Platba sociálního pojištění

Anonymni
8.7.07 20:53

Platba sociálního pojištění

Dobrý večer,

chtěla bych se zeptat, jestli některá z Vás holky nebude vědět, ať už z vlastní zkušenosti nebo třeba ze zkušeností od známých atd…

Nevíte, jak je to s placením sociálního pojištění?
Myslím tím, v případě, že je člověk nezaměstnaný pouze na přechodnou dobu a nechce se jít hlásit na Úřad práce.

U zdravotní pojišťovny sem si našla informace, že se jedná o osobu bez zdanitelných příjmů a musí si pouze zavolat o částku, kterou má na účet, který je všude uvedný, poslat.

Vím, že je možné nebýt hlášený na ÚP a platit sám za sebe sociální a zdravotní, ale nenašla jsem informace k tomu sociálnímu pojištění.

Snad jsem to napsala trochu srozumitelně…

Jestli někdo odpoví, tak děkuji za odpověď předem.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
8.7.07 21:05

zdravotní musíš, sociální platit nemusíš, ale můžeš. Já si ho třeba neplatila. Nevím, jaké to pro mě bude mít důsledky… Ale na ČSSZ ti jistě poradí.

Jo a co mě pak naštvalo, co jsem zaplatila sama nešlo odečíst z daní u spol. zd. manželů.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
8.7.07 21:12

Já jsem to tak právě pochopila, že se sociální platit nemusí. Je tam psáno na stránkách ČSSZ, že jedná tzv.o dobrovolné placení důchodového pojištění.
Můžu se zeptat, jak dlouho jsi jako neplatila to sociální?
To je až od nějakého určitého věku, myslím tím, jakože se to počítá na ten důchod?

• Nahlásit
  • Citovat
7366
9.7.07 08:06

ten anonym jsem byla já. Neplatila jsem ho pár měsíců, tak půl roku bych řekla. Oni mi tam furt řikali at jdu na pracák a nechápali proč nechci. Ale tak to je jedno. Nejsem si jistá, ale myslím, že i ta minimální částka pro OBZD byla docela dost, kolem 2000…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5444
9.7.07 08:56

Ahojky, tak mě před pár lety na pracáku řekly, že pokud už jsem pracovala a teď jsem nezaměstnaná, tak sociální platit musím. Pokud jsem ještě nepracovala, tak ho platit nemusím. No, nevím jak to je a mám pocit, že to pořádně neví ani spousta našich úředníků :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24
9.7.07 09:36

Pokud nejste na pracáku, zdravotní poj. si platit musíte, sociální ne. Jde o to, že doba, po kterou nebudete platit nebo za vás nebude placeno soc. poj. se nezapočítává do odpracované doby pro nárok na důchod. Pokud budete v evidenci ÚP bude za vás zdr. poj. platit stát a doba, po kterou budete pobírat podporu v nezaměstnanosti se započítává do odpracovanýc dob pro nárok na důchod, maximálně však v délce 3 let za celý život.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
spkveverka
13.11.12 11:52

OBZP

Kolik si může platit na důchod osoba bez dnitelných příjmů nebo musí děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
1
23.1.13 11:47

dotaz

Dobry den preji, mam taky ten problem, jelikoz sem dostala trimesični odstupne,,a pak sem se mela hlasit na uradu, prace, ale zapomela sem v danem terminu dojit, tak me vyřadily z evidence, tak by me zajimalo, zda socialni pojisteni musim platit, kdyz nejsem nidke vedena, nabo jak to je muzete mi nekdo poradit, dekuji moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama