Platba složenkou a zboží nikde

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 19:48
platba složenkou a zboží nikde

Co můžu dělat, když jsem zaplatila za zboží složenkou typu C ( hotovost-hotovost ), zboží nikde a na mail už nikdo nereaguje :think:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27382 příspěvků 07.04.18 19:54
@Anonymní píše:
Co můžu dělat, když jsem zaplatila za zboží složenkou typu C ( hotovost-hotovost ), zboží nikde a na mail už nikdo nereaguje :think:

a jak je to dlouho? Jednou mi paní posílala platbu složenkou na adresu a trvalo to snad deset dní, než mi došla ta složenka…

morgana1
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 07.04.18 19:55
@Anonymní píše:
Co můžu dělat, když jsem zaplatila za zboží složenkou typu C ( hotovost-hotovost ), zboží nikde a na mail už nikdo nereaguje :think:

No, asi nic. Do 5000,– je to přestupek. Resp. můžeš jít na policii, ale mně by za to nestálo. Příště holt buď opatrnější.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 21:04

No to asi jo, ale i když platím přes účet, tak přece taky posílám peníze dopředu. Nebo jak kupujete věci na bazaru? @morgana1

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 21:07

A da se nějak prověřit, zda už peníze byly vybrány? Posílala jsem to 23.3. Jako tím, že na mail nikdo nereaguje už několik dní, tak je to vcelku jasné asi. Nakupuju na bazaru hodně, vzdy předem na účet, na složenku poprvé a hned toto.

morgana1
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 07.04.18 21:08
@Anonymní píše:
No to asi jo, ale i když platím přes účet, tak přece taky posílám peníze dopředu. Nebo jak kupujete věci na bazaru? @morgana1

Já jednak nakupuju jen u ověřených e-shopů a pokud výjimečně konkrétně od nějaké fyzické osoby, tak jedině přes Aukro. Pokud někdo mně neznámý trvá na platbě předem jen tak, tak i kdyby měl osmý div světa, tak do toho prostě nejdu.

Většina slušných prodejců na Aukro přistoupí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 21:12

A bude se něco dít, když bych to dala na policii? Peníze čert vem už, ale aby to dotyčnému neprošlo jen tak!

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27382 příspěvků 07.04.18 21:22
@Anonymní píše:
A da se nějak prověřit, zda už peníze byly vybrány? Posílala jsem to 23.3. Jako tím, že na mail nikdo nereaguje už několik dní, tak je to vcelku jasné asi. Nakupuju na bazaru hodně, vzdy předem na účet, na složenku poprvé a hned toto.

nevím… to už by peníze měla mít, pokud jí pošta dala složenku do schránky… a má nějaké hodnocení od jiných nakupujících? Bylo to tady přes bazar na emiminu? Mě by zarazila ta složenka… to paní nemá účet? Nebo ho má zablokovaný kvůli nějaké exekuci, proto asi chtěla platbu na složenku… a byla to velká částka?

morgana1
Ukecaná baba ;) 1336 příspěvků 07.04.18 21:27

Jak jsem psala, do 5000,– je to přestupek. Předpokládám, že víc peněz asi bazarový zboží nestojí, ne? Tak to policajti budou měsíc prověřovat a dle úspěšnosti pak dostaneš domů vyrozumění, že dotyčnou osobu buďto ztotožnili a dostala sankci za přestupek proti majetku dle par. 50 odst. 1 zák. o přestupcích, tuším, že je tam sankce snad až 15 000,–.

Nebo dostaneš vyrozumění, že se pachatele nepodařilo vypátrat a případ byl odložen ad acta.

Nechci ti brát naději, ale přestupky se většinou obzvlášť intenzivně nevyšetřují, protože dle našich politiků jsou takové delikty pouze „bagatelní“ a tak je policie instruována zaměřovat svoji pozornost jinam.

Tím chci říct, že fakt bude záležet na konkrétních policajtech, na který narazíš. Protože pokud v tomhle konkrétním případě práci odfláknou, vedoucí oddělení je za to nijak nesejme.

Tak hodně štěstí.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 21:53

Hm, ne, bylo to na jiném servru, ne, pro maminky, částka 700,– jméno a adresa je na složence napsaná.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.04.18 21:55

Takže to mám nechat být, kolik takových lidí asi napálil? :think:

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27382 příspěvků 07.04.18 21:56
@Anonymní píše:
Hm, ne, bylo to na jiném servru, ne, pro maminky, částka 700,– jméno a adresa je na složence napsaná.

Tak si pani zkus vygooglit…

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27382 příspěvků 07.04.18 21:58

A na poste ses ptala, jestli tam nemas balik? Ona nekdy dovede zaperlit i ta posta…

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 07.04.18 22:01
@Anonymní píše:
Takže to mám nechat být, kolik takových lidí asi napálil? :think:

Pokud víc lidí, tak se jí částka třeba nasčítá… zkusila bych se zeptat na příslušném fóru, jestli nenapálila ještě někoho. Každopádně to pro ní aspoň bude varování, když se za ní podívá policie. Z principu bych řešila.

entropy
Závislačka 2668 příspěvků 07.04.18 22:01
@Regina Hero píše:
A na poste ses ptala, jestli tam nemas balik? Ona nekdy dovede zaperlit i ta posta…

Souhlas.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Slováci mají svoje dvě Ledecké: O jaké kočky mohou kvůli sporu přijít?

I Slováci mají svou Ledeckou! Vlastně dvě Ledecké. Sestry a přední biatlonové... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >