Plánovaný císař nebo se pokusit dítě porodit vaginálně?

338
4.9.20 21:46

Planovany cs nebo pokus o vag.porod - co je lepsi pro dite?

Uz jsem tu resila, ze mam na vyber mezi druhym cs a normalnim porodem, nebo aspon pokusem o nej. Je pravda, ze kdyz se porod nastartuje sam od sebe a dite zazije kontrakce, vyplavi se urcite hormony atd., tak je to pro dite lepsi varianta nez planovany cs, a to i kdyby to dopadlo akutnim cs? Nekde jsem to cetla, nevim jestli je to pravda, nebo to ma jen uklidnit zeny, ktere mely akutni cs. Ptam se proto ze nevim, zda jit rovnou do planovane sekce, nebo zkusit po cisari rodit prirozene…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1776
4.9.20 21:56

S proč si měla první cs? Udělej to tak, jak to cítíš. Max se ti porod rozjede a když to stejně nepůjde, bude to druhý cs. Tak jsem to měla já. Teď už bych šla na plánovaný cs, vím, že dítě neporodim :nevim: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2247
4.9.20 22:46

@eva.pass ja ti nevim… mela jsem prvni akutni (preeklampsie), u druheho mi odtekla voda, ale porod se nerozjel. Nakonec to byla akutni sekce. Treti byla uz planovana. Nejhorsi pro moji psychiku byla ta prvni. Pro dite netusim… U prvniho jsem se 14 dni rozkojovala, ale maly nemel silu sat. Dalsi 2 deti se prisaly hned na jip.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8346
4.9.20 23:01

@eva.pass Zkusila bych přirozený porod. Vše se bude hlídat, v případě nutnosti se provede císař. Řekla bych, že víc jak polovina žen po císaři porodí spontánně. A proč byl první porod ukončeny císařem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
5.9.20 07:06

Prvni neplanovany CS a o druhy jsem si rekla… za me pokud byl problem u prvniho, muze se byt i u dalsiho, byť treba jiny… vyznam vaginalniho porodu se podle me precenuje (nejdulezitejsi je vysledek zdrave dite, je fuk jak prijde na svet)… Ale udelej ale jak to citis sama!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
5.9.20 08:38

@mamina89 @lasička1 prvni cs jsem mela planovane kvuli poloze koncem panevnim. Nemela jsem zadne problemy a syn se hned prisal. Gynekolog doporucuje jit do spon. porodu, pry neni duvod pro druhy cisar. Tak hledam info, co je lepsi, pripadne motivaci zkusit ten normalni porod.. po kterem jsem do ted tedy netouzila, spis litovala zeny, ktere si tim prosly a maji nasledky. Taky se desim, ze se budu pripravovat, mit bolesti a nakonec me stejne budou rezat a nebudu s tim tak srovnana jak minule, kdyz byla sekce dopredu planovana. Jak jsem zaslechla, ze je dobre pro dite zazit aspon rozjezd vag. porodu, rikala jsem si, ze by me to mohlo k pokusu o nej motivovat, zatim mi to tady ale nikdo nepotvrdil :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
101
5.9.20 08:58

Já měla sekci z několika důvodů. Nepostupujici porod, vysoký krevní tlak a syn se pak tam začal skrtit na pupecnikove šňůře. Těhotná nejsem, ale taky mě zajímá jak by to eventuálně u druhého probíhalo. Svagrova měla první sekci plánovanou, kvůli poloze a u druhého šla na vaginální porod ale stejně pak skončila na sekci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1776
5.9.20 09:43
@eva.pass píše:
@mamina89 @lasička1 prvni cs jsem mela planovane kvuli poloze koncem panevnim. Nemela jsem zadne problemy a syn se hned prisal. Gynekolog doporucuje jit do spon. porodu, pry neni duvod pro druhy cisar. Tak hledam info, co je lepsi, pripadne motivaci zkusit ten normalni porod.. po kterem jsem do ted tedy netouzila, spis litovala zeny, ktere si tim prosly a maji nasledky. Taky se desim, ze se budu pripravovat, mit bolesti a nakonec me stejne budou rezat a nebudu s tim tak srovnana jak minule, kdyz byla sekce dopredu planovana. Jak jsem zaslechla, ze je dobre pro dite zazit aspon rozjezd vag. porodu, rikala jsem si, ze by me to mohlo k pokusu o nej motivovat, zatim mi to tady ale nikdo nepotvrdil :nevim:

Udělej to jak to cítíš. Souhlasím s gynekologem, že není důvod pro SC. První sekci chápu, ale druhé už je natočené dobře. Ale záleží samozřejmě na tobě. Já to chtěla zkusit. Chtěla jsem porodit přirozeně obě děti. U obou se porod rozjel, ale nepostupoval. Zasekla jsem se na 2cm a víc ani ťuk. Ale říkám si, že jsem to zkusila a udělala maximum. Udělej to tak, jak vnímáš, že to bude pro tebe lepší. Po vaginálním porodu můžeš být za 2,3 hod úplně fit, ale taky nemusíš. Je to buď a nebo. U sekce jsi mimo x dní. Alespoň já byla. :think: jestli chceš zkusit rodit přirozeně a zažít ten pocit, jdi do toho. Jestli se bojíš a raději bys sekci, řekni si o ní. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
5.9.20 10:00

Běž na císaře.. Jizvu na břiše už máš, tak na co mít zmasakrovaný ještě spodek a nebo trpět X hodin bolestí a pak jít na akutního císaře..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39
6.9.20 07:51

Muzu pridat svoji cerstvou zkusenost…v patek jsem porodila sve treti dite. Prvni porod byl prirozeny, druhy akutni sekce pro hypoxii v 38tt.,takze srovnani mam.Po normalnim porodu je clovek druhy treti den fit, samozrejme zalezi na rozsahu poporodnich poraneni, ja mela u prvni nastrih, bolelo to tak tyden…ale ve srovnani s rozrezanym brichem se to ani neda porovnavat. Nehlede na to, ze s miminkem mate hned kontakt, kojeni jde nastatovat lip…proste abych to zkratila, treti porod jsem chtela zase zazit prirozene.Pri prijmu jsem musela podepsat papiry, ze jsem si vedoma rizik s tim spojenych…ruptura delohy atd…jeste se me ptali, jestli nechci cisare…Po 2 hodinach od prijeti jsem porodila bez nastrihu, jen se 2 stehy…malou mi hned dali, s manzelem jsme se pak 2 hod. rozplyvali a uzivali si to, malou jsem si jeste vecer vzala k sobe a funguju…po cisari jsem si nemohla ani kychnout. Takze tot muj nazor. Pokud neni lekarska indikace, vzdycky bych sla do priroz. porodu-jak z hlediska matky, ditete nebo i otce u porodu.Ale chapu, ze se toho spousta zen boji a radeji voli pro ne „lepsi“ cestu operaci…Ten prvotni kontakt s mikinkem, euforie ze to clovek zvladl a hormonalni smrst se neda s operaci na sterilnim sale srovnat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1510
6.9.20 15:29

@eva.pass není důvod, aby jsi v klidu spontánně neporodila. Neměla jsi CS kvůli nepostupujícímu porodu. Mám v okolí 3 mamky, co rodily přirozeně po císaři. Jedná právě první dítě KP, po druhém říkala, že přirozený porod je emotivnější, druhá říkala, že "to vůbec nebyla taková hrůza :mrgreen: ". U poslední to bylo složitější, vyvoláváni kvůli IUGR. Pointa ale je, že všechny v pohodě porodily. Pokud ale do toho půjdeš s tím, že to nedáš, tak je asi CS lepší volba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8346
7.9.20 23:43

@eva.pass V tomto případě bych šla také do přirozeného porodu. Nemyslím si, že by si nemohla rodit přirozeně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.9.20 18:16

Ahoj, řeším něco podobného. Od gynekologa jsem dostala prozatím tak nějak na výběr zda císař nebo vag. porod.
První porod byl před 6 lety. 12 dní po termínu jsem šla na vyvolání a po 2 dnech jsem byla otevřená na 2 cm :roll:. Když začali padat malé ozvy, tak se přistoupilo k císaři.
V 31tt na utz byla malá už o něco větší, mám těhu cukrovku, i když mírnou dietou je to ok a trochu více plodové vody. Po císaři porod nevyvolávají, jizvu prý neměří a pokud je mimčo větší, tak nenechávají rodit přirozeně ( aby nebyl velký tlak na jizvu na děloze).
Ze začátku jsem prostě počítala s klasickým porodem ( ač byl císař úplně ok, tak se prostě nespustili ty hormony a to mě mrzelo). Teď jak mám na výběr ( plus ta cukrovka a hmotnost), tak mě to trochu stresuje a říkám si, jestli by nebylo lepší jít rovnou znovu na císaře :think:. A nebo čekat, jak to bude tělo vše zvládat a nechat rozhodnutí na lékaře.

• Citovat
  • Nahlásit
338
11.9.20 13:43
@Anonymní píše:
Ahoj, řeším něco podobného. Od gynekologa jsem dostala prozatím tak nějak na výběr zda císař nebo vag. porod.
První porod byl před 6 lety. 12 dní po termínu jsem šla na vyvolání a po 2 dnech jsem byla otevřená na 2 cm :roll:. Když začali padat malé ozvy, tak se přistoupilo k císaři.
V 31tt na utz byla malá už o něco větší, mám těhu cukrovku, i když mírnou dietou je to ok a trochu více plodové vody. Po císaři porod nevyvolávají, jizvu prý neměří a pokud je mimčo větší, tak nenechávají rodit přirozeně ( aby nebyl velký tlak na jizvu na děloze).
Ze začátku jsem prostě počítala s klasickým porodem ( ač byl císař úplně ok, tak se prostě nespustili ty hormony a to mě mrzelo). Teď jak mám na výběr ( plus ta cukrovka a hmotnost), tak mě to trochu stresuje a říkám si, jestli by nebylo lepší jít rovnou znovu na císaře :think:. A nebo čekat, jak to bude tělo vše zvládat a nechat rozhodnutí na lékaře.

Ahoj, mně třeba teď na porodním kurzu řekli, že je lepší když důvodem prvního cs je pouze poloha plodu a ne nepostupující porod, protože ten se prý často opakuje :nevim: já třeba sama přemýšlím nad tím, že půjdu do druhého cs, přitom teď důvod vlastně ani není. Kdybych k tomu měla ještě jiné komplikace, tak bych asi neváhala a prostě šla na císaře. Ale já to mám nastavené trochu jinak než většina žen. Na fb je skupina VBAC CZ, kde se ženy v tomto podporují a jsou tam popsány příběhy, kdy ženy měla všechny možné kontraindikace k vag. porodu a stejně to zvládly. Já se více bojím vaginálního porodu než císaře, to je asi tím, že ten můj byl plánovaný a proběhl úplně v klidu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.9.20 14:44

@eva.pass no já i když jsem měla akutního císaře, tak bylo vše v pohodě. Doktoři se rozhodli zavčasu, takže to bylo celkem v klidu. Nevím, jestli mi před tím nedali něco do kapačky ( měla už jsem velké bolesti a velmi časté kontrakce), protože si z toho moc nepamatuji. Vůbec nevím, kdy mi napichli anestezii do zad :think:.
U nás v nemocnici je fajn, že nedávají po císaři na JIP( když je bezproblémový), ale na normální pokoj a jelikož malá spala, tak jsem ji měla hned u sebe.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama