Plastika křížového vazu v koleni. Zkušenosti?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Michaelakkk
15.1.11 22:14

Plastika křížového vazu v koleni. zkušenosti?

Ahoj prosím nemáte někdo z vás osobní zkušenost s touto operací kolene? Já jí mám podstoupit už před dvěma lety jsem si natrhla vaz na operaci s kolenem jsem byla už 2×, ale nevím jak se zotavuje po plastice vazu. na jak dlouho to je?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19493
15.1.11 22:26
Michaelakkk píše:
Ahoj prosím nemáte někdo z vás osobní zkušenost s touto operací kolene? Já jí mám podstoupit už před dvěma lety jsem si natrhla vaz na operaci s kolenem jsem byla už 2×, ale nevím jak se zotavuje po plastice vazu. na jak dlouho to je?

No abych ti pravdu rekla, co jsem tak slysela o operaci kolenou u lidi, tak bych do toho nesla a kdyz, tak jedine na veterinu a to myslim zcela vazne 8-o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
15.1.11 22:34
careynka píše:
Michaelakkk píše:
Ahoj prosím nemáte někdo z vás osobní zkušenost s touto operací kolene? Já jí mám podstoupit už před dvěma lety jsem si natrhla vaz na operaci s kolenem jsem byla už 2×, ale nevím jak se zotavuje po plastice vazu. na jak dlouho to je?
No abych ti pravdu rekla, co jsem tak slysela o operaci kolenou u lidi, tak bych do toho nesla a kdyz, tak jedine na veterinu a to myslim zcela vazne 8-o

Já už jsem na operaci kolene byla 2× poprvé s prasklou čéškou to mi tam dávaly 2 hřeby a měsíce jsem nesměla chodit a další 2 měsíce jsem se pomalu rozcházela, nechala jsem si to dělat ve vysočanech tam jsou na tohle špička :-) a na druhý operaci jsem byla po úrazu na lyžích při skocích ve snow parku :roll: a to jen aby mi řekly, že musím na plastiku vazu potom co se mi zpraví meniskus už je to dva roky operaci jsem musela odložit vůli těhotenství, ale poslední dobou se mi koleno začíná ozývat občas se mi zablokuje no nic moc…

• Citovat
  • Nahlásit
13101
15.1.11 22:35

Já byla v roce 2006, v nemocnici jsem byla 5 dní i se dnem operace, pak jsem tam musela jít (nechala jsem se tam odvézt) za 8 dní na pohotovost, teplota 40,3, myslela jsem, že pojdu, koleno ale nebolelo. Nakonec jsem ještě večer byla operována, chytla jsem do toho nějakýho streptokoka a pak se to celé vleklo, rehábky pomalu, vše pomalu a do práce jsem směla až za 4 měsíce. Ale kamarád neměl komplikace a do práce šel za 8 týdnů v pohodě. Myslím, že nebýt komplikací, tak jsem taky byla uschopněná dřív. Operace mi jinak moc pomohla, koleno občas cítím, ale to, co jsem měla před plastikou, to byly muka, tohle je teď nádhera. Já osobně, pokud tě koleno bolí, doporučuju i přes ty komplikace, co jsem měla. Mě to nakonec fakt pomohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19493
15.1.11 22:37

no mne to ted zacalo obcas koleno delat taky ze picha pri natazeni nohy a pri pokrceni boli a tak jako tahne a kdyz na to nemyslim, tak mi v nem pekne bolestive louskne…pak zase nic a za par dni znova…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
15.1.11 22:38
Veruš1 píše:
Já byla v roce 2006, v nemocnici jsem byla 5 dní i se dnem operace, pak jsem tam musela jít (nechala jsem se tam odvézt) za 8 dní na pohotovost, teplota 40,3, myslela jsem, že pojdu, koleno ale nebolelo. Nakonec jsem ještě večer byla operována, chytla jsem do toho nějakýho streptokoka a pak se to celé vleklo, rehábky pomalu, vše pomalu a do práce jsem směla až za 4 měsíce. Ale kamarád neměl komplikace a do práce šel za 8 týdnů v pohodě. Myslím, že nebýt komplikací, tak jsem taky byla uschopněná dřív. Operace mi jinak moc pomohla, koleno občas cítím, ale to, co jsem měla před plastikou, to byly muka, tohle je teď nádhera. Já osobně, pokud tě koleno bolí, doporučuju i přes ty komplikace, co jsem měla. Mě to nakonec fakt pomohlo.

No já vím, že mě to čeká operace se ani tak nebojím spíš mě zajímá jak dlouho a jak probíhá následná léčba jak dlouho se nesmí chodit od kdy se může a kdy se to dá do normálu…

• Citovat
  • Nahlásit
Michaelakkk
15.1.11 22:41
careynka píše:
no mne to ted zacalo obcas koleno delat taky ze picha pri natazeni nohy a pri pokrceni boli a tak jako tahne a kdyz na to nemyslim, tak mi v nem pekne bolestive louskne…pak zase nic a za par dni znova…

To vypadá na špatnej meniskus…

• Citovat
  • Nahlásit
19493
15.1.11 22:53
Michaelakkk píše:
careynka píše:
no mne to ted zacalo obcas koleno delat taky ze picha pri natazeni nohy a pri pokrceni boli a tak jako tahne a kdyz na to nemyslim, tak mi v nem pekne bolestive louskne…pak zase nic a za par dni znova…

jo to je mozny, ja na druhy noze myslim mela natrzenej, ale nejak neni cas to resit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
15.1.11 23:01
careynka píše:
Michaelakkk píše:
careynka píše:
jo to je mozny, ja na druhy noze myslim mela natrzenej, ale nejak neni cas to resit :roll:

POkud si ho měla natrženej máš ho natrženej doted :mrgreen: co ti k tmu doktoři řekli?

• Citovat
  • Nahlásit
19493
15.1.11 23:12
Michaelakkk píše:
careynka píše:
Michaelakkk píše:
careynka píše:
jo to je mozny, ja na druhy noze myslim mela natrzenej, ale nejak neni cas to resit :roll:
POkud si ho měla natrženej máš ho natrženej doted :mrgreen: co ti k tmu doktoři řekli?

no tenkrat jsem dostala dlahu na celou nohu na nekolik tydnu a od ty doby s tim chodim :-) a rikali ze kdyz loupe tak je to v pohode, ze to nesmi bolet… :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
882
15.1.11 23:13

ahoj.. byla jsem na téhle operaci zhruba před sedmi roky a nemůžu si stěžovat.. operoval mne super doktor a dodnes o koleni nevím.. i když začátek byl fakt náročný.. mne trvalo to opravdu rozchodit zhruba 3 měsíce, ale po třech týdnech už se to dalo.. chce to ale poctivě cvičit, jak se to nerozhýbe hned, už nikdy.. já dodnes vděčím svému bývalému, který mne cvičil. ležela jsem na břiše, zakouslá do polštaře, tekly mi slzy a on mi ohybal nohu co to jen šlo.. a nakonec mám skoro 100 % ohebnost, chybí mi asi dva cm abych si sedla na patu, takže úspěch, to k životu nepotřebuju a důležité je, že nebolí, nevypadává… :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19493
15.1.11 23:15

co je ale zvlastni ze kdyz operujou koleno psovi tak ten den na to uz ma zacit chodit a zatezovat to kvuli prokrveni asi aby si to dobre sedlo a rychleji se to lecilo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
15.1.11 23:17
careynka píše:
co je ale zvlastni ze kdyz operujou koleno psovi tak ten den na to uz ma zacit chodit a zatezovat to kvuli prokrveni asi aby si to dobre sedlo a rychleji se to lecilo :nevim:

Comáš furt s tou veterinou?? :D pes nemá kolena :D koleno je v lidském těle ten nesložitější kloub u psů je to opravdu jinak :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
882
15.1.11 23:17

jo a v nemocnici jsem byla 3 dny, po tu dobu na to nesměla stoupat, 3.den mi vyndali dreny, dali ortézu a pustili.. pak s berlemi a cvičit.. nejdřív nohu natánout (měla jsem ji v mírném pokrčení), pak skrčovat.. ale každý to má trochu jinak. můj kamarád byl taky a chodil snad už druhý den a ortézu mu hned nechali povolenou at cvičí co to jde. mne ji povolovali postupně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Michaelakkk
15.1.11 23:18
veverkas22 píše:
ahoj.. byla jsem na téhle operaci zhruba před sedmi roky a nemůžu si stěžovat.. operoval mne super doktor a dodnes o koleni nevím.. i když začátek byl fakt náročný.. mne trvalo to opravdu rozchodit zhruba 3 měsíce, ale po třech týdnech už se to dalo.. chce to ale poctivě cvičit, jak se to nerozhýbe hned, už nikdy.. já dodnes vděčím svému bývalému, který mne cvičil. ležela jsem na břiše, zakouslá do polštaře, tekly mi slzy a on mi ohybal nohu co to jen šlo.. a nakonec mám skoro 100 % ohebnost, chybí mi asi dva cm abych si sedla na patu, takže úspěch, to k životu nepotřebuju a důležité je, že nebolí, nevypadává… :-)

A jak dlouho si byla v nemocnici?
ve cvičení bych pilná byla to se nebojím hlavně bych si znovu chtěla stoupnout na lyže v plné parádě už jsem nelyžovala 3 roky :-( jezdila jsem i závodně.. no jak se říká sportem k trvalé invaliditě…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat