Reklama

Platba kartou v Německu - Raiffeisenbank

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 15.08.18 18:40
Platba kartou v Německu RB

Prosím, akutní, mám Raiffeisenbank, obyčejné e konto. Když zaplatím v Německu kartou, jsou tam nějaké poplatky? Samozřejmě jsem se koukala na internet, ale vůbec tomu nerozumím. Volala jsem do rb, ale než mě spoji tak to trvá dlouho. Děkuji mockrát. :)

Reklama

Reakce:

karolinka_90
Stálice 64 příspěvků 15.08.18 18:43

Pokud platíš v obchodě, tak by to mělo být bez poplatku. Zpoplatněné jsou výběry z bankomatu.

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 15.08.18 18:45
@karolinka90 píše:
Pokud platíš v obchodě, tak by to mělo být bez poplatku. Zpoplatněné jsou výběry z bankomatu.

Děkuji, ano chci zaplatit v obchodě. Zapomněla jsem zmínit.

pikola
Neúnavná pisatelka 19045 příspěvků 15.08.18 18:46

Pokud máš Mastercard nebo Visa tak to nejspíš půjde tam kde karty berou. Neplatí se nic, jen se to přepočte podle kurzu banky.

Billie874
Stálice 74 příspěvků 15.08.18 18:46

Kdyz platis kartou,tak poplatky nikdy neplatis a vybery z bankomatu budes mit zdarma,pokud mas cenovy program ekonto Komplet.

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 15.08.18 18:48
@pikola píše:
Pokud máš Mastercard nebo Visa tak to nejspíš půjde tam kde karty berou. Neplatí se nic, jen se to přepočte podle kurzu banky.

Ano už jsem koukala na kurz u RB, děkuji. Slo mi jen o to, abych nemusela vybírat peníze a rozmenovat.

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 15.08.18 18:49
@Billie874 píše:
Kdyz platis kartou,tak poplatky nikdy neplatis a vybery z bankomatu budes mit zdarma,pokud mas cenovy program ekonto Komplet.

Vybírat neplánují, jen platit kartou. Abych pak nebyla překvapena u pokladny.

pikola
Neúnavná pisatelka 19045 příspěvků 15.08.18 18:49
@Kellynka123 píše:
Ano už jsem koukala na kurz u RB, děkuji. Slo mi jen o to, abych nemusela vybírat peníze a rozmenovat.

Jde o to jakou máš kartu, o banku ani tak nejde.

Martinka654
Kecalka 114 příspěvků 15.08.18 19:28

Jen ještě upozorním,že se často stává,že naše české karty v Německu neberou..měla jsme taky RB ,bohužel tam platby kartou v obchodech tak časté jako tady nejsou a občas to může být problém.

Verurizeckova
Zasloužilá kecalka 712 příspěvků 15.08.18 19:33

Pracovala jsem před MD v RB 7 let… žádné poplatky se neplatí za platbu kartou nikdy. Myslím, ze je to tak u všech bank, ale pozor je třeba počítat s prirazkou na směnném kurzu… pokud mas eKonto Komplet, tak je výhodnější si vybrat hotovost z bankomatu, protože výběry jsou po celém světě zdarma a kurz je výhodnější než při platbě kartou.

Německo a Holandsko jsou ještě specifické, ze na některých terminálech a bankomatech nefunguji karty Maestro a Mastercard, ale to se dá snadno zjistit nálepkami na obchodu i bankomatu.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17120 příspěvků 8 inzerátů 15.08.18 20:05

@Kellynka123 Ne, nic nezaplatíš. Poplatek je jen při výběru z bankomatu, pokud nemáš nějakou nadstandartní službu.
Jen tam před pár lety nebyla nějak populární VISA a ve spoustě obchodů se dalo platit jen EC kartou.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Monika Štiková se zabydluje v Německu: S chlapcem, co vypadá jako její vnuk

Od té doby, co si Monika Štiková našla mladého přítele, vidíme ji v Česku čím... číst dále >

Chmurná bilance Jana Hrušínského: My se smějeme, ale jsme prakticky zničeni

Ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský (63) se k politice vyjadřuje poměrně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >