platba letenky kreditkou přes webovky u SKYeurope

287
17.1.07 17:31

platba letenky kreditkou přes webovky u SKYeurope

holky, na webovkách letecké společnosti Skyeurope.com je možný způsob platby jen kartou? Nebo to jde i jinak? Nevíte některá?

Jsem trošku vystrašená z toho, že tam mám napsat své číslo karty, konec platnosti atd… Je to bezpečné?? Máte někdo zkušenost?

Našla jsem tam dnes let za úžasný peníze, kdaždý den mění nabídku, takže zítra už to tak cenově výhodné být nemusí, ale nevím, jestli je tento způsob platby bezpečný a jak to kdyžtak udělat jinak…

moc děkuju za vaše rady a zkušenosti!!!!

Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
17.1.07 17:46

Sestra lítá vcelku pravidelně přes Skyeurope z Bratislavy do Itálie, vždy platí přes net - jinak to ani nejde a nikdy nebyl problém. Takto to praktikuje už víc než rok. Je ale pravda, že platí Italskou platební kartou, která je embassová-takže je možné že se od našich karet liší to nevím.
Pravda je, že pokud jsi našla letenku za dobrou cenu tak neváhej, zítra už bude cena jiná, vím, že sestra za letenku na naše platila cca 350kč + letištní taxy ale na jiný den už třeba stála samotná letenka 3000,–. Soňa

• Nahlásit
  • Citovat
287
17.1.07 17:57

ok, Soni, díky, představ si, ten let je tam prodáván jako Hot Deal za 1,– Kč!!!!!!§ Ještě včera to bylo za 680 Kč a předtím za 1561 … tak to chci dnes posvětit…

ještě abych to správně vyplnila, vůbec s tím nemám zkušenost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
287
17.1.07 18:32

holčiny, tak jsem tam volala, rezervovala letenky a zítra zaplatím na jejich účet, protože platbu přes webovky nerozdejchal ani manža :-)).
díky moc!
Nenicka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1757
17.1.07 18:54

Nenicko, tak to je skoda. My jsme taky jednou leteli pres Skyeurope a manzel platil kartou. U znamych www stranek plati kartou bezne. Nevim, jestli je v tom nejaky rozdil, ale ma embasovanou kartu a vzdy predtim musi kvuli vysokemu stupni bezpecnosti nejprve volat do banky a tam mu tu kartu po zadani nejakych udaju a hesla na 60minut odblokuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
18.1.07 00:05

tak prvne - jedna se o karty embossovane - to znamena, ze maji vystoupla vyrazena cisla - tyto karty (pokud nejsou cipove) tak jsou obecne snadneji zneuzitelne na podlimitni neautorizovane transakce.
Pak jsou karty tzv. indentovane - je tam cislo karty vyryte do plastiku - jsou to karty typu Maestro nebo Visa Elektron.
Obecne - jakakoliv karta se da zneuzit, staci ji strcit i do „napadeneho“ bankomatu, ale tim vas tu nechci strasit a zatezovat… :roll:
Hodne bank nabizi karty blokovane pro pouziti pres internet (velke riziko zneuziti), je ale mozne si pro jednorazovou platbu kartu odblokovat, zaplatit a zase zablokovat.
Letecke spolecnosti maji vetsinou bezpecnostni certifikaty u svych zpracovatelskych bank prave kvuli bezpecnemu placeni pres net. Samozrejme ze ne obecne vsechny…toz tak trochu z karet… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
1.4.08 20:52

Elektronická letenka

Ahojky,
já kupuji letenky přes internet již několik let a musím říct, že jsem nikdy neměla jediný problém. Ze začátku mi to také přišlo divné, ale opravdu na tom nic není.

Zde najdeš nějaké doplňující informace o elektronických letenkách:
http://www.zkratka-letenky.cz/…3-ticketing/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama