Platby v těhotenské poradně

94
25.11.20 14:53

Nové platby v těhotenské poradně

Ahoj,
dnes jsem byla na velkém ultrazvuku ve 3. trimestru a kardiotografu (CTG, odezvy srdíčka plodu). Prý se nově za tyto služby platí 600+300 Kč z požadavku pojišťoven. Je to tak i u Vás?
(Mám pojišťovnu Ministerstva vnitra, ale podle toho jak to sestra vysvětlovala, dělají to tak všechny.)

Příspěvek upraven 25.11.20 v 15:32

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5900
25.11.20 15:06

Zatím jsem slyšela jen o druhotrimestrálním screeningu, že se na něm pokoušejí obohacovat, přestože ho pojišťovny hradí, tak asi to nese málo, tak tu o zkouší i s tím třetím - zeptej se na pojišťovně.
K tomu druhému info zde, tak jestli to nebude na podobném principu :nevim:

https://llp.cz/…tehotenstvi/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12672
25.11.20 15:26

Zeptej se pojistovny. Nicmene onehda byla reportaz na CT tusim v C. ovcich o gyne. poradnach a zkouseji to. Recepcni/sestra vyjmenovala placene sluzby ( vcetne registrace a ruznych debilnich balicku ) a kdyz mela ordinace vysvetlit proc uctuje tyto sluzby, tak udelali z recepcni/ zdrav. sestry uplnou kravu a rekli, ze podala mylne informace. Diky sefe fakt :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
25.11.20 16:12

@fenny Zajímavé čtení, mně řekli automaticky v Prenatalu, že screening ve 20. týdnu stojí 1500. Když jsem se pak svého gynekologa ptala, jestli mi vypíše žádanku (stejně jako na prvotrimestrální screening), tak řekl, že se na to žádanky nevypisují a nejsou potřeba :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5900
25.11.20 16:15

@Froseth No to je právě ono, prostě to zkoušejí a většina neznalých těhotných jim to žere. Stejné je to i s poplatky za otce u porodu, ty jsou taky nezákonné (a na většině míst je už asi i zrušili) a lidi to prostě neřeší a platí, protože to po nich chtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
25.11.20 16:20

Já jsem na třetím screeningu byla nedávno, u svého gynekologa a neplatila jsem absolutně nic, ač je to dokonce soukromá ordinace. Jediný screening, který jsem platila byl ten první, bylo to 900 a pojišťovna mi ho do měsíce proplatila (mám VZP). Tak bych zavolala na pojišťovnu a zeptala se jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
899
25.11.20 16:29

@fenny Popravdě jsem to neřešila, protože už jsem několikrát slyšela a četla, že se za druhý screening platí, tak jsem to brala jako hotovou věc, že pojišťovny šetří. O platbě za přítomnost otce u porodu se ví, že je to nezákonné. Tady u screeningu by to chtělo asi lepší osvětu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 16:34

Já třeba platila i tehotensky balíček, i UTZ, monitory jsem nestihla, tak bohužel nevím. Ale - slysela jsem, ze to jen zkoušejí, ze se to platit vůbec nemá. Na druhou stranu - já zaplatila a neřešila, nechtěla jsem se hadat a byla jsem rada, ze jsem u mého dr 😁

• Citovat
  • Nahlásit
12672
25.11.20 16:45
@Anonymní píše:
Já třeba platila i tehotensky balíček, i UTZ, monitory jsem nestihla, tak bohužel nevím. Ale - slysela jsem, ze to jen zkoušejí, ze se to platit vůbec nemá. Na druhou stranu - já zaplatila a neřešila, nechtěla jsem se hadat a byla jsem rada, ze jsem u mého dr 😁

Na to oni spolehaji, ze se nikdo nechce hadat a potrebuje lekare.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
94
25.11.20 17:47

Díky za odpovědi. Velké ultrazvuky v 1. a 2. trimestru jsem také platila, a to i při předchozím těhotenství u jiného gynekologa, na tom mi nepřišlo nic zvláštního. Velký ultrazvuk ve 3. trimestru a kardiotograf jsou pro mě novinka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5900
25.11.20 17:52

První se platil vždycky, i když většina pojišťoven ho pak zpětně proplácí v rámci těhu benefitů, ale nemusí. Druhý byl a je stále naopak vždy hrazený pojišťovnou, ale prostě to zkoušejí :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.20 18:17

@Šarlota4 popravdě já byla rada, ze jsem se k dr dostala. Je to kapacita, věcně obsazena, nepřijímá nové klienty atd… takže jsem to nějak neřešila. 😁
Vlastně mi to za to i stalo. 😁 😁 😁

• Citovat
  • Nahlásit
12672
25.11.20 18:23
@Anonymní píše:
@Šarlota4 popravdě já byla rada, ze jsem se k dr dostala. Je to kapacita, věcně obsazena, nepřijímá nové klienty atd… takže jsem to nějak neřešila. 😁
Vlastně mi to za to i stalo. 😁 😁 😁

To chapu, ale tak se ma stat prominentnim nejak jinak a ne nelegalne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5900
25.11.20 18:32
@Šarlota4 píše:
To chapu, ale tak se ma stat prominentnim nejak jinak a ne nelegalne.

To samé říká i švagrová - je ráda, že má super doktora (a co říkala, tak se mi taky zamlouvá - nežene všechny těhotné plošně do všech testů, ale doporučuje fakt jen to, k čemu je důvod…), takže si ráda zaplatila „těhotenský balíček“ a dokud to budou klientky takto tolerovat, tak doktoři nemají důvod to nedělat, že. A dokázat se jim nic nedá, protože nabízí „nadstandardní“ služby (byť v řádu stokorun a platí se tisíce) a ženy je platí zcela dobrovolně (byť někdy ani netuší, že nemusí).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12672
25.11.20 18:44
@fenny píše:
To samé říká i švagrová - je ráda, že má super doktora (a co říkala, tak se mi taky zamlouvá - nežene všechny těhotné plošně do všech testů, ale doporučuje fakt jen to, k čemu je důvod…), takže si ráda zaplatila „těhotenský balíček“ a dokud to budou klientky takto tolerovat, tak doktoři nemají důvod to nedělat, že. A dokázat se jim nic nedá, protože nabízí „nadstandardní“ služby (byť v řádu stokorun a platí se tisíce) a ženy je platí zcela dobrovolně (byť někdy ani netuší, že nemusí).

Ja myslim, ze nektere pacosky jsou z toho kysele, ale radeji nic nereknou. Zvlast v Praze to chce hodne ordinaci. Moje ordinace tedy zadnou takovou platbu nikdy nechtela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat