Plánujeme miminko, ale mám cysty...

160
3.6.15 23:18

Plánujeme miminko ale mám cysty...

Ahoj zeny :mavam:…mam dotaz…kterej tu uz urcite padnul ale snad to nevadi.
Takze, s pritelem chceme miminko…ale mam posledni dobou (cca pul roku) probleny s cystami…dr rikal ze pry mam cystu velkou 4-5cm…bolesti v podbrisku…ms o 8 dni opozdena a porad nedorazila…moje gynekolozka mi rekla ze to neni gyn. problem…sla jsem k prakticky, poslala me na chiru…oni me poslali do nemocnice na chir. ambulanci a tam odtud zase na gyndu ale u nich…pry za to mohou cysty..jedna praska (vodova) a proto mam bolesti…ted jsem teda uvedla svuj zdr. stav…a ted k veci…
Pkanujeme s pritelem mimco…a ja mam hrozny strach, ze kvuli tem cystam nebudu moct otehotnet a jeste vic se bojim toho, ze deti nebudu moct mit vubec…jak jsem byla unavena a vystresovana…tak jsem se zapomela zeptat…jestli nebudu mit problem otehotnet?…ma s tim nekdo zkusenosti? budu moc vdecna za kazdou „radu, pomoc…zkusenost“…jsem z toho uz na prasky :nevim:… predem dekuju za odpovedi :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20820
3.6.15 23:34

Ahoj, trpím na cysty a mám tří děti. Na operaci jsem byla dvakrát a to ještě před dětmi. Takže neměj strach, jde to :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1030
3.6.15 23:45

Také mám permanentně cysty na vaječnících a mám 16m syna. Jen teda otěhotnění trvalo půl roku. Hlavně se tím nenervuj dopředu. Kdyby bylo nejhůř, tak IVF se běžně dělá u polycystických vaječníků s velkou úspěšností. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8816
4.6.15 02:32

Cysty mam taky, ale syndrom nemam. Otěhotněla jsem na poprve

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
4.6.15 04:50

Dekuju vam za utechu holky…mam totiz panickou hruzu z toho…ze nebudu mict otehotnet…nedovedu si zivot predstavit bez deti :), takze to muze trvat treba dyl ale teda nehrozi ze by se to nepovedlo…snad budeme mit stesti a pujde to rychle…pritel ma stempl ze je sto procent plodny tak uvidime :oops:…jeste jednou dekuju :*

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
4.6.15 05:26

Ted me tak napdlo…nemuze jit kvuli tem bolestem treba o mimodelozni tehu? Ukaze to tt? A za jak dlouho by to dr poznali? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.6.15 08:39

@Digi20

Jestli ti dělali UTZ ( jakože určitě ano ) tak tam by zjistili, že je cysta nějaká podivná = že se jedná o mimoděložní těhotenství a vzali by ti krev na hCG aby si to ověřili. Sama tu zkušenost mám, dělaly se mi cysty celkem běžně, jednou se ale udělala veliká, která se zvětšovala a zvětšovala až mě vezla rychlá, byla to ukrutná bolest - zatím asi to nejhorší co jsem zažila, bolestí jsem zvracela a omdlívala. Po převozu do nemocnice (sobota) mi hned vzali krev, do žíly šoupli něco proti bolesti, vzali mě na sono a tam Dr. povídá, že se mu to nelíbí, že to vypadá na mimoděložní těhotenství… To jsem šla do kolen znovu, tak rychle převoz na gyndu a než jsme tam dojeli, tak volali do sanitky, že podle hCg to těhu není, takže můžeme zpomalit :lol: i tak mě ale raději ještě zkontrolovali, pro jistotu a nic :dance:
Takže jestli sono udělali a něco takového by tam našli, tak by vzali krev na hCg a ta by to práskla. Jestli ale máš strach a chtěla by jsi to vědět na 120%, tak bych neváhala, volala bych na gyndu a pověděla bych jim to :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
4.6.15 08:50
@Terulli píše:
@Digi20Jestli ti dělali UTZ ( jakože určitě ano ) tak tam by zjistili, že je cysta nějaká podivná = že se jedná o mimoděložní těhotenství a vzali by ti krev na hCG aby si to ověřili. Sama tu zkušenost mám, dělaly se mi cysty celkem běžně, jednou se ale udělala veliká, která se zvětšovala a zvětšovala až mě vezla rychlá, byla to ukrutná bolest - zatím asi to nejhorší co jsem zažila, bolestí jsem zvracela a omdlívala. Po převozu do nemocnice (sobota) mi hned vzali krev, do žíly šoupli něco proti bolesti, vzali mě na sono a tam Dr. povídá, že se mu to nelíbí, že to vypadá na mimoděložní těhotenství… To jsem šla do kolen znovu, tak rychle převoz na gyndu a než jsme tam dojeli, tak volali do sanitky, že podle hCg to těhu není, takže můžeme zpomalit :lol: i tak mě ale raději ještě zkontrolovali, pro jistotu a nic :dance:
Takže jestli sono udělali a něco takového by tam našli, tak by vzali krev na hCg a ta by to práskla. Jestli ale máš strach a chtěla by jsi to vědět na 120%, tak bych neváhala, volala bych na gyndu a pověděla bych jim to :think:

Na gynde jsem byla v utery…na pohotovosti v krci kam me vyslali chirurgove…kazdy gyn. Mi rekl neco jineho…jsem z toho fakt zoufala…na sonu mi rekli ze se jim nelibi muj pravy vajecnik…cystu mam na levem…na pravem pry praskla…uz fakt nevim co delat…mam strasnej strach z toho co se dozvim…dnes jsem volala prakticke dr kvuli moci…pry tam neco malo nasli ale co to presne je se dozvi zitra a daji mi vedet…kazdopadne dekuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.6.15 09:50

@Digi20
Tak vydrž co ti vyjde z moče… a řešila jsi s nima mimoděložní těhotenství? mluvil o tom s tebou někdo, nebo jsi třeba tohle téma sama nakousla u nějakého dr.?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
4.6.15 11:49
@Terulli píše:
@Digi20
Tak vydrž co ti vyjde z moče… a řešila jsi s nima mimoděložní těhotenství? mluvil o tom s tebou někdo, nebo jsi třeba tohle téma sama nakousla u nějakého dr.?

Rikala jsem to te doktorce ke ktere jdu 17.6. Takze me prohledne asi dukladneji a v po jdu ke sve dr…urcite se ji na to zeptam…ach jo…mam nervy v kiblu… :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.6.15 12:16

Ještě mě napadá udělat si těhotenský test, ten by prokázala hCg i při mimoděložním… Zeptej se na to určitě, ale myslím si že kdyby měli i jen podezření na mimoděložní těh. tak by se v tom pitvali víc, zkus se trochu uklidnit, já vím mě se to kecá :hug: ale věř mi že u cyst se nejdřív zkoumá jejich obsah a už z toho se dá poznat o co se jedná, obsah u cyst kde jde o mimo. těh. se nachází vždycky něco víc než jen krev nebo jí podobná tekutina - např. zárodky plodu, a to by na sonu prostě vidět bylo. Chápu ale že máš strach, o sebe i o plánované miminko 8o. Kdyby se třeba bolesti zhoršovaly tak bych neváhávala a vzala bych to na gyndu, na pohotovost. Tam to s tebou budou řešit okamžitě, musí - říct jim co máš za potíže, klidně i říct o podezření na mimoděl. těh., nemusíš říkat že je to podezření jen z tvé strany :)… Fakt super že tě dr. nechá čekat až do 17. když máš očividně nervy na maděru :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
4.6.15 14:18

@Terulli
jo tt jsem si delala a vysel nega…takze vecer zacnu brat to co mi napsali na pohotovosti…algifen neo…a nejaky rektalni cipky…z tech mam taky silenou radost -.-… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
654
4.6.15 14:23

@Digi20
Tak negativní test v tomhle případě je určitě dobrá zpráva.. z čípků si hlavu nedělej, je to způsob aplikace kterej zabírá fofrem, mnohem lepší než kdyby ti chtěli prošpikovat žílu např., takový menší zlo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
4.6.15 15:56

@Terulli dekuju, jsi zlata…snad to bude v pohode…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
160
8.6.15 19:55

Ahoj holky…uz jsem psala minuly tyden…ale mam dalsi dotaz…dnes jsem byla na gynde…mam neschopenku a mam pry lezet…kvuli bolestem v podbrisku…a k tomu mam nejakou infekci v moci…dnes mi brali krev kvuli tomu…aby vyloucili mimodel. tehu…kdyz se mi ale potvrdi ze je to mimodelozni tehotenstvi a ne cysta :(…nebudu mit pak problem otehotnet? Ma s tim nektera zkusenosti?…a za jak dlouho by mohly byt vysledky?…dekuju za odpovedi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama