Reklama

Plastová okna – plíseň, jak na ni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

KacenkaK
Závislačka 4257 příspěvků 19.11.10 11:01
Plastová okna - plíseň - jak na ní?

Ahoj Holky,

už nemůžu - máme dva roky plastová okna. Od první zimy na nich dole máme plíseň - hlavně teda v ložnici,tam nam ted už zatéká i v rohu a olezlé je to jedna báseň,ale to je jiná, to musíme vyreklamovat u firmy,která výměnu prováděla… :zed:

Takže skoro každý den chodím s hadrem a utírám ji. Myslím,že je i docela pravidelně stříkám Savem proti plísním.
V ložnici větrám přes den na větračku, všude jinde v bytě na mikroklimu…

Je nějaká jiná rada jak se toho zbavit? Někdy bych chtěla zpět ty staré otáčecí panelákové okna…sice vypadaly hrozně,ale tohle tu teda nebylo… :zed: :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 19.11.10 11:10

Obávám se, že s tím nic nenaděláte. Máme to samé… Okna nedýchají, teče po nich voda jako z vodovodu a kolem dokola samá plíseň. Pomáhá jen topit a neustále větrat. Jinak Savo na plíseň pomůže, ale jen na chvíli…

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 19.11.10 11:16

Kačenko,
asi tě moc nepotěším, ale sama s tím pravděpodobně nic nenaděláš. Plísně jsou mrchy. Zlikviduješ je jen na chviličku.
Co se týče oken - můžou mít špatně udělanou izolaci.
Ale spíše bych to typovala na odfláknutou zednickou práci, pokud jste před výměnou problémy neměli :think:
Jestliže Vám výměnu dělala firma, tak pročti smlouvu a okamžitě odvedenou práci reklamuj. Výměna oken není zrovna levná záležitost a ty plísně můžou ohrozit vaše zdravíčko. A pořádně se bran, firmy se ze všeho snaží vykroutit, takže pokud nejsi zrovna dobrý „vyjednavač“, tak ať to řeší manžel, nebo někdo, kdo má povahu dohadovat se tak dlouho, dokud nedosáhne svého. Určitě nečekej na nic a řeš reklamaci. Sama se té plísně nezbavíš a naopak hrozí riziko, že se ti rozleze po celém bytě :zed:

Kaktusovka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:17

Ahojky kočiny-poradím Vám jednu důležitou věc.za 1 je potřeba používat mikroventilaci a za 2 pořiďte si automatikou klapku na odvětrání-nestojíé balík a funguje perfektně.Ta klapka se jmenuje Aereco ventilace a funguje na principu bimetalové pásky-když je velká vlhkost,tak se otevře,když malá,tak se zavře.Funguje automaticky a tím,jak tady píšete,že máte plíseň,tak máte šílenou vlhkost v bytě!!!!!!!

Kaktusovka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:19
tterka píše:
Kačenko,
asi tě moc nepotěším, ale sama s tím pravděpodobně nic nenaděláš. Plísně jsou mrchy. Zlikviduješ je jen na chviličku.
Co se týče oken - můžou mít špatně udělanou izolaci.
Ale spíše bych to typovala na odfláknutou zednickou práci, pokud jste před výměnou problémy neměli :think:
Jestliže Vám výměnu dělala firma, tak pročti smlouvu a okamžitě odvedenou práci reklamuj. Výměna oken není zrovna levná záležitost a ty plísně můžou ohrozit vaše zdravíčko. A pořádně se bran, firmy se ze všeho snaží vykroutit, takže pokud nejsi zrovna dobrý „vyjednavač“, tak ať to řeší manžel, nebo někdo, kdo má povahu dohadovat se tak dlouho, dokud nedosáhne svého. Určitě nečekej na nic a řeš reklamaci. Sama se té plísně nezbavíš a naopak hrozí riziko, že se ti rozleze po celém bytě :zed:

se zedničinou to většinou nemá žádnou souvislost-záleží na typu oken a hlavně-skel!!!!!!Mám tu zkušenost,že zákazníkům dají rádoby izolační okna a ve skutečnosti jsou to jen termická skla bez plynu-to znamená,že po nich voda teče jako dívá!!!!!!!!!!­!!!!!!!!§A po­kud se ptáte,odkud to vím-tak Vám řeknu toliko-jsme oknaři a poměrně dost o tom vím! :-)

tterka
Kelišová 5419 příspěvků 19.11.10 11:20

Ještě si zkus pročíst tenhle článek:

http://istavitel.cz/…mene-oken_99

Na to kondenzování vody se výrobci hodně často upínají, takže se mají jak bránit. Ale píšeš, že větráš v podstatě pořád, i když mikroventilací - což by mělo stačit.

Abych řekla pravdu, tak mě se to usazování vody moc nezdá. Máme okna 6 let, ale nikdy se mi nestalo, že bych na nich měla byť jen miniaturní kapičky. Mám je suché a to teďka v takovém počasí větrám denně jen tak 10 - 20 minutek ventilací a to ještě ne v každé místnosti :nevim: :nevim: :nevim:

Kaktusovka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 11:21
Kaczenka píše:
Obávám se, že s tím nic nenaděláte. Máme to samé… Okna nedýchají, teče po nich voda jako z vodovodu a kolem dokola samá plíseň. Pomáhá jen topit a neustále větrat. Jinak Savo na plíseň pomůže, ale jen na chvíli…

sáhni na sklo-je v bytě studené nebo má vlahou teplotu??pokud je studené skoro jako z vnější strany,tak máš obyčejná skla a to rychle zaútoč na firmu,která ti je dělala-nemáš ve sklech plyn!!!!!!

axina
Echt Kelišová 8441 příspěvků 19.11.10 11:32

Kacenko a máte zateplený barák,nebo panelák?

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 19.11.10 11:37
Diplomatka píše:
Kaczenka píše:
sáhni na sklo-je v bytě studené nebo má vlahou teplotu??pokud je studené skoro jako z vnější strany,tak máš obyčejná skla a to rychle zaútoč na firmu,která ti je dělala-nemáš ve sklech plyn!!!!!!

Já jsem jiná Kaczenka, ne zakladatelka :-D , ale i tak díky za informace…My bydlíme v nájemním bytě, takže s tím nic nenaděláme…,ale zdá se, že zevnitř jsou vlažnější a zvenčí studenější…I přesto voda teče :nevim:

kadlina
Neúnavná pisatelka 17204 příspěvků 19.11.10 11:42
Diplomatka píše:
Kaczenka píše:

Tak jsem ošahala okna a nejsem z toho moudrá :mrgreen: Nejsou ani vlahá ani ledová 8-o Máme už 11let stará plastová okna v novostavbě a zkraje se nám „potily“ pekelně a to manžel každé ráno větrá a to třeba i 2hod. průvanem. Ale je fakt, že jsme měli doma asi nadměrné vlhko - brambůrky, sušenky i dobře zabalané se druhý den nadaly jíst, cukr v cukřence měl brzy tvar jednolité koule. Pomalu se to zlepšovalo, až jsem jednou pekla medovník, který dřív stačilo nechat placky do rána na lince a byly rozleželé, a najednou byly i po 24hod.tvrdé jak kámen. Taky jsme si uvědomili, že vánoční stromeček, který nám běžně vydržel bez opadávání víc jak měsíc, už po vánocích začal opadávat, že manžel už tolik ráno nemusí okna otírat a došlo nám, že už máme suchý barák :dance: :mrgreen:

Kaczenka
Echt Kelišová 8920 příspěvků 19.11.10 11:48

U nás to bude asi také tím, jak píše Kadlinka.

hofka
Extra třída :D 14976 příspěvků 19.11.10 12:00

Větrat, vlhkost otírat. Sice se tím plísně člověk nezbaví, ale předejde vzniku.

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 19.11.10 12:05

My tohle měli těsně po udělání oken a plíseň se nám rozlezla po celé jedné straně :zed: . Takže jsme přes noc měli mikroventilaci(v zi­mě). Po ránu jsme vyvětrali. Taky nemá být úplně vypnuté topení, ale alespoň na minimum puštěný a plíseň jsme sundali savem a vymalovali a máme 2 roky klid :dance: .

Sunnny
Kelišová 5425 příspěvků 19.11.10 12:07

Tento problém,řeším už také delší dobu.Zkusím sem dát odkaz na jednu diskusi snad se mi to povede.Bývá to dost složitý problém.
Jedna z nejčastějších příčin bývá vysoká vlhkost v bytě.Při vlhkosti kolem 50-60% se většinou již okna rosí-ale to je zdravá vhkost.Pokud je vlhkost pod 45% okna se již ve většině případů nerosí,ale není to zdravé klima pro lidský organismus.Mi­kroventilace je dle mě blbost,která stejně nepomáhá(nejen dle mě,ale i podle odborníků)Účinnější je krátké intenzivní větrání,něž mít mikroventilaci celý den.
Svou roli hrají i parapety umístěné nad radiátory.A prý i pokojové rostliny.Větrání klapkou o kterém se zde zmiňuje Diplomatka si hodně lidí chválí zatím s ním zkušenost nemám.Přemýšlím o jeho pořízení.

Kaktusovka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.11.10 12:16
Sunnny píše:
Tento problém,řeším už také delší dobu.Zkusím sem dát odkaz na jednu diskusi snad se mi to povede.Bývá to dost složitý problém.
Jedna z nejčastějších příčin bývá vysoká vlhkost v bytě.Při vlhkosti kolem 50-60% se většinou již okna rosí-ale to je zdravá vhkost.Pokud je vlhkost pod 45% okna se již ve většině případů nerosí,ale není to zdravé klima pro lidský organismus.Mi­kroventilace je dle mě blbost,která stejně nepomáhá(nejen dle mě,ale i podle odborníků)Účinnější je krátké intenzivní větrání,něž mít mikroventilaci celý den.
Svou roli hrají i parapety umístěné nad radiátory.A prý i pokojové rostliny.Větrání klapkou o kterém se zde zmiňuje Diplomatka si hodně lidí chválí zatím s ním zkušenost nemám.Přemýšlím o jeho pořízení.

Mikroventilace blbost není,tak se hodně používá když jsi pryč delší dobu a nemůžeš vyvětrat-tím ti byt větrá sám,ale v každém případě tečení vody po oknech je způsobenou příliž velkou vlhkostí v bytě.Dám Vám příklad-volala mi paní,že jí po oknech teče voda,že to není možný-chtěla udělat reklamaci.Tak jsme tam dojeli a zjištění?Po bytě 6 sušáků narvaných prádlem,v bytě vlhkost 90%,okna zabedněná....­.....co na to říct??Reklamace neuznaná!!Toto je veliký problém panelových domů-špatné odvětrání v koupelně.Další věc-dá se opravdu dát ta automatická regulace a z 95% je posléze klid! :palec:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >