Plánovaný císař - zkušenosti

3410
14.3.16 19:52

Planovany cisar - zkusenosti

Ahoooj,
Prosim maminky po planovanem cisari o sve zkusenosti a postrehy :) s nejvetsi pravdepodobnosti me to ceka v kvetnu. Jsem z toho nervozni, chtela bych rodit normalne, ale samozrejsme jsem vdecna, ze se mimco nejak dostane ven :)
Jak probiha hospitalizace pred? Je nutny klistyr? Co manzel na sale? Mohu mit mimco pak hned u sebe nebo ho odnesou a uvidim az druhy den? Boli to pri zakroku? Jaka je atmosfera na sale? Mam fobii z bilych plastu a neumim si predszavit, ze budu u cele operace :) co po cisari? Jsou bolesti opravu tak silene?
Moc dekuji za postrehy :) a kdyby je mel nekdo z Varske nemocnice, bylo by to uplne skvely :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10638
14.3.16 20:02
  • Nastup jsem mela ve 13hod predchoziho dne.
  • Klystyr jsem mela.
  • Pritel na sale byt nemohl, cekal za dvermi.
  • Mimco mi prinesli odpoledne kolem 14.hod, maly se narodil v 8:38 rano.
  • Pri zakroku neboli nic.
  • Atmosfera byla v pohode, potichoucku znelo radio, doktori povidali, ja pospavala.
  • Po cisari bolesti byly, ale dalo se to vydrzet ;)
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18441
14.3.16 20:02

@Setkub Pokud mas fobii z bilych plastu, tak muzes byt klidna. Lekari na sale budou mit s nejvetsi pravdepodobnosti obleceni zelene. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10638
14.3.16 20:04

@Cuddy :mrgreen: to je pravda :mrgreen: svetle zelene.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7867
14.3.16 20:04
@Cuddy píše:
@Setkub Pokud mas fobii z bilych plastu, tak muzes byt klidna. Lekari na sale budou mit s nejvetsi pravdepodobnosti obleceni zelene. :)
:D
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
14.3.16 20:07

Ja klystyr nemela, takže nutný nebude. Nastup jsem měla až v den výkonu, operace chvílemi bolí a cítis tahy a tlaky, ale není to bolest, ze bys tam křičela. Otec mohl byt u cř, mimco mi hned ukázali a během siti, které trvá snad půl hodiny, bylo s otcem.Po jsem byla asi hodinu, dvě na nějakém normálním pokoji-žádná JiP, tam mi prvně přivezli mimi na kojení. Bezprostredne po nic nebolí, bolí až první vstávani nebo otáčení v posteli, a to tak, ze první dva dny krute, ale každým dnem je to lepší a 5.den už jsem fungovala úplně v pohodě. Asi dva týdny lehce bolela jizva při vstávani z postele, necitlivé to bylo par měsíců.

• Citovat
  • Upravit
854
14.3.16 20:09

Mně jen zaráží, že někde partnery k cs pustí a někde na to nechtějí přistoupit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9573
14.3.16 20:09
@NikysekR píše:
  • Nastup jsem mela ve 13hod predchoziho dne.
  • Klystyr jsem mela.
  • Pritel na sale byt nemohl, cekal za dvermi.
  • Mimco mi prinesli odpoledne kolem 14.hod, maly se narodil v 8:38 rano.
  • Pri zakroku neboli nic.
  • Atmosfera byla v pohode, potichoucku znelo radio, doktori povidali, ja pospavala.
  • Po cisari bolesti byly, ale dalo se to vydrzet ;)

Měla jsem to úplně opačně až na pár drobností :)
Nástup ráno den předem, bez klystýru, manžel mohl být na sále, malého mi ukázali hned a i po došití přiložili, první císař jen nepříjemný, ale nebolel, druhý mi nesedl a cítila jsem toho hodně :? atmosféra normální, povídali si, po císaři bolesti mírné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
14.3.16 20:10

Já se taky přidám s dotazem - jak dlouho dopředu před termínem porodu vám CS naplánovali? Čeká mě kvůli očím a termín mám zatím 18.8., tak by mě zajímalo o kolik dopředu se termín posune. Díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9573
14.3.16 20:12

@funnym oba SC jsem měla plánovány na 39tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
fashion_victim83
14.3.16 20:12

@funnym ja měla termín podle MS 8. a podle UZ 19. a CR jsem měla 14. Byla jsem ve 40tt

• Citovat
  • Upravit
10638
14.3.16 20:13

@jowana Taky mi maleho ukazali hned, ale na kojeni ho prinesli az odpoledne :roll: a to je jeste pritel musel upominat, at mi ho donesou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
580
14.3.16 20:18

@jowana @fashion_victim83 díky, já jsem četla různé informace a ono asi hodně záleží na důvodu. Když je KP, tak se čeká jestli se ještě neotočí, ale právě jsem se nikde nedočetla, když je to z jiného důvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
129
14.3.16 20:21

Tak za mě:

• nástup odpoledne den předem (porod druhý den dopoledne)
  • bez klistýru
  • manžel za dveřmi sálu
  • jak mimčo vyndali z břicha tak mi ho dali hned na hruď a dětská doktorka fotila na náš foťák a sama to navrhla a nabídla se.
  • zákrok mě nebolel, jen člověk cítil občas nějakej tlak nebo škubnutí
  • atmosféra na sále docela veselá (řekla bych jaký si to člověk udělá takový to má)
  • pláště měli světle zelený :-P
  • bolesti jen tu noc po císaři (zatahovala se mi děloha, takže to bylo formou stahů jak před porodem) A pak je horší první vstávání, ale nic strašnýho
  • z porodnice po 5 dnech jsem šla zcela fit ( a už v porodnici jsem vesele zvedala staršiho dvouletýho syna a pak jsem si teprve uvědomila že bych asi ještě neměla :oops:

Ale vše je individuální. Tak hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9573
14.3.16 20:22

@funnym záleží co máš za problém, ale snaží se po 38tt nejdříve (kvůli zralosti), většinou 39tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama