Platební karta na dovolené. Máte stále u sebe či v trezoru?

Anonymní
8.7.21 14:33

Platební karta na dovolené. Máte stále u sebe či v trezoru?

Chtěla bych se zeptat, zda dáváte plat. kartu na dovolené do trezoru na pokoji či ji máte stále u sebe či jak řešíte?

Poprvé jsem si vzala kartu do zahraničí a hned problém. V době pobytu mám strhnuto 4× platbu do známého oděvního e-shopu, kterou jsem neprovedla. E-shop také ne.
Kartu jsem měla v peněžence v trezoru.
Odpovídá za škody hotel? Máte někdo s tímto zkušenost?
Kartu mám pojištěnou. Zaplatí mi škodu banka? Částka bohužel cca 40000,–
Kartu jsem již zablokovala a škodu nahlásila. Bohužel se čeká 30dní na vyjádření.
Máte s tímto někdo zkušenost? Jak postupovat? Na co si dát pozor?

Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1019
8.7.21 14:45

Mam vzdy u sebe, trezor nevyuzivam…
Ale mel by z to rucit hotel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11274
8.7.21 14:52
@Anonymní píše:
V době pobytu mám strhnuto 4× platbu do známého oděvního e-shopu, kterou jsem neprovedla. E-shop také ne.

Tak ale e-shop musel zboží někam doručit, ne? Takže má k dispozici nějakou adresu, byť u takové Zásilkovny může být jenom fiktivní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18056
8.7.21 14:58

A to na kartě nemas limit plateb? A nebo si u karty mela mobil? Ja musím platby autorizovat pres mobil. Ja i manžel necháváme karty v trezoru a nikdy se nic nestalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22438
8.7.21 14:59

Někdo jiný nemá přístup k tvému účtu? To je platba online nebo odchozí z účtu? To zboží museli někam poslat ne? Tak bych kontaktovala ten e-shop a ať dají info o tom, kdo si to objednal. Jinak ne nikdy nikde nenechávám kartu, většinou s ní všude platím, abych nemusela měnit hotovost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26634
8.7.21 15:04

A nevybírala jsi někde z bankomatu nebo něco? Nezkopiroval si spíš nekdo? Odkud ta platba šla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24068
8.7.21 15:19
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat, zda dáváte plat. kartu na dovolené do trezoru na pokoji či ji máte stále u sebe či jak řešíte?

Poprvé jsem si vzala kartu do zahraničí a hned problém. V době pobytu mám strhnuto 4× platbu do známého oděvního e-shopu, kterou jsem neprovedla. E-shop také ne.
Kartu jsem měla v peněžence v trezoru.
Odpovídá za škody hotel? Máte někdo s tímto zkušenost?
Kartu mám pojištěnou. Zaplatí mi škodu banka? Částka bohužel cca 40000,–
Kartu jsem již zablokovala a škodu nahlásila. Bohužel se čeká 30dní na vyjádření.
Máte s tímto někdo zkušenost? Jak postupovat? Na co si dát pozor?

Děkuji.

Jak mohla proběhnout platba kartou bez zadání PIN nebo ověření platebního příkazu? Kam bylo zboží dodáno?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081
8.7.21 15:28

My necháváme vždy všechny cenné věci včetně pasů v trezoru na pokoji a nikdy nebyl žádný problém. Jezdíme do hotelů all inclusive, takže kartu přes den fakt nepotřebuju. Ale taky nechápu, jak mohly odejít takto vysoké částky bez autorizace. To jsi měla asi i špatně nastavené limity pro platby atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
977
8.7.21 15:35

My to řešíme tak, že si bereme na dovolené kartu na které je jen pár tisíc na útratu. Kdyby nám na dovolené došly peníze, tak se přihlásí manžel do banky a pošle na příslušný účet nové peníze.
Jinak já si také myslím, že ke krádeži nedošlo v hotelu, ale někdo si zkopíroval tvé údaje například při platbě v obchodě, restauraci nebo při výběru z bankomatu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat