Plánovaný císař vs. spontánní porod

334
14.8.20 07:29

Planovany cisar vs. spontanni porod

Je dost diskusi o typech porodu, ale me zajima - zazil nekdo oboji? Tedy jak spontanni porod tak i dopredu naplanovany cisarsky rez? Nemyslim akutni, ten je asi vzdy na prd. Co hodnotite jako lepsi pro vas a pro dite? Jsem v situaci, kdy budu mit asi na vyber - minuly porod byla planovana sekce pred 3 lety (duvod konec panevni), ted jsem s cisarem pocitala, doktor me prekvapil svym pristupem, ze doporucuje prirozeny porod. Obecne u nas v porodnici preferuji druhy cisar, nebo aspon jsem to tak slysela, tak me vcera dr. zaskocil. Ja byla s mym cisarem spokojena, nemela jsem komplikace, prirozeny porod povazuji za rizikovejsi pro dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
14.8.20 07:50

Já ještě nerodila, ale kamarádka to měla jako ty - první porod císařem protože miminko bylo zadečkem a druhý porod přirozený. Říká že zlatý přirozený porod. Sice byla střižená, takže si chvíli nemohla pořádně sednout, ale jinak fungovala v pohodě narozdíl od císaře, kdy měla problém se sama zvednout z postele nebo zvedat miminko a dlouho ji ta jizva bolela. Taky se říká že miminka narozená císařem mají slabší imunitu ale nevim :nevim: U nás teda císaře nedělají pokud to není nutné

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 08:05

Byla jsem v naprosto stejné situaci. První porod plánovaný císař pro konec pánevní, rychlá rekonvalescence. Podruhé jsem rodila spontánně, přirozeně. Druhý porod byl rychlý, bez zásadních komplikací. Po porodu byla nutná revize, protože placenta přirostla k jizvě, což se prý občas stane. Následné poporodní komplikace na mojí straně způsobily celkem dlouhou rekonvalescenci. Jenže je to porod a tam prostě komplikace mohou být, i u císaře a tam možná ještě větší. Jsem ráda, že jsem podruhé rodila přirozeně. Pokud vám dávají vybrat, volte podle svého, jak to cítíte Vy, nikoliv ostatní :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní

Radši anonymně :)… Mám za sebou 2 sekce. První sekce byla akutní a druhá plánovaná. Mohla jsem si vybrat, zda chci rodit spontánně nebo zase sekcí. Chtěla jsem, ať to rozhodnou oni :oops:. Nejvíc mě nakonec pobavila doktorka, která mi řekla proč si ničit spodek, když už mám břicho stejně rozrezane :lol:… Viděla, že jsem stejně nalomona k sekci a spontánně se bojím, protože nevím do čeho jdu). Semnou na Jipce byla ženská po sekci a předtím rodila spontánně a říkala, že radši rodit 20× normálně, než toto..

• Citovat
  • Nahlásit
4256

Pokud máš jizvy v pořádku, tak není důvod ti plánovat druhý cisar. Jelikož jsem sama osobně zažila jen spontánní porod, byl rychlej, malej nastrih, a hned ten den jsem normálně fungovala - seděla atd… Tak bych do zbytečný operace nešla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
374
14.8.20 08:07

Já měla první spontánně a druhý plánovaný císař pro KP. Teď jsem zase 2 v 1 a celé těhotenství jsem se modlila, abych mohla rodit přirozeně. Pro dítě je vždy lepší spontánní porod než císař - hormony během porodu, rychlejší adaptace. Plus u císaře bylo asi jen to, že jsme věděli přesně kdy to bude, což teď nevíme a člověk čeká :lol:. Jinak co o bolesti, spontánní bolí v průběhu a pak ze sekundy na sekundu nic. Jasně může dojít k poranění, šití a tak, ale to je nic oproti císaři. U císaře není žádná bolest během, nicméně bolest pak a vyřazení z provozu po operaci, je za mě hrozné. Nejsem žádný militantní zastánce přirozených porodů, kdyby mi to teď z nějakého důvodu nevyšlo, tak bych císaře podstoupila, ale 100% jsem šťastnější za možnost to zkusit spontánně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17170
14.8.20 08:07

Pokud půjde přirozený porod, ber ten. Já měla první porod sekcí ze stejného důvodu jako Ty, druhý jsem. chtěla přirozený, taky tak začal, bohužel skončil akutním císařem, měla jsem infekci a bylo to překotné, hrozilo udušení. Ten druhý císař byl o dost horší, teď zrovna řeším následky, diastázu a pupeční kýlu. Pro dítě ale bylo myslím lepší počkat na spontánní porod, je odolnější, nemá alergii jako starší rozená plánovaným císařem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6097
14.8.20 08:20

První porod plánovaný kvůli KP, druhý klasicky. Co je rizikovější pro dítě, nehodnotím. To nejde srovnávat, záleží na okolnostech. Pro dítě v poloze KP je císař méně rizikový než vaginální porod. Proto se volí přednostně. Vždy záleží na okolnostech. Pro mě byl lepší plánovaný císař. Vše se rychle a dobře hojilo, byla jsem brzy po porodu fit. Dítě také zcela bez komplikací. Druhý porod (klasický) byl pro mě mnohem horší, ztratila jsem hodně krve a byla uvnitř potrhaná. Dávala jsem se dlouho do pořádku. I tak si ale myslím, že pokud k císaři není důvod (z lékařského hlediska), ať je porod vaginální. To že já jsem ten klasický porod měla těžší a ta rekonvalescence byla dlouhá, neznamená, že ho jiná nemá v pohodě. To je totiž hodně individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
14.8.20 08:21

Ja se prave bojim ze by to skoncilo akutnim cs, coz je asi nejhorsi varianta, mit bolesti, pak byt v narkoze, zase bolesti atd.. a jak nekdo pise, stejne uz mam jizvu na brichu a obavam se, co by to udelalo s mym spodkem - v okoli mam po porodech hemeroidy, inkontinenci, horsi sex. zivot :? Asi jediny duvod pro normalni porod by bylo, at si to „zaziju“, tento zazitek jeste proste nemam. Jinak me to moc nelaka :) ale tady si chci utridit myslenky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6097
14.8.20 08:27

Jinak pokud jde o nějaký přínos pro dítě vzhledem k jeho imunitě, tak rozhodně obecně rozšířený názor, že dítě porozené klasicky má lepší imunitu, je mýtus. Těch ovlivňujících faktorů je totiž mnoho. Dcera porozená císařem (Apgar 10-10-10) neměla žádné problémy s adaptací a imunitu má i ve svých 15 letech na 1 - první rýma ve 3 letech a i od té doby má max. rýmu tak 2× do roka, žádná alergie. A to byla i méně kojená než syn, navíc jako malá velký nejedlík. Syn porozený klasicky (Apgar 9-10-10) - od 5 týdnů atopický ekzém, první roky snížená imunita, ve dvou letech léčba na imunologii, celou školku prakticky promarodil. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17170
14.8.20 08:30
@eva.pass píše:
Ja se prave bojim ze by to skoncilo akutnim cs, coz je asi nejhorsi varianta, mit bolesti, pak byt v narkoze, zase bolesti atd.. a jak nekdo pise, stejne uz mam jizvu na brichu a obavam se, co by to udelalo s mym spodkem - v okoli mam po porodech hemeroidy, inkontinenci, horsi sex. zivot :? Asi jediny duvod pro normalni porod by bylo, at si to „zaziju“, tento zazitek jeste proste nemam. Jinak me to moc nelaka :) ale tady si chci utridit myslenky.

No ono i po 2. císaři můžeš mít následky. Záleží taky, kolik Ti je. Jestli jsi mladá, šanci na normální porod máš dobrou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16130
14.8.20 08:31

@eva.pass To už je na tobě. Já rodila jen jednou a přirozeně. Jakmile jsem porodila, tak jsem o bolesti nevěděla. Říká se, že vychází z té části mozku, která si to nepamatuje. Nástřih chvíli bolel, ale jinak to slo. Hned mně naskočila laktace. Druhé chci taky rodit přirozeně. Kamarádka byla po cs bolavá ještě měsíc. On cs naruší svaly a fascie.

Ale ty se musíš rozhodnout. Ono je taky možné, že se ti rozjede spontánní porod rychle a doporučí ti porodit vaginálně. Asi bych byla připravena na oboje, i když se rozhodneš pro cs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
14.8.20 08:33

@bartsch to si taky myslim, ze je to mytus. Ono jim to tak z vyzkumu muze i vychazet, pac na cs jdou vetsinou starsi a celkove rizikovejsi zeny. Takze to je podle me spise timto, nez ze by horsi imunita byla az nasledkem porodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17170
14.8.20 08:34
@bartsch píše:
Jinak pokud jde o nějaký přínos pro dítě vzhledem k jeho imunitě, tak rozhodně obecně rozšířený názor, že dítě porozené klasicky má lepší imunitu, je mýtus. Těch ovlivňujících faktorů je totiž mnoho. Dcera porozená císařem (Apgar 10-10-10) neměla žádné problémy s adaptací a imunitu má i ve svých 15 letech na 1 - první rýma ve 3 letech a i od té doby má max. rýmu tak 2× do roka, žádná alergie. A to byla i méně kojená než syn, navíc jako malá velký nejedlík. Syn porozený klasicky (Apgar 9-10-10) - od 5 týdnů atopický ekzém, první roky snížená imunita, ve dvou letech léčba na imunologii, celou školku prakticky promarodil. :nevim:

No to je zajímavý, že to píšeš. Já mám prosté pocit, že 1. dceru „vytáhli ven“ moc brzo, měla tam. ještě týden být, ale vycházelo to na Vánoce, tak císaře naplánovali dřív. Na mladší se čekalo a přijde mi odolnější, kojené byly obě dlouho. Ale možná je to jen souhra okolností. Rozhodně ale pro tělo nebyl můj 2. císař výhra.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
14.8.20 08:35

@robínek podle me mlada jsem :) 31 let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu