Plánovaný císařský řez, prý to nejde mi tvrdí ex

81
9.4.17 13:36

Plánovaný císařský řez,prej to nejde mi tvrdí ex

Mám dotaz, moje ex která dítě po porodu nechce a já si ho beru do péče chce rodit císařským řezem což jsem rád protože chci být hned u narození malého, protože ex ho nechce ani vidět apod.chci aby až tu bude se dostal hned do milující náruče, když byl na to chudák malej sám :,( zůstanu s ním i v porodnici.jde o to že mi bude trvat min. čtyři hodiny než se do porodnice dostanu, proto jsem navrhoval plánovaný císařský řez aby to bylo pro všechny ke spokojenosti, ale jelikož ex dělá jen naschvály a chce se jen mstít tak mi tvrdí že gynekolog jí to nedoporuci a že se má domluvit až v nemocnici ale to až když to na ní přijde no a to je pro mě pozdě :( prosím komentáře pouze k tomu zda musí gynekolog stim souhlasit a jestli to jde si naplánovat v nemocnici císařský řez? myslím že by to mělo jít a mám pocit jen že ex nechce abych byl hned u narození malého

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2907
9.4.17 13:40

@Kronny444 pokud nema zena nejaky medicinsky duvod, nema v porodnici znameho-cisare nejde dohodnout. V pripade, ze je indikovany cisar-je bud planovany/ akutni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5429
9.4.17 13:50
@ejhle píše:
@Kronny444 pokud nema zena nejaky medicinsky duvod, nema v porodnici znameho-cisare nejde dohodnout. V pripade, ze je indikovany cisar-je bud planovany/ akutni.

Přesně tak…císař si nemůžeš jen tak domluvit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42079

@Kronny444 císařský řez potřebuje indikaci. Nedělá se proto, že někdo chce. Jinak pokud je indikace, tak se v porodnici plánuje který den se provede.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa

@Kronny444 Legálně to opravdu nejde, je třeba k tomu mít důvod, navíc císař není zas taková sranda, je to operace, takže je třeba k tomu takto přistupovat. Navíc i u spontánního většina porodů není taková rychlovka, že by přišly kontrakce a šup, mimčo bylo na světě, k tomu mému by sis stihl koupit letenku a doletět až z Austrálie :roll:. A i kdybys dojel, až už bude malý na světě, protože by to náhodou byl překotný porod, tak neboj, vynahradíš mu to pak dostatečně a nijak ho to nepoznamená, pokud pak bude u toho, kdo ho u sebe mít chce a kdo ho miluje. Hlavní je, aby porod proběhl dobře a miminko bylo v pořádku a taky tvá ex (bez ohledu na vaše vzájemné vztahy).

Příspěvek upraven 09.04.17 v 14:01

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
52284
9.4.17 13:51

@Kronny444 ale císař je většinou plánovaný pokud to není akutka a pokud ví že bude mít císaře tak v nemocnici se domluví na termínu. nedělá se že sekce až to na ní přijde, to je blbost, budou mít obsazené sály a neudělají proto pokud oni řeknou že je to na sekci tak řeknou den nástupu, jen netuším jak zařídit aby jsi to zjistil kdy nastupuje. Já měla ze 3 sekcí 2 akutní a musela jsem čekat až se uvolní sál ale nezačala jsme rodit takže jsme jen volala manželovi že půjdu na sál což bylo cca za 1-2h po přijetí U prvního jsem tam ležela 10 dní a jednoho dne doktor přišel s diářem a řekl 3 možné datumy ať si vyberu ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
9.4.17 13:53

Tak já to pochopila tak, že paní nemá zdravotní důvod k císaři a jen ho „chce“, což legálně nejde. Cesty pochopitelně jsou, ale já s tím zkušenost naštěstí nemám. Samozřejmě pokud lékařský důvod je a ví se to předem, tak se dohodnout na termínu lze.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
253
9.4.17 13:58

Nejsme v USA… Narozené dítě nepozná, v jaké náruči po narození je. A většinou porod trvá hodně dlouho, takže to stinete. Já jsem měla hodně těžký porod, po kterém jsem syna nemohla mít v náručí celý den. Přežili jsme to oba :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95395
9.4.17 14:00

@Kronny444 má pravdu, nelže ti. Plánovaný císař, sama jsem ho prodělala, lze jen ze zdravotních důvodů. Nebo ze známosti, což asi nebude tenhle případ. A první porody většinou trvají dlouho.To stihneš, neboj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
9.4.17 14:21

Děkuju za příspěvky :-) ne zdravotní duvody tu nejsou malej je v pořádku, měla už jeden císařský řez kvůli tlaku ale tentokrát ho má nejspíš dobrý, no asi máte pravdu asi není nejdůležitější být hned u narození a tech pár hodin než dorazím se svět nezbori ale prostě po tom všem peklu a strachu o něj chci aby věděl že je tu někdo kdo ho miluje. neděsilo a dosud neděsí nic tak jako to že je chudák v břiše někoho kdo ho bral jen jako problém a ohledy na něj nebrala. Děkuji ještě jednou za vaše odpovědi, tedka jen doufat že budou mít pro mě pokoj, prej mi ho nemůžou rezervovat a to ani když jsem nabídl že ho budu platit až do porodu třeba měsíc, no tak snad i tohle dopadne dobře :-) :-) mé přání stát se otcem se mi sice splnilo, sice trochu divně ale na druhou stranu tedka vidím věci které jsem dřív neviděl a má láska k němu jen roste

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ellusa
9.4.17 14:56

@Kronny444 Neboj ;). Já jsem malého taky neměla hned u sebe, první noc byl u sestřiček, protože to z mnoha různých důvodu jinak bohužel nešlo, a nemám zatím pocit, že by ho to nějak poznamenalo. Je to pohodové dítě, které velmi dobře ví, kdo je tu pro něho 24/7/365. Dřív jsme taky nebývaly s matkami a žijeme. Hlavní je, aby všechno dobře dopadlo, nebyly komplikace a narodil se zdravý. Oni ho tam nenechají někde strádat, neboj. Držím palce, aby to dobře dopadlo, určitě se pak pochlub :kytka:.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
426
9.4.17 15:18

Já měla akutní císař, dostala jsem do ruky papír se souhlasem a ihned se jelo na sál. Kdyby se čekalo dlouho tak by to nemuselo dopadnout dobře… Ale vyžádat si císař fakt nejde v ČR. Já císař teda nechtěla :? Malýho mi nosily na kojení a to dost málo. Až po 2 dnech jsem ho měla u sebe na pokoji. Takže v nemocnici jí akorát můžou doporučit císař, jenom když bude malý ohrožený.

Já vlastně ani nestihla nikomu dát vědět, že jdu na císař. Akorát napsat, že jsem na porodním sále, kdy jsem si myslela, že to půjde přirozeně…

Příspěvek upraven 09.04.17 v 15:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1226
9.4.17 15:22

Ahoj. Pokud ex sekci mela, spravne by se mela rozhodnout sama jestli chce sekci nebo rodit vaginalne. Nevim o tom, ze by se az tak radikalne nutilo do vaginalnich porodu po sekci. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29131
9.4.17 15:53

Pokud měla už dotyčná jeden CS, druhý jí udělají prakticky všude. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
81
9.4.17 16:15

Nejde o to jestli udělají, to udělají, nemuzou nutit do přirozeného porodu, jde o to že se nedá udělat nějaký termín zákroku, což by podle mě bylo praktičtější, obsazenost sálu a vše by nebylo tak hektický, no uvidíme termín je od dneška do dvacátého, hlavně ať je vše v pořádku a zdravý :D ostatní už se nějak vyřeší :) mám vše už zabaleno a připraveno tak jen počkat až se synkovi bude chtít na svět :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat