Platba do jiné banky

Anonymní
7.5.18 09:47

Platba do jiné banky

Dobrý den,
máte prosím někdo zkušenost s připsání peněz z cizí banky ještě ten den?

Sestra je v zahraničí a ztratila kartu, kde měla veškeré finance. Poprosila mě o odeslaní z toho účtu a druhý účet. Jsou to jiné banky, ale paní mi řekla, že platby odeslané ráno se většinou připisují ještě tentýž den. Ptám se proto, že je zítra svátek tudíž abych sestru připravila na to, že peníze bude mít až ve středu.

Děkuji za reakci.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17077
7.5.18 09:53

Zadej expresní platbu, bude to hned. Poplatek je cca 100,–. Jinak většinou posílají do druhého dne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5525
7.5.18 09:54
@Anonymní píše:
Dobrý den,
máte prosím někdo zkušenost s připsání peněz z cizí banky ještě ten den?

Sestra je v zahraničí a ztratila kartu, kde měla veškeré finance. Poprosila mě o odeslaní z toho účtu a druhý účet. Jsou to jiné banky, ale paní mi řekla, že platby odeslané ráno se většinou připisují ještě tentýž den. Ptám se proto, že je zítra svátek tudíž abych sestru připravila na to, že peníze bude mít až ve středu.

Děkuji za reakci.

Ano, v některých bankách pokud je platba zadaná dopoledne je ještě ten den připsána na druhý účet u cizí banky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16446
7.5.18 09:54

Mám zkušenost, že některé banky platbu odeslanou dopoledne připíší v poledne (z Air bank do Raiffanbank). Ale hodně záleží na bankách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.18 09:57

@Janli Takovou možnost právě banka nenabízí :zed:. Tu druhou banku má ségra tak blbou, že nelze udělat vklad pokladnou ale pouze ve vkladomatu..

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.5.18 09:58

Díky za zkušenosti, nezbívá nic jiného než čekat :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
16810
7.5.18 10:00
@Anonymní píše:
Díky za zkušenosti, nezbívá nic jiného než čekat :kytka:

Jestli ti pomůže tohle https://www.usetreno.cz/…ky-do-banky/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
7.5.18 10:06
@Anonymní píše:
@Janli Takovou možnost právě banka nenabízí :zed:. Tu druhou banku má ségra tak blbou, že nelze udělat vklad pokladnou ale pouze ve vkladomatu..

Co máš za banku? To už bývá standard…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12304
7.5.18 10:23

Nemate u platby moznost zaskrtnout pripritni nebo expres? Pouzivam 3 banky a vsechny toto poskytuji. Vyuzivala jsem v patek v 11 dopol a jeste tentyz den penize byli u jine banky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18511
7.5.18 10:35
@Janli píše:
Co máš za banku? To už bývá standard…

Tipuju mBank nebo Airbank, proste banky a pobocky bez pokladen. Mmch takova Unicredit je taky dilo - vklad pres vkladomat zdarma, ale na pokladne poplatek, fakt nerada vetsi sumy vkladam pres automat, je mi blizsi pokladni a jeji kontrola a orazitkovany listek :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
7.5.18 10:48

Poku má zahraniční účet, tak to trvá i 2 týdny (šílený), každopádně pokud má český účet a je jen v zahraničí, mělo by to tam být ten den (od nového roku tuším) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18511
7.5.18 10:53
@klára.h12 píše:
Poku má zahraniční účet, tak to trvá i 2 týdny (šílený), každopádně pokud má český účet a je jen v zahraničí, mělo by to tam být ten den (od nového roku tuším) :)

To ale pouze pokud maji obe ucet ve stejne bance, pokud ne - platba musi prejit pres clearing ČNB a do druheho dne je na uctu. Jde to i ten samy den - platba musi byt zadana jako expresni max do 11 dopoledne, ale kazda banka to ma trochu jinak a kazda taky pripisuje v davkach jinak, nektere banky jen treba dvakrat denne, nektera i ctyrikrat, clearingove casy jsou pevne dane a pak zalezi na bance a jejich vnitrnich nastavenich, jestli davku plateb pripise hned ten den a treba ve trech casech nebo az odpoledne v poskedni davce ci druhy den…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
7.5.18 11:33

Já mám za to, že od nového roku už fungují platby tzv. ihned :). Když jsem potřebovala poslat peníze z jiného účtu na svůj přišly hned :). Co mi posílal kamarád co bydlí v cizině peníze na český účet trvalo to snad celou věčnost!
Každopádně budu ráda za odpověď jak to dopadlo, ať pro příště víme :) a děkuji za informaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17077
7.5.18 11:39

@klára.h12 platby ihned jsou v rámci jedné banky, jinak do 24hodin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
167
7.5.18 11:43

Děkuji za upřesnění, tak aspoň pro příště vím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama