Platba do jiné banky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  07.05.18 09:47
Platba do jiné banky

Dobrý den,
máte prosím někdo zkušenost s připsání peněz z cizí banky ještě ten den?

Sestra je v zahraničí a ztratila kartu, kde měla veškeré finance. Poprosila mě o odeslaní z toho účtu a druhý účet. Jsou to jiné banky, ale paní mi řekla, že platby odeslané ráno se většinou připisují ještě tentýž den. Ptám se proto, že je zítra svátek tudíž abych sestru připravila na to, že peníze bude mít až ve středu.

Děkuji za reakci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Janli
Závislačka 4700 příspěvků 07.05.18 09:53

Zadej expresní platbu, bude to hned. Poplatek je cca 100,–. Jinak většinou posílají do druhého dne.

janickaIII
Ukecaná baba ;) 1341 příspěvků 07.05.18 09:54
@Anonymní píše:
Dobrý den,
máte prosím někdo zkušenost s připsání peněz z cizí banky ještě ten den?

Sestra je v zahraničí a ztratila kartu, kde měla veškeré finance. Poprosila mě o odeslaní z toho účtu a druhý účet. Jsou to jiné banky, ale paní mi řekla, že platby odeslané ráno se většinou připisují ještě tentýž den. Ptám se proto, že je zítra svátek tudíž abych sestru připravila na to, že peníze bude mít až ve středu.

Děkuji za reakci.

Ano, v některých bankách pokud je platba zadaná dopoledne je ještě ten den připsána na druhý účet u cizí banky.

elen-ka
Extra třída :D 11687 příspěvků 1 inzerát 07.05.18 09:54

Mám zkušenost, že některé banky platbu odeslanou dopoledne připíší v poledne (z Air bank do Raiffanbank). Ale hodně záleží na bankách.

Anonymní  07.05.18 09:57

@Janli Takovou možnost právě banka nenabízí :zed:. Tu druhou banku má ségra tak blbou, že nelze udělat vklad pokladnou ale pouze ve vkladomatu..

Anonymní  07.05.18 09:58

Díky za zkušenosti, nezbívá nic jiného než čekat :kytka:

Uživatel je onlineP4ja
Závislačka 4564 příspěvků 07.05.18 10:00
@Anonymní píše:
Díky za zkušenosti, nezbívá nic jiného než čekat :kytka:

Jestli ti pomůže tohle https://www.usetreno.cz/…ky-do-banky/

Janli
Závislačka 4700 příspěvků 07.05.18 10:06
@Anonymní píše:
@Janli Takovou možnost právě banka nenabízí :zed:. Tu druhou banku má ségra tak blbou, že nelze udělat vklad pokladnou ale pouze ve vkladomatu..

Co máš za banku? To už bývá standard…

Šarlota4
Echt Kelišová 9447 příspěvků 07.05.18 10:23

Nemate u platby moznost zaskrtnout pripritni nebo expres? Pouzivam 3 banky a vsechny toto poskytuji. Vyuzivala jsem v patek v 11 dopol a jeste tentyz den penize byli u jine banky

Hanka1
Extra třída :D 13226 příspěvků 07.05.18 10:35
@Janli píše:
Co máš za banku? To už bývá standard…

Tipuju mBank nebo Airbank, proste banky a pobocky bez pokladen. Mmch takova Unicredit je taky dilo - vklad pres vkladomat zdarma, ale na pokladne poplatek, fakt nerada vetsi sumy vkladam pres automat, je mi blizsi pokladni a jeji kontrola a orazitkovany listek :roll:

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 07.05.18 10:48

Poku má zahraniční účet, tak to trvá i 2 týdny (šílený), každopádně pokud má český účet a je jen v zahraničí, mělo by to tam být ten den (od nového roku tuším) :)

Hanka1
Extra třída :D 13226 příspěvků 07.05.18 10:53
@klára.h12 píše:
Poku má zahraniční účet, tak to trvá i 2 týdny (šílený), každopádně pokud má český účet a je jen v zahraničí, mělo by to tam být ten den (od nového roku tuším) :)

To ale pouze pokud maji obe ucet ve stejne bance, pokud ne - platba musi prejit pres clearing ČNB a do druheho dne je na uctu. Jde to i ten samy den - platba musi byt zadana jako expresni max do 11 dopoledne, ale kazda banka to ma trochu jinak a kazda taky pripisuje v davkach jinak, nektere banky jen treba dvakrat denne, nektera i ctyrikrat, clearingove casy jsou pevne dane a pak zalezi na bance a jejich vnitrnich nastavenich, jestli davku plateb pripise hned ten den a treba ve trech casech nebo az odpoledne v poskedni davce ci druhy den…

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 07.05.18 11:33

Já mám za to, že od nového roku už fungují platby tzv. ihned :). Když jsem potřebovala poslat peníze z jiného účtu na svůj přišly hned :). Co mi posílal kamarád co bydlí v cizině peníze na český účet trvalo to snad celou věčnost!
Každopádně budu ráda za odpověď jak to dopadlo, ať pro příště víme :) a děkuji za informaci.

Janli
Závislačka 4700 příspěvků 07.05.18 11:39

@klára.h12 platby ihned jsou v rámci jedné banky, jinak do 24hodin.

klára.h12
Kecalka 167 příspěvků 07.05.18 11:43

Děkuji za upřesnění, tak aspoň pro příště vím :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Mádl se rozešel s krásnou Zuzanou! Krach vztahu prý těžko nese

Jiřímu Mádlovi (31) se ve vztazích zatím nedaří a zdá se, že je znovu volný.... číst dále >

Největší hvězdou Varů byl Jaromír Hanzlík. Jeho dojetí dojalo diváky i pořadatele

Závěrečný ceremoniál 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kila navíc ani celulitida na molu nevadí, ukázala přehlídka plavek

Krása nemá jiné měřítko než spokojenost ženy samotné. Právě ta se odráží ve... číst dále >

Chození naostro patří k létu. Jaká jsou pro a proti?

Jsou ženy, které nenosí pod letním oblečením zhola nic. Je to příjemné, ale... číst dále >

Reklama