Plat zdravotní sestry a porodní asistentky.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
22.4.22 21:11

Plat zdravotní sestry a porodní asistentky.

Dobrý večer, mám dotaz ohledně platu zdravotních sester. Kolik bere zdravotní sestra (Dis. nebo Bc.) nebo porodní asistentka? Jsou tam ty platy opravdu tak mizerný?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8779
22.4.22 21:17

Záleží na nemocnici či zdravotnickém zařízení. Platy jsou velice rozdílný.
Jsi zdravotní sestra a zjišťuješ plat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.22 21:25
@lasička1 píše:
Jsi zdravotní sestra a zjišťuješ plat?

Já mám střední školu zdravotní asistent/praktická sestra. Zvažují o návratu do zdravotnictví a doplnění vzdělání. Mám děti a mateřskou už neplánuji. :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.22 21:26
@lasička1 píše:
Jsi zdravotní sestra a zjišťuješ plat?

Ze zdravotnictví jsem předtím odešla a jsem účetní.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.22 21:33
@Anonymní píše:
Dobrý večer, mám dotaz ohledně platu zdravotních sester. Kolik bere zdravotní sestra (Dis. nebo Bc.) nebo porodní asistentka? Jsou tam ty platy opravdu tak mizerný?

Zalezi, kde pracujes a jak narocnou/odbornou praci delas, o jake mesto a kraj jde… ja jsem PA, fakultni nemocnice, pouze denni smeny, v 50+ mam ca 37 tis. cisteho, avsak prace psychicky velmi narocna, samostatna, zodpovedna.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.22 21:52

Ja pracuji v domove pro seniory, statni zarizeni. Mam jen stredni zdravku a 17 let praxe. 33000 cisteho, starsi kolegyne kolem 40000. Je to dle tabulek.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.22 22:08

Pracuji v soukromé sféře Domov pro seniory, jsem „starý“zdr. asistent, mám zde 37.000 + 7200 osobko každý měsíc, plus nějaký příplatek za svátek, víkend. Navíc mám na starost Péči o nutrici, což znamená zajištěni stravy do PEG, sond a sippingy, atd. Každý kvartál 3000 navíc ve výplatě. Vše uvádím v hrubém. Takže se dostanu měsíčně cca na 50.000. Je to hlavně psychicky náročná práce se 120 klienty a z toho 80 DZR. Nicméně by mě za ten směšný plat do nemocnice už nikdy nikdo nedostal. Tam jsem měla dle tabulek měsíčně 24.000 hrubého.

• Citovat
  • Nahlásit
1633
22.4.22 22:14

Zdravím, mám maturu ještě jako všeobecná sestra, 12let praxe, specializaci pro odd kde dělám( geriatrie). Mám 12h směny denní, noční...… nemocnice v okresním meste…než jsem zůstala doma kvůli těhotenství(konec roku 2020) jsem měla průměrne 33k čistého, pak nám ještě nějaké procento přidali ale to už jsem byla doma tak nevím přesně kolik by to bylo teď…
Plus sem dělala nějaké věci navíc (vedoucí sestra naší stanice ale ne oficielně staniční) za což sem měla navýšené osobko na 5k

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.4.22 22:58

Městská nemocnice. Jsme příspěvková organizace, tzn. musime mít plat dle tabulek.
Dětské oddělení, praxe 32 let. Střední škola.
Máme osobní ohodnocení +příspěvek na dojíždění.
Celkem čistého, pokud není svátek a přesčas cca 44 tisíc. S průměrem 5 nočních a 4 víkendové služby.
Jednou za rok prémie.

• Citovat
  • Nahlásit
10849
23.4.22 08:34

Záleží na oboru a zaměstnavateli, například ve fakultních nemocnicích jsou platy velmi, velmi vysoké.
Vysoko přes 30 tisíc i u mladých lidí(ne tedy nástupní). Zdravotnictví je velmi lukrativní obor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.22 10:11

Pracuju v krajské nemocnici, jsem všeobecná sestra bez titulu, praxe 14 let. Beru 45000 za nepřetržitý provoz.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.4.22 10:22

Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat