Plastika nosu a pojišťovna

Anonymní
16.4.20 23:20

Plastika nosu a pojišťovna

Ahojte :)
Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá s mým dotazem přímé zkušenosti.
Co před 13 lety jsme měli autonehodu a mě se zlomil nos (bylo mi tehdy 7-8 roku).
Nějak jsem to neřešila, vše bylo v pohodě (vzhledovou stránku neřeším) ale za poslední rok mi hrozně narostl nos a po nehodě ho mám křivý. Je možné že co mi teď narostl se tam mohlo něco pohnout a mě se poslední dobou z toho špatně dýchá nosem? Je to vůbec možné? Tak či tak chci jít na plastickou operaci, ale je tam možnost že mi to proplati zdr. Pojišťovna? Jdu na to jen ze zdravotních důvodu, páč se mi fakt hrozně dýchá. Je tam nějaká možnost toho že by mi tohle uznali po tolika letech?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59310
16.4.20 23:26
@Anonymní píše:
Ahojte :)
Chtěla bych se zeptat, jestli máte některá s mým dotazem přímé zkušenosti.
Co před 13 lety jsme měli autonehodu a mě se zlomil nos (bylo mi tehdy 7-8 roku).
Nějak jsem to neřešila, vše bylo v pohodě (vzhledovou stránku neřeším) ale za poslední rok mi hrozně narostl nos a po nehodě ho mám křivý. Je možné že co mi teď narostl se tam mohlo něco pohnout a mě se poslední dobou z toho špatně dýchá nosem? Je to vůbec možné? Tak či tak chci jít na plastickou operaci, ale je tam možnost že mi to proplati zdr. Pojišťovna? Jdu na to jen ze zdravotních důvodu, páč se mi fakt hrozně dýchá. Je tam nějaká možnost toho že by mi tohle uznali po tolika letech?

Pokud to na orl dají razítko, že je to ze zdravotních důvodů, tak ano, pojišťovna proplati.. Zkus to, to se nedá odhadnout :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1273
16.4.20 23:28

Ahoj, ano je ;) Já byla cca 2 roky zpátky na operaci nosní přepážky ze zdravotních důvodů přes pojištovnu. Chce to jít na vstupní vyšetření do ORL ambulance

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1945
16.4.20 23:40

Jestli mas posunutou prepazku a bylo by potreba srovnat i zvenku, tak to resit pres ORL, kde delaji rhinoseptoplastiku. Ne kazdy ORL dela ten zevni nos, abys pak nebyla prekvapena, ze ti nechali krivej nos, ale k tomu ti jen srovnali tu prepazku na stred, cimz by se poresila ta funkcnost, ale uz ne estetika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1687
16.4.20 23:40

Pokud je to ze zdravotních důvodů, mělo by to jít přes pojišťovnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5768
17.4.20 01:39

Určitě jde funkčnost pořešit přes pojišťovnu, jenom pozor, srovnání přepážek nevyřeší estetickou stránku. Manželovi přepážky dělali už hodně dávno a nos mu křivý zůstal do dnes. Zlomil si ho v 6 letech když to na kole vzal přes řídítka, přepážky mu operovali v 15.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama