Plánovaný císařský řez - co mě čeká?

1.2.07 16:34

Plánovaný císařský řez-co mě čeká?

Zajímalo by mě, co mě čeká při plánovaném císařském řezu. Rodila jsem akutním císařem před dvěma a půl lety-po 9ti hodinovém nepostupujícím porodu-vyvolávali mi ho a malá měla 4500g, já jsem malá-158cm, tak to nešlo. Rodila jsem ve spinální anestezii, teď mě čeká to samé za týden-9ho. To budu 39+1. Miminko je velké a doktor říkal, že to nevypadá, že bych do té doby porodila spontálně , takže jestli to vydrží, nastupuju 8ho do porodnice.
Zajímá mě jak to u plánovaného císaře vypadá-kdy se předchozí den nastupuje do porodnice-jestli už dopoledne, jestli musím být nalačno, když nebudu uspaná a operace bude až druhý den, co tam se mnou budou dělat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17183
1.2.07 16:44

Ahojky, uz je tu velmi podobna diskuze, tak zkus procist https://www.emimino.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2480
1.2.07 17:26

Ahoj!

Tak já jsem podobný případ. První porod skončil taky císařem. Já měřím taky asi 158 cm. Malý vážil 4,58 kg.
Druhého jsem ale normálně porodila, měl už „jen“ 4,270. Sice jsem byla hodně potrhaná, ale rozhodně to bylo lepší, než císař.
Být tebou, tak se raději pokusím rodit normálně. Není jistota, že ho na UTZ dobře změřili. Odchylka může být i půl kilo nahoru či dolů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.2.07 19:00

Děkuji za odpovědi
Ahoj zizalko :D no já jsem si císařský řez nevyžadovala-však po císaři si pamatuju, jak to nestálo za nic. Jde u mě o to, že malá měla při minulém císaři nějak špatně natočenou hlavičku a tak mi ten řez udělali hooodně velký-doslova od kyčle ke kyčli-a hodně nízko na děloze. Navíc mám pár myomů, tak by se očekávaly problémy při porodu, aby mi děloha v místě jizvy nepraskla. Změřit miminko se lékaři nepodařilo, jen velikost odhadují. Přibrala jsem jen 9kilo, ale všechno na břiše a prý už má i míň plodové vody, zabírá hodně místa. Třeba to ještě do týdne přijde samo a normálně porodím-uvidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
1.2.07 19:25

Ahoj marulko,

tak přesně tohle jsem tu řešila před rokem a půl - plánovaného císaře kvůli větší velikosti plodu, navíc polohou KP :)
Rodila jsem v Motole, nastupovala jsem den předem - ráno tuším na devátou, plánovala jsem taky spinální anestezii, mohla jsem jíst a pít do půlnoci, ráno jsem se mohla jenom trošku napít. Ten den předem, když jsem ležela na rizikáči, jsem ráno akorát odevzdala moč a šla na monitor, jinak jsem celý den proflákala (zdálo se mi, že ten den má snad 48 hodin), postupně za mnou přišli doktoři - anesteziolog atd vysvětlit, co se mnou budou dělat a chtěli podepsat nějaké papíry. Večer mi sestra píchla nějakou injekci. Ráno v šest mě pak hnali zase na monitor, potom na klasickou přípravku - klystýr, sprcha, holení a pak už do boxu, kde jsem asi hodinu a půl ležela, zavedli mi cévku (fúúúúj), mezitím dorazil manžel a asi v deset se jelo na sál. Měla jsem být už na devátou, ale zdrželo se to kvůli předchozímu komplikovanému porodu. No zbytek příběhu znáš :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
1.2.07 20:01

Ahoj,
ja rodila taky planovanym CR, mala byla KP, dle vahy 3300, vazila ale 3,7 kg. Jsem taky mrnava, 160 cm.
Ja nastupovala k Apolinari cca v pul osme rano, jist jsem nesmela, nejprve monitor, pak klystyr, oholena jsem byla, pak spinal a hupky supky, mimi bylo venku, mohl tam byt i manzel.

Tak hodne stesti!!!

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.2.07 08:25

Zdravím všechny a děkuji za odpovědi.
Jsem z Prostějova. Rodit budu v Prostějovské nemocnici-stajně jako minule.Do porodnice jdu ještě jednou před přijetím-na monitor a na vyšetření-v pondělí. Můj ošetřující gynekolog je z nemocnice, takže „plynule přešel“ v mého porodníka a operaci mi bude dělat on. V případě, že bych začala rodit dříve, doufám, že by byl zrovna bv porodnici.
V pondělí se na vše poptám, ale teď, když už mám termín, tak toho mám plnou hlavu a zjištuju co se dá dopředu :-))
Konečně se mi podařilo přemluvit manžela, aby byl se mnou u císaře…u porodu chtěl být, ale u operativního váhal-prý aby něcoů nežádoucího nezahlédl. Tak jsem mu vysvětlovala, že nad tou operační plochou se mačká asi pět lidí a zahlédnout nic nemůže, ani kdyby chtěl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1163
3.2.07 13:39

no marulko kdyžtak řekni manželovi, že zavřít oči může vždycky :) já jsem měla manžela z boku za sklem ve vedlejší místnosti ale prý viděl dost na to, že by to podruhé už nezopakoval :) já jsem se bohužel dvakrát nějak nevědomky koukla do světel na stropě (takové ty placky, co chrání zářivky) a ono se to tam v nich všechno odráželo. fuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
dornicka
15.3.10 17:30

Ahoj holky,
prosím o radu/názor/zkušenost. Právě mi napsal můj neurolog email, že došel k názoru, že bych měla rodit císařským řezem. Před šesti lety jsem měla mozkovou mrtvici, od té doby naprosto bez problémů, jen mi přetrvávají nějaká cévní zúžení v hlavě. Nejste někdo podobný případ? :roll: Aneb je ten císař nutný? (Já si myslela, asi naivně, že mi maximálně porod vyvolají, aby mě měli ve špitále pod kontrolou celou dobu…)
Děkuju moc,D

• Nahlásit
  • Citovat
368
7.5.10 15:28

dornicka: Švagrová měla mozkovou příhodu na základě přir. porodu. Malej měl velkou hlavu, jak tlačila, nějaká sraženinka v mozku se hnula a do 14 dní od porodu měla mozk. příhodu. Bylo jí řečeno, že pokud budou další děti, tak pouze císařským řezem. Čili myslím, že to tlačení a tlak v mozku by bylo asi u tebe ten problém. Ale nejsem Dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
8.5.10 09:01

dusk: mně sice krev preventivně ředěj práškama (teď v těhu a po dobu kojení injekcema) už od tý tehdejší mrtvice, aby se se příhoda nezopakovala, ale i tak se nakonec rozhodlo, že císař, zhruba za dva týdny… Takže se bojím operace, ale to je asi normální :roll:
Hezký víkend, D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
368
9.5.10 17:07

Švagrová rodila druhé dítě teď v lednu a zvládli to v pohodě. Ber to tak, že je to bozpečnější pro vás oba.
Mě možná taky za 2 měsíce čeká císař, ale z jiného důvodu - prcek bude asi moc velký (po tatínkovi), já mám 150cm. A taky mám strach. Přeci jen je to operace a i to hojení je delší, než u přiroz. porodu. Budu ti držet palce! Kde budeš rodit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
9.5.10 17:20

Dusk: uvidíš, třeba tvoje miminko vyroste až mnohem pozděj a nechají tě rodit normálně (můj manžel má 192cm, narodil se ani ne 50cm a pak se vytáhnul až někdy ke konci základky, švagrová je taky hooodně vysoká, ale taky byla standardní mimčo vyrostla až někdy po 10. roku)A jedna kamarádka - hodně drobná a moc nad 150 taky neměří porodila chlapečka 4,20kg přirozeně - a má na porod jen hezké vzpomínky

Já budu rodit v Motole, zítra by mi měli dát termín… A mám úplně ten samý pocit, co píšeš - velký strach z operace (mně ještě nikdy neřezali), chci ale jen spinálku, aby miminko nebylo ovlivněné a taky, abych ho aspoň slyšela… A toho hojení se taky bojím, aby mi třeba nepraskla ta jizva, nebo infekce, nebo :roll: tak…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
368
27.6.10 17:27

dornicka Tak jak to proběhlo? Jaký byl císař,jak se ti dař? Povídej..
Mě to čeká taky asi do 3 týdnů, mimi bude velký, neporodila bych jej normálním způsobem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.12.17 23:58

Obnovuji diskuzi…chci se zeptat na cévkovaní pred plánovanou sekci, která mne pravdepodobne čeká.
Nejak nemužeme s manželem pochopit proč se vlastne dělá..oba jsme zdravotnici, on i operater a pred většíma operacemi se pmk nezavadí, tak proč při sekci?
proč je to rutinny invazivni zakrok, když u neho hrozí riziko prenosu infekce do m.cest…budu moc ráda když mi nekdo z vas ozrejmi duvod.:-)
taky mne zajímá…je tedy někdo kdo event. odmítl, nebo mu ani pmk nenabídli? Děkuji!!!

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama