Platba za ultrazvuk ve 20. tt

Anonymní
23.9.20 22:45

Platba za ultrazvuk ve 20. tt

Zdravim, pisu anonym, protoze hodne lidi nevi, ze jsem tehotna. Objednavala jsem se do Gennetu v Praze na UZ ve 20. tt. Pri telefonicke objednavce mi bylo receno, ze UZ budu mit bud zadarmo, nebo za 700 Kc. To me prekvapilo, tak jsem se zeptala, na cem to zavisi. Pry na tom, co mi gynekolog napise do zadanky. To me prekvapilo tak, ze jsem se nezeptala, co by tam teda mel napsat, aby to bylo zadarmo.

Doplnim, ze je mi 36 let. Screening v 1. timestru jsem si platila (velkou cast ceny mi pak proplatila pojistovna), protoze jsem nesla na genetickou konzultaci. Mame totiz 3 male deti a nemame hlidani, takze v pripade nutnosti hlida manzel, ktery ale musi pracovat. Proto se snazim maximalne omezit pocet cest do Gennetu.

Gynekolog nevi, co mi na napsat do zadanky, aby byl UZ zdarma. Take me i jeho prekvapilo, ze narozdil od drivejska v Gennetu vyzaduji zadanku od gynekologa, prestoze jsem tam absolvovala provotrimestralni screening.

Nevite, co by mel gynekolog napsat do zadanky, aby byl UZ zdarma?

Diky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8067
23.9.20 22:52
@Anonymní píše:
Zdravim, pisu anonym, protoze hodne lidi nevi, ze jsem tehotna. Objednavala jsem se do Gennetu v Praze na UZ ve 20. tt. Pri telefonicke objednavce mi bylo receno, ze UZ budu mit bud zadarmo, nebo za 700 Kc. To me prekvapilo, tak jsem se zeptala, na cem to zavisi. Pry na tom, co mi gynekolog napise do zadanky. To me prekvapilo tak, ze jsem se nezeptala, co by tam teda mel napsat, aby to bylo zadarmo.

Doplnim, ze je mi 36 let. Screening v 1. timestru jsem si platila (velkou cast ceny mi pak proplatila pojistovna), protoze jsem nesla na genetickou konzultaci. Mame totiz 3 male deti a nemame hlidani, takze v pripade nutnosti hlida manzel, ktery ale musi pracovat. Proto se snazim maximalne omezit pocet cest do Gennetu.

Gynekolog nevi, co mi na napsat do zadanky, aby byl UZ zdarma. Take me i jeho prekvapilo, ze narozdil od drivejska v Gennetu vyzaduji zadanku od gynekologa, prestoze jsem tam absolvovala provotrimestralni screening.

Nevite, co by mel gynekolog napsat do zadanky, aby byl UZ zdarma?

Diky

Ahojka, mě doktorka napsala, že žádá o super konziliární vyšetření ve 20-21 tt gravidity a myslím, že dále dopsala ještě něco ohledně nízké placenty kterou jsem měla..ale určitě tam zaznělo spojení „super konziliární“..ale taky říkala, že se mi na to nemusí tvářit a vzít to v podtaz..hop nebo trop..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5631
23.9.20 22:58

Nebudu přesná, snad to ještě někdo vysvětlí líp. Jde o to, že dr. tam má napsat konkrétní kód vyšetření, aby to bylo na pojišťovnu, protože pokud to neudělá, udělají automaticky to dražší „nadstandardní“ vyšetření. Je to teda pěkná prasárna, ale poslední dobou se to děje běžně a musíš si to bohužel pohlídat sama.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2483
23.9.20 23:14

Ano, musí to být konkrétně na „něco“. Musí tam být číslo diagnozy. Asi je jedno jaké, to už ví gynekologové co tam napsat, ale když ti dá jen žádanku „vyšetření“, jako jsem měla já, platit budeš.

Ale já teda měla za to, že tyhle velké UTZ se platí vždy… akorát to pak proplatí pojišťovna zpětně na žádost, kterou si musíš sama vytisknout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.9.20 08:29
@Niemeyer píše:
Ano, musí to být konkrétně na „něco“. Musí tam být číslo diagnozy. Asi je jedno jaké, to už ví gynekologové co tam napsat, ale když ti dá jen žádanku „vyšetření“, jako jsem měla já, platit budeš.Ale já teda měla za to, že tyhle velké UTZ se platí vždy… akorát to pak proplatí pojišťovna zpětně na žádost, kterou si musíš sama vytisknout.

Diky. Doktor mi dal zadanku a nevedel, jestli to tak bude ok. Ted mi teda volal, at se stavim pro novou, tak snad uz prisel na ten figl (kod).

Ja si vzdycky platila prvni UZ a na zaklade toho mi primo v Gennetu vystavili zadanku na druhy UZ zdarma. Prvni mi pak proplatila pojistovna, ale jen castecne. Letos jsem mohla mit prvni (a mozna i druhy) zdarma, protoze je mi nad 35 let. Ale pouze v pripade, ze by mi doktor napsal zadanku na genetickou konzultaci, coz znamena krome odberu krve a UZ jeste sezeni s genetikem. Takze vic vysetreni bych mela zdarma, min si musim platit :think: Ted mi pojistovna opet proplatila cast prvniho UZ, ale druhy by mi uz neplatila.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama