Platba - odvádění/vyzvednutí kroužky/škola

681
11.7.21 16:55

Platba - odvádění/vyzvednutí kroužky/škola

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na platby za vyzvedávání děti ze školy / kroužků nebo zase odvádění do kroužků…lokalita Praha…Kolik platíte? Platíte na hodinu? Jak počítáte jedno odvedení třeba na kroužek, které časově trvá max 20 minut? Počítáte víc odvedení na hodinou sazbu nebo za každ odvedení pevnou částku? V práci to mám čím dál náročnější, maminka, která prakticky nechodí také vyžaduje více času a úkolů, holky mají obě více kroužků a už to nějak nedávám několik let pořád vše sama a při práci z domova, kdy dělám hodinu a pak něco vyřizuju, přejíždím sem tam, je to dost stresující a komplikuje mi to práci…chtěla bych už po xx letech mít na práci čas třeba 3-4-5 hodin v kuse🙂(na plný úvazek). Děkuju za vaše osobní zkušenosti…(prosím, pokud to trochu půjde, nezahlcujte diskuzi radami ty, které nic takového nemáte nebo jste neměly, opravdu bych ráda znala názory a realitu těch, co praktikují, moc děkuji za pochopení).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25057
11.7.21 17:06

@Aglája75 A kolik je dětem? Nezvládnou to samy? Alespoň jednu cestu? Nebo spoluzaci, někdo že školy nechodí na tentýž kroužek či alespoň část trasy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.7.21 17:09

13r holcine od sousedu jsem davala 50 kc za odvedeni (zabralo ji to max 20 minut cisteho casu) - ale vyuzivala jsem, jen kdyz melo jedno dite horecku a druhe potrebovalo odvest na krouzek - mne to pomohlo, ona mela par kacek k dobru. Pokud by odvadejici jezdil z daleka, asi bych mela tendence mu nejak uhradit i cas straveny na ceste a platila bych tolik, co za hlidani deti :think:.

• Citovat
  • Nahlásit
681
11.7.21 17:12
@Svistice píše:
@Aglája75 A kolik je dětem? Nezvládnou to samy? Alespoň jednu cestu? Nebo spoluzaci, někdo že školy nechodí na tentýž kroužek či alespoň část trasy?

V podstatě jde asi jen o maldší, která bude od září v první třídě…starší je 12 a ta bude jezdit sama MHD z gymplu a kroužky taky už jezdí na koloběžce…Spolužáci nevím zatím ani maminky spolužáků, že bychom se nějak střídaly…ale mladší má nauku, klavír, step a výtvarku a chtěla by ještě beachvolejbal a koně:-):-):-)(což asi s učením nepůjde třeba dohromady, takže to bude muset cha nechca omezit…ale zatím uvidíme ona je hrozný živel), pochybuju, že někdo by měl stejné kružky a zrovna to vyšlo na stejný čas, max ta nauka v hudebce by mohla klapnout…Snažím se samozřejmě to nějak skloubit, že třeba hudebku měly obě ve stejný čas a šly spolu, ale to nemusí pokaždé vyjít…Navíc máme kroužek „tatínek“ (1× týdně:-)), který má pravá, ale podílet na péči se nechce a vyzvednout z kroužky je šikana z mé strany prý:-), takže je to opravdu logisticky náročné:-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25057
11.7.21 17:27

@Aglája75 Asi to nechceš slyšet, ale já bych teda u takhle malého dítěte s tolika kroužky netrdlovala. Živel nezivel. Jeden kroužek mimo školu a pripadne nespocet kroužku v rámci družiny/v areálu školy nebo jeho docházkové vzdalenosti. Ale jako abych padala na hubu a vymyslela logistické veletoče, aby mi děcko mohlo obrazit 5 kroužku týdne, tak to ani omylem.
Až se na ty kroužky bude schopna doručit sama, tak ať má každý den třeba čtyři.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.7.21 17:34
@Svistice píše:
@Aglája75 Asi to nechceš slyšet, ale já bych teda u takhle malého dítěte s tolika kroužky netrdlovala. Živel nezivel. Jeden kroužek mimo školu a pripadne nespocet kroužku v rámci družiny/v areálu školy nebo jeho docházkové vzdalenosti. Ale jako abych padala na hubu a vymyslela logistické veletoče, aby mi děcko mohlo obrazit 5 kroužku týdne, tak to ani omylem.
Až se na ty kroužky bude schopna doručit sama, tak ať má každý den třeba čtyři.

jasně chápu, ale má dost dobrý hudební sluh - což už jsou 2 kroužky (povinná nauka), chci aby měla nějaký pohyb a step jí hrozně baví…v družinách bohužel je to samá keramika a kroužky o ničem (vím od starší), teď si ji sami v přípravce vybraly na výtvarku, že dlouho neviděli dítě, které tak dobře kreslí…Takže proč ji nedopřád rozvíjet v tom, v čem je dobrá a proč má sedět v družině a nebo doma na gauči a čumět na mobil…Bohuže v Praze na sídlišti ji nemohu nechat odpoledne samotnou venklu jako jsme lítali my a myslím si, že vše co se naučí a pozná je v životě vždy dobré, když sama chce…není to v žádném případě nijaká moje snaha ji někam tlačit, vše dělá rekreačně a nechci z ní mít ani mistra světa ani světového virtuoza…Samozřejmě ve škole a přípravné neměla povinnosti, takže uvidíme jak to bude ve škole a pak budu řešit dle toho, starší v první třídě chodila jen do sboru, až ve druhé na klávesy(+ nauka, už ne sbor) a pak sport, ale ona moc nechtěla když byla menší…takže já ji nijak do kroužků nenutím, al také jí je nemínit nijak zakazovat:-). Vydělávám dost dobře na paní na vodění mám…holt, že máme tatínka, který neví co být otec znamená, na to přece nemohou doplácet děti ještě víc…:-)

Příspěvek upraven 11.07.21 v 17:36

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3141
11.7.21 17:35

Takhle, kroužky v první třídě určitě nepřidávej. Ať chodí na ty, kde už je. První třída je dost těžká a pokud by k tomu dítě mělo mít ještě tolik kroužků, tak se zahltí.
Co starší sourozenec? Nemohl by občas jako doprovod fungovat?
Pokud ne, tak se poohlédni v blízkém okolí po někom, kdo je časově nezávislý a přijde mu pár korun vhod. Maminka na mateřské, aktivní důchodkyně, studentka. A z okolí proto, aby dotyčný netrávil půl odpoledne na cestách. Cenu si budeš muset dohodnou s tím, koho najdeš. Někdo to udělá za pade, někdo nepůjde pod stovku (ber jen jako příklad).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.7.21 17:39
@Murka píše:
Takhle, kroužky v první třídě určitě nepřidávej. Ať chodí na ty, kde už je. První třída je dost těžká a pokud by k tomu dítě mělo mít ještě tolik kroužků, tak se zahltí.
Pokud ne, tak se poohlédni v blízkém okolí po někom, kdo je časově nezávislý a přijde mu pár korun vhod. Maminka na mateřské, aktivní důchodkyně, studentka. A z okolí proto, aby dotyčný netrávil půl odpoledne na cestách. Cenu si budeš muset dohodnou s tím, koho najdeš. Někdo to udělá za pade, někdo nepůjde pod stovku (ber jen jako příklad).

Nepřidávám ty co píšu má…jen místo sboru bude mít výtvarku, kam hrozně moc chce, kreslí celé dny…Ty koně a beach jsme psala jako ukázku toho, že ona chce další a také jsem psala, že uvidím jak půjde škola…mám starší dceru vím co je první třída a jsem rodič, kterému na vzdělání záleží…Ale také jsme zvyklá zvládat za 3 lidi, takže vím, že zvldáneme hodně, ale v práci toho mám víc a víc a tak hledám řešení, abychom zvládaly i tak a nebylo to na úkor mé práce a její kvality…nebo dělání po nocích…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
681
11.7.21 17:42
@Murka píše:

A ano cenu si dohodnu, mě zajímá realita a zkušenosti, ne co a jak mám zjišťovat a dělat, to vím:-)…Starší je na osmiletém gymplu - dost učení, má 2× týdně volejbal a klávesy v hudebce…samozřejmě když to jde měly hudebku spolu ve stejný čas, ale kdo ví, tak ví, že někdy prostě nevyjde, aby se to sešlo…Holky jsou 5 let od sebe a nechci, aby starší měla malou jako přívažek, chci, aby měly hezký vztah…takže ano pomůže, ale ne aby dělala práci za mě)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
11.7.21 23:34

Zalezi, kdo bude vodit. Studentce nebo duchodkyni bude stacit min. Kdyby to byla klasická chůva, tak víc. Zkus hlidacky cz, zadej si poptavku a uvidis, kdo ti odpovi. Podle me je to minimalne 50 Kc cesta. Pokud tam bude cekat, az krouzek skonci, jsi pomalu na 2 hodinach, to bych chtela hodinove min 100 Kc na hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
949
11.7.21 23:38

Jeste me napada, odjezdit par krouzku s ni a koupit chytre hodinky s polohou a volanim jestli by to dcera zvladla sama. Zalezi, jak by to bylo daleko, zda jezdite mhd, zvaz taky, ze v zime je brzy tma.

Nebo si nastav system, ze ji odvede starsi a ty ji privedes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat