Reklama

Platí mi zaměstnavatel 14dní nemocenské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.05.18 09:17
Plati me zamestnavatel 14dni nemocenske?

Dobry den,
Pracovala jsem v jedne firme na HPP kvuli prace a platu jsem se rozhodla zmenit zamestnani a po dohode jsem se domluvila se zamestnavatelem ze ukoncime prac. pomer k 28.2.2018 a vse jsme bez problemu podepsali. K 27.2.2018 se mi stal bohuzel uraz a musela sjem jit na nemocenskou a doted se lecim. Kdyz jsem toho 27.2 nastoupila na nemocenskou, vsechny listky jsem odnesla do prace a vse bez problemu. V breznu jsem normalne dostala vyplatu za unor. A v dubnu jsem dostala socku za brezen. Ted me ale zajima, jestli me zamestanavatel mel platit prvnich 14dni co jsem byla na nemocenske? Protoze doted jsem zadne penize od nich za tech 14dni nedostala a pry dle zakona me vyplatit nemusi.
Jak to tedy je :think:
Dekuji predem za odpovedi.

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineP4ja
Kelišová 5283 příspěvků 03.05.18 09:35

No a kolik dní máš zaplacených v březnu?

lampicka11
Závislačka 3321 příspěvků 1 inzerát 03.05.18 09:46

http://www.cssz.cz/…mocenske.htm

Petra.aaaaaaaaa
Nováček 9 příspěvků 03.05.18 09:46
@P4ja píše:
No a kolik dní máš zaplacených v březnu?

V breznu mam zaplacene az od 15.dne ze socialky coz je od 13.3.2018.

Uživatel je onlineivašot.
Kelišová 6208 příspěvků 03.05.18 09:54

Zaměstnavatel ti za březen nic nedá, protože byl pracovní poměr ukončen k 28.2.

lachtanice86
Kelišová 5706 příspěvků 03.05.18 10:12

Nic nedostaneš. Z jakého titulu by ti měl něco platit? Pracovní poměr byl ukončen k 28.2. Zaměs­tnavatel první tři dny neproplaci, to je to tvé 27.2. a 28.2., takže nemáš nárok na žádnou náhradu pn od bývalého zaměstnavatele. A ossz už ti vyplácí.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chyby v dětské výživě: škodit svému potomkovi můžete už v těhotenství

Výživa v prvních třech letech života dítěte je klíčová. Stravou totiž můžeme... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama