Plánovaný císař- spinál nebo celkové uspání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
monika.man
Povídálka 23 příspěvků 23.04.19 13:03
Plánovaný císař- spinál nebo celkové uspání?

Maminky v pátek jdu na plánovaný císař, jen teda se stále nedokážu rozhodnout jestli uspat celá nebo do půl těla. Prosím o Vaše zkušenosti.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Serpentini
Ukecaná baba ;) 1574 příspěvků 23.04.19 13:08

Já měla mít původně celkovou z určitých zdravotních důvodů, na sále se rozmysleli a dali mi na mé přání jen spinál. Bohužel se mi při něm udělalo zle, měla jsem asi od půlky operace pocit že nemůžu dýchat. Malá se navíc narodila přitopená, takže jsem jí jen zahlédla když jí odnášeli a celkově to nebyl nijak hezký zážitek v jaký jsem doufala, navíc jsem pak týden měla takové migrény jako nikdy dřív. Znovu bych volila celkovou. Ale to ti nikdo neřekne jak to bude vypadat zrovna u tebe,

delora
Stálice 82 příspěvků 3 inzeráty 23.04.19 13:12

Spinál je obecně preferovaná varianta, ač normálně nikoho k ničemu neukecávám, u sekce trochu jo, většinou soolečněs porodníkem. U celkové je riziko obtíží se zajištěním dýchacích cest (u rodiček mnohem větší než u běžné populace) a i pro operatéra je to méně komfortní varianta ( má jen pár minut na vyndání mimina, pak už k němu dojdou anestetika).

Aamanda
Kelišová 5635 příspěvků 23.04.19 13:13

Já měla spinál a byla jsem spokojená. Stalo se mi tedy to stejné co @Serpentini, ale jen na chviličku, potom to přestalo a cítila jsem se až do konce dobře.

Uživatel je onlineaknadar
Kecalka 395 příspěvků 23.04.19 13:14

Já mám za sebou obojí, poprvé celkovou a po 12ti letech znovu spinál. Obojí v pohodě. Ten spinál měl asi něco do sebe-viděla jsem partnera jak to prožívá a miminko hned :srdce: potřetí bych asi zase volila spinál, ale to už nebude :-) neměla jsem žádné komplikace, naštěstí.

Jadala
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 23.04.19 13:21

První sekci jsem měla akutní v celkové narkóze, dlouho jsem se z ní probírala, nic příjemného. Pak následovaly dvě sekce plánované, ve spinální anestezii a za mě super, při druhé mi sice na chvíli klesl tlak, hůř se mi dýchalo, ale byla to opravdu jen chvilička, při třetí absolutní pohoda. Pro mě byl spinál rozhodně lepší a ten pocit vidět dítě a reakci partnera okamžitě byl k nezaplacení :mavam:

Příspěvek upraven 23.04.19 v 13:23

Shari81
Kelišová 6118 příspěvků 23.04.19 13:22

Měla jsem 2× spinál a bylo to ok. U prvního porodu jsem nevěděla, že může být i bonding, u druhého jsem už na něm trvala, takže mi malého přiložili hned, jak ho vytáhli..za mě spinál ano, chtěla jsem být při jejich narození..

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 1 inzerát 23.04.19 13:28

Ja sla na akutního cisare, dost jsem se spinalu bala, ale presto jsem malou chtela videt..napichnuti v pohode, dychalo se v pohode, citit bylo jen tahani a mala byla venku rychle, prinesli mi ji ukazat. Pak me douspali a zasili. Pak to probuzeni nebylo nic moc, porad jsem necitila nohy atd.,ale po vyspani vse ok. Ja bych sla znovu do spinalni anestezie..celkova je nebezpecnejsi pro mrne.

medunka23
Kelišová 7387 příspěvků 23.04.19 13:32

První jsem měla akutní v celkové a jak už tu zaznělo, to probouzeni nic moc, byla jsem jak mimo své tělo, navíc malou mi privezli asi až za 3hodiny a to jen proto, že jsem si jí vykrucela.
Druhá byla plánovaná ve spinalu a tedy za mě super, jako byly chvilky, kdy to je nekomfortni, též se mi zezacatku špatně dychalo, ale bylo to právě poklesem tlaku, který je u teto anestezie normální, pustili mi víc roztok a bylo to ok, nepříjemný byl i pocit vybavovani miminka, ale jsou to jen tlaky. Oproti celkové jsem malou hned viděla a měla jsem bonding, já špatně nesla to lezeni 24hodin, ale vydržet se to dá, pak asi 3den se mi ještě motala hlava, ale pohoda. Když bych měla jít znova, zase jdu do spinalu.

blumen
Hvězda diskuse 49740 příspěvků 23.04.19 13:37

Ja mam po spinalu otresny zazitek, protze nefungovala, jak ma a zacali operovat navzdory memu upozorneni. Pak uz jsem omdlivala a neco mi pichli, pak bile svetlo a nekam jsem letela. Probudilo me az to, ze mi strkali dceru pod nos, dodnes mam z toho trauma. Pokud budu mit dalsi cisar, tak v celkove.

Příspěvek upraven 23.04.19 v 13:37

Elenloth
Závislačka 4235 příspěvků 6 inzerátů 23.04.19 13:37

@monika.man Pokud jenom trochu můžeš, byla bych pro spinál. Je to šetrnější k miminku, lepší pro operatéra, který má dost času na to být šetrný. Ano, může to být trochu nepříjemné, pro někoho je to psychicky náročné, ale po celkovce ti zase může být zle.
Mám za sebou obojí, když jsem si mohla vybrat, tak 2× spinal.

M-i-ch-e-l-l-e
Kecalka 294 příspěvků 23.04.19 13:55

Mám za sebou dva porody přirozeně. U druhého dítka původně hrozil CS pro konec pánevní, ale nakonec se na poslední chvíli otočil. Ale řešila jsem úplně to samé jako Vy. Já jsem se tenkrát rozhodla pro spinální anestezii, ale jen kvůli miminku. Kdyby šlo jen o mě, tak jdu do celkové. Měla jsem hrůzu z toho být při operaci vzhůru a přitom polovinu těla necítit. Ale co by matka neudělala pro dítě. Naštěstí jsem nakonec rodila vaginálně, i když ne bez komplikací, ale to je něco jiného. Přeji Vám hodně štěstí.

Celina
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.19 14:01

Rozhodně spinal :palec:
Výhody : uvidíš hned miminko, jednodušší rekonvalescence, pro lékaře čas a klid na operaci.
Při plné anestezii : miminko nevidíš, delší rekonvalescence a lékaři musí fofrovat s řezem, než usne i miminko.
Taky jsem se bála (hlavně píchání do páteře 8o brr) ale není to žádné drama a zážitek stojí za to. :mavam:

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 778 příspěvků 23.04.19 14:04

Prvni jsem mela akutni s epiduralem, druhy jsem hodne resila predem a vlastne to se mnou ani nikdo neresil. Prisla jsem na sal, jenom se me zeptal jak minule a za chvili uz jsem mela spinal napichnuty. Ta nevolnost se dela jak mi anesteziolog rikal, ze jak vyndaji mimco pichaji hormony kvuli deloze a jeste neco. Staci zhluboka dychat, rict si o prizvednuti hlavy a mokry hadr na celo.

1mila2
Zasloužilá kecalka 876 příspěvků 23.04.19 14:05

Chtela jsem celkovou, ale spinal je pry pro dite setrnejsi :kytka:
Chlapa tam mit nemuzes? To by pak byl spinal jasna volba :kytka: uz si nepamatuju, jak jsem byla fit po celkove, ale pri spinalu bylo super, ze jsem mela chlapa furt a vsude u sebe (na sal teda nesel, to se bal, ale hned jak me odvezli ze salu, tak cekal na pokoji). Po celkove jsem se asi musela dospavat a vim, ze manzela vyhodili po necele hodince navstevy, jeste 8hodin po porodu, kdyz prisel na navstevu :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama