka jeste rok dalkoveho studia (od zari cca do cervna ) uvazavoli jsme ze by jsme chteli pocit v listopadu jenze pak jsme nad tim uvazovali ze by jsme to nechali na kveten 2021. Co je rozumnejsi ted listopad s tim ze v kvetnu bych byla cca v 6mesici a nebo az ten kveten zacatek. co si o tom myslite vy? Za odpovedi dekuji.

Já bych se snažila až po. Nevíš, jak dlouho to potrvá, ale kdyby to klaplo na první dobrou, může ti být zle, můžeš polovinu těhotenství proležet. Ten rok se dá vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
4.8.20 16:32

Také bych počkala. Otěhotněla jsem rychle a pak mi bylo půl roku zle, že sem nemohla ani do práce. Nikdy nevíš jak to bude u tebe probíhat. A přerušovat pak školu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.8.20 16:33
@Russet píše:
Já bych se snažila až po. Nevíš, jak dlouho to potrvá, ale kdyby to klaplo na první dobrou, může ti být zle, můžeš polovinu těhotenství proležet. Ten rok se dá vydržet.

Nam nejde i to to vydrzet. Jen o to ze pritel je celkem starsi jak ja. Nechceme tak uplne to zanedbat aby nam uz to pak treba neslo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16469
4.8.20 16:34

Nech si to po škole. Můžeš zvracet jak šakal nebo celý těhotenství proležet a máš po škole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
605
4.8.20 16:34
@Russet píše:

To je fakt, dávám za pravdu. já jsem ráda že jsem školu ukončila před otěhotněním, musela jsem na rizikové těhotenství a to bych nezvládla dodělat školu. Takže dávám za pravdu a přehodnocuju svou původní radu :) i když taky může mít zakladatelka úplně pohodové těhotenství a školu by dodělala levou zadní, je to hodně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3296
4.8.20 16:35

Myslím si o tom to, že plánovat si můžeš, co chceš. Ale zpravidla to dopadne úplně jinak ;-)
Nepíšeš, kolik ti je - tzn. jak moc důležitý je faktor času.
Kdyby mě netlačil čas, klidně bych počkala do jara. Být těhotná přes koronavirovou zimu asi nebude úplná hitparáda…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.8.20 16:36
@KeckaJ píše:
Také bych počkala. Otěhotněla jsem rychle a pak mi bylo půl roku zle, že sem nemohla ani do práce. Nikdy nevíš jak to bude u tebe probíhat. A přerušovat pak školu…

Do prace uz chodit nehudu moct budu muset byt na nemocenske vzhledem k povolani. A prave ze to hudu mit formou dalkoveho studia takze tam budu jrzdit treba 1×za 14dni o vikendu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
4.8.20 16:47
@Denulqa píše:
Nam nejde i to to vydrzet. Jen o to ze pritel je celkem starsi jak ja. Nechceme tak uplne to zanedbat aby nam uz to pak treba neslo

Tak ať jde už teď prošetřit spermie. Nejméně invazivní vyšetření. Ty se nech taky prohlédnout. Pak se můžete vesele snažit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4815
4.8.20 16:48

@Denulqa vzhledem k povolani vas muze preradit zamestnavatel na jine misto a budete do prace chodit, jako kazda druha tehotna. Nespolehal bych se na to, ze doktorka bez rozmysleni napise neschopenku a neco si do ni vymysli. Takze radsi pockejte a panove muzou byz plodni i ve starsim veku, tam ten vek takovy rozdily nedela extremni. Kazdopadne si muze jit cvicne na spermiogram, at vi jak na tom je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
4.8.20 16:49
@Jdani píše:
To je fakt, dávám za pravdu. já jsem ráda že jsem školu ukončila před otěhotněním, musela jsem na rizikové těhotenství a to bych nezvládla dodělat školu. Takže dávám za pravdu a přehodnocuju svou původní radu :) i když taky může mít zakladatelka úplně pohodové těhotenství a školu by dodělala levou zadní, je to hodně individuální.

Já třeba byla úplně v pohodě, ale moje mladší kolegyně proležela třetinu těhotenství. Druhé měla v pohodě. Dopředu to nejde odhadnout. Přesto bych počkala aspoň do jara.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
4.8.20 17:11
@Russet píše:
Já třeba byla úplně v pohodě, ale moje mladší kolegyně proležela třetinu těhotenství. Druhé měla v pohodě. Dopředu to nejde odhadnout. Přesto bych počkala aspoň do jara.
@Cenarius píše:
@Denulqa vzhledem k povolani vas muze preradit zamestnavatel na jine misto a budete do prace chodit, jako kazda druha tehotna. Nespolehal bych se na to, ze doktorka bez rozmysleni napise neschopenku a neco si do ni vymysli. Takze radsi pockejte a panove muzou byz plodni i ve starsim veku, tam ten vek takovy rozdily nedela extremni. Kazdopadne si muze jit cvicne na spermiogram, at vi jak na tom je.

V mem pripade jine misto v zamestani neexistuje jakakoliv pozice souvisi s tahanim tezkych veci :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
210
4.8.20 17:11

@Denulqa Já bych toho půl roku nedala ani to 1× za 14 dní… I k doktorům mě musel někdo odvézt. Blila sem při každém pohybu… Šíleně mi klesal tlak až do mžitek… Bylo mi slabo a zle. Nebo můžou být jiné komplikace. Prostě za sebe říkám dodělat školu a pak začít se snažením. Já si říkala že to bude trvat. Nepůjde to hned… A ejhle ono jo. Že je chlap starší nemusí vadit. Stáří vadí spíš u žen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27075
4.8.20 17:14
@Denulqa píše:
V mem pripade jine misto v zamestani neexistuje jakakoliv pozice souvisi s tahanim tezkych veci :-)

Ale to není tvoje starost. Zaměstnavatel má povinnost tě přeřadit nebo nechat doma. Překážka na straně zaměstnavatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama