Plánujete nebo přemýšlíte nad početím dítěte

25.3.21 21:38

Plánujete nebo přemýšlíte nad početím dítěte

Plánujete nebo přemýšlíte nad početím dítěte v dnešní svět. situaci?

Chtěla bych znát váš názor a zkušenosti na mou otázku.

Proč byste ne/plánovali počít dítě v této chvíli ( v dohledné době)? Neřeším strach z infekčních nemocí a možného dopadu na zdraví. Spíše zajištěnost rodiny ( s ohledem na uzavření provozů, omezení pracovního sektoru), dopady opatření na život rodin, vyšetření, porod s případným opatřením, omezení pohybu, nátlak s testováním a očkováním.

Co vás k tomu vede, proč o to
početí ne/uvažujete?
 :kytka:

Všem děkuji za odpovědi. Hezký večer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
25.3.21 21:41
@potkanímáma píše:
Plánujete nebo přemýšlíte nad početím dítěte v dnešní svět. situaci?

Chtěla bych znát váš názor a zkušenosti na mou otázku.

Proč byste ne/plánovali počít dítě v této chvíli ( v dohledné době)? Neřeším strach z infekčních nemocí a možného dopadu na zdraví. Spíše zajištěnost rodiny ( s ohledem na uzavření provozů, omezení pracovního sektoru), dopady opatření na život rodin, vyšetření, porod s případným opatřením, omezení pohybu, nátlak s testováním a očkováním.

Co vás k tomu vede, proč o to
početí ne/uvažujete?
 :kytka:

Všem děkuji za odpovědi. Hezký večer.

Já se nejvíc bojím ekonomické krize, která přijde a bude sakra bolet. To ostatní co píšeš, pomine. Ale řešit jestli dítěti koupím chleba nebo ponožky fakt nechci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 21:43

Již ted se nekolik let nedaří, odkládat tedy vazne nema cenu… Jinak máme praci, o kterou neprijdeme ani za ekonomické krize, dobu neurčitou… Jsme relativně zajištění, proto jsme prcka odkladali, nez budeme mít něco nasetreno. Nikde není psáno, že za pět let tady nebude něco horšího, to by si člověk deti nemohl pořídit nikdy.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 21:47

Přemýšlím o možnosti třetího dítěte, ale asi to zavrhneme, celá ta situace je pro mě nejasná, mám strach z budoucnosti a z případné krize, i když nemám pocit že bychom byli se ztrátou zaměstnání „první na řadě“… Věk nás tlačí do toho, že je to „buď teď nebo nikdy“, máme na to tak rok na rozmyšlenou. Ale když si představím že dítě nebude, dost se mi uleví, takže asi je to ta správnější cesta.

• Citovat
  • Nahlásit
306
25.3.21 21:57

Asi věk nas tlačí. Stáří některých členů rodiny. Možná se malinko stmeli vztahy. Jsme zajištění, jr to adi jediné co nam chybí. Me osobně už nejak nic netěší, xhce to prostě změnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 22:05

Věk muže, plus už se 8 let marně snažíme, přerušit to by byla blbost. Máme práci na dobu neurčitou, oba pracujeme i v této době jako normálně. Já jsem teda teď na OČR ale to nás taky nijak neohrozí. Máme velmi levné bydlení, takže u nás nehrozí jeho ztráta ani kdybychom byly oba na úřadu práce :nevim:
Vzhledem k online škole by to naopak bylo i doma lepší s novorozencem a nemusela bych běhat do školy. :lol:

Ale to má každý hrozně individuální, na každého tato situace dopadá jinak. Pro někoho je likvidační a někdo ji propluje jako by nic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 22:14

Paradoxně muj muz ma ted vic prace a peněz než před covid. Dokonce ted dostal novou, lukrativnejsi nabídku, prave diky covid. Ockovani v planu nemam, at tlačí jak chci. Omezeni pohybu se mě nedotklo, chodíme ven s prvním dítětem. Jsem ted uz těhotná, covid jsem prodělala uz jako těhotná a v prvním trimestru a zatím jsou všechna vyšetření naprosto v pořádku. Cekat jsme nechtěli, zvlášť když nevíme jak dlouho to tu bude a chceme mít děti u sebe blíž než 5let.

• Citovat
  • Nahlásit
4233
25.3.21 22:16

Naopak mi přijde, ze pokud je rodina ekonomicky zajištěna, tak je ideální doba. Člověk s tím malým miminkem aspoň nemá pocit, ze o něco přichází, protože se nic neděje. Rodila jsem v listopadu, starší syn bude mít tři roky a jsem rada, ze se nás to vlastně nijak významněji netýká a kdybych si to měla naplánovat, tak se mi to nepodaří. Ale tohle je fakt individualni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 22:20

My už jsme dopřemýšleli a dítě je na cestě.

Tyhle úvahy „přivést dítě do dnešního (hrozného) světa“ jsou mi naprosto cizí a přijde mi, že je to tak trochu příznak u lidí-věčných stěžovatelů a pesimistů z hlediska čehokoliv. Protože, budiž, není teď úplně nejlepších posledních pár měsíců, ale jinak žijeme v jednom z nejlepších koutů světa, kde se šlo narodit (myslím tím, řekněme, Evropu, ale i v evropském měřítku si myslím, že jsou na tom mnohé země s celkovou kvalitou života hůře).
Ač mnozí (já taky ne) nejsou 100 % spokojení s politickou situací, pořád nejsme v žádné totalitě, válku jsme zde neměli od 2. světové.
Sociální systém je v naší zemi takový, že i při ztrátě zaměstnání, bydlení, neexistenci rodinných vazeb, nikdo nemusí umírat hlady ani nezemře na ulici, protože ho nikdo neošetří, je mu podána pomocná ruka.
Jsem biolog, sama jsem očkovaná snad proti všemu, co jde a děti nechám taky. Myslím si (a doufám), že odpůrců očkování není tolik, aby to zmařilo snahu zabránit dalšímu rychlému komunitnímu šíření viru příští podzim-zimu, v nejhorším očekávám např. nutnost přeočkovávání, ale katastrofičtější scénář si již nemyslím, že nastane. Testovaná jsem byla už několikrát a traumatem z toho netrpím.
Nemám dojem, že by má už proběhlá vyšetření v těhotenství byla jakkoliv ošizená tím, že je korona. Porod s opatřeními kdyžtak zvládnu, stejně uvažuji o ambulantním.

A vlastně mi teď v kontextu omezení cestování a kultury přijde těhotenství ideální - aspoň mi nic neuteče. ;)

A ano, jistě někdy v budoucnu zas nějaké další pandemie přijdou, ale u této jsem optimista, s vakcinací, popřípadě novými léky, se s ní prostě naučíme žít.

• Citovat
  • Nahlásit
20746
25.3.21 22:24

Dítě neplanuju, protože ho nechci. Kdybych ho chtěla, tak si ho udělám bez ohledu na tuto dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7880
25.3.21 22:54

My jsme třetí neplánovali, ale ono si naplanovalo nás. Ale kdybych dítě plánovala tak čekat nebudu. Manžel práci najde vždycky a klidně bude kydat hnůj kdyby na věc přišlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
171
25.3.21 22:59

Čekáme třetí. Šli jsme do toho teď, protože mě už tlačí věk. A Covid se projevuje tak, že jsem stejně poslední rok skoro pořád s dětma doma. Manžel vydělává stejně a i kdyby se stalo cokoli, tak vím, že my to vždycky spolu nějak vyřešíme.
Mimochodem od začátku těhotenství jezdím na kontroly do velký pražský nemocnice a Covid jsme doma nikdo neměl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014
25.3.21 23:37

Čekáme druhý, chtěli jsme to takhle už před covidem, nijak nás nedonutil naše plány měnit. Naopak jsem spokojená, že mi neutíkaj žádný akce, ležim doma a je mi blbě a vědomí, že doma jsou i všichni ostatní a nejuchají někde na koncertě beze mě, je fajn :mrgreen: Finančně se nás covid nedotkl a snad ani ekonomická krize nás nesemele, máme oba ve svých zaměstnáních docela pevnou pozici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 23:46

Plánujeme. Plánovali jsme to na tuhle dobu ještě než přišla tahle krize a měnit to nebudeme. Začíná nás „tlačit čas“. Čeho se bojím je ekonomická krize celkově, která přijde. Zajištění jsme, i když člověk nikdy neví. Kdybych měla přemýšlet co bude, tak dítě nebudeme mít nikdy. :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 05:14

Jo, plánujeme. Druhé dítě bylo v plánu brzo po prvním, ovšem se na RD nezadařilo, já jsem čerstvě nastoupila do nové práce, takže další rok v háji a čas letí, mám 35. Covid mě nezajímá, maximálně v tom smyslu, aby nám nelehla hlídací babička, když jsou zavřené školky. To se ještě divím, že mě do té práce vůbec vzali za těchto okolností.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat