Platí se aktuálně za hospitalizaci?

5
7.6.21 22:29

Platí se aktuálně za hospitalizaci?

Ahoj! :))

Chtěla bych se zeptat, na internetu je totiž 50/50 informací, zda nevíte jak je to teď s placením za nemocnici? :))
Mám nastupovat na psychiatrii a bude to určitě na pár týdnů a já nevím jak to s placením je a než se dostanu k doktorce kde bych se zeptat mohla, přišlo mi rychlejší zkusit to tady. :))

Děkuju za odpověď.
A

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
16886
7.6.21 22:33

Ne, nic se neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1708
7.6.21 22:35

Byla jsem před 3 tydny v nemocnici na týden, neplatila jsem vůbec nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2818
7.6.21 22:37

Ne, neplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
7.6.21 22:56

Leda že by si chtěla nadstandart, jinak se nic neplatí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24779
8.6.21 05:42

Regulační poplatky zrušily asi před sedmi lety. Platí se pouze za nadstandart nebo v soukromých zařízeních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
8.6.21 14:39
@Andy.Ozel píše:
Ahoj! :))

Chtěla bych se zeptat, na internetu je totiž 50/50 informací, zda nevíte jak je to teď s placením za nemocnici? :))
Mám nastupovat na psychiatrii a bude to určitě na pár týdnů a já nevím jak to s placením je a než se dostanu k doktorce kde bych se zeptat mohla, přišlo mi rychlejší zkusit to tady. :))

Děkuju za odpověď.
A

Ahoj, předně moc držím palce, ať ti psychiatrie pomůže, kam nastupuješ a s čím?
Jak tu holky psaly, tak už se dávno neplatí, já byla na psychiatrii hospitalizovaná od roku 2009 22-krát, platila jsem v minulosti těch 100 Kč za noc, ale teď už se dlouho nic neplatí. Jen v některých nemocnicích (ale ne velkých bývalých léčebnách) jsou nadstandardy, ale ty jsou hrozně drahé většinou, tam jsem si to nikdy neplatila, to bych se nedoplatila. A soukromých psychiatrií v ČR snad moc není, leda jednou jsem narazila na nějaké neo centrum, kde je ovšem minimální cena 90 000 Kč za 14 dní, tam předpokládám, že nejdeš, nechápu, kdo si to může dovolit: https://neocentrum.cz/klinika-1/
Držím palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
8.6.21 16:35

@Lollitka
Ahoj, moc děkuji!

Nastupuji do Fakultní nemocnici v Plzni.
Jdu tam z citlivých důvodu pochopitelně, někdy ten boj nejde vyhrát úplně doma a chce to pomoct, dokud si o ni člověk zvládne říct je to dobré. Asi mi rozumíš :)))
Mám bipolární poruchu, Anxiozní poruchu a sociofobii, adhd a deprese.
Samozřejmě beru léky, ale trvá déle než poznáš zda ti pomáhají, mě ty mé pomáhali do jisté doby, počet záchvatů a stavů se zvedl na velký počet až mě to omezilo opravdu hodně, momentálně jsem na neschopence a nejsem schopna vyjít z baráku, tak čekám na nástup do nemocnice, tam mi budou moct dat silnější léčbu protože budu pod lékařskou kontrolou.
Momentálně mi není nějak hrozne, proto o tom zvládnu psát ale to se zase brzy změní a proto v hospitalizaci vytrvám a zajímalo mě jak je to pak právě s tou platbou, protože přeci jen 60% na neschopence není moc a běžné platby nemizí, tak jsem se na to chtěla nějak připravit pro případ ze by tomu tak bylo. :)

A s čím jsi tam tolikrát byla hospitalizováná ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3864
8.6.21 16:46
@Andy.Ozel píše:
@Lollitka
Ahoj, moc děkuji!

Nastupuji do Fakultní nemocnici v Plzni.
Jdu tam z citlivých důvodu pochopitelně, někdy ten boj nejde vyhrát úplně doma a chce to pomoct, dokud si o ni člověk zvládne říct je to dobré. Asi mi rozumíš :)))
Mám bipolární poruchu, Anxiozní poruchu a sociofobii, adhd a deprese.
Samozřejmě beru léky, ale trvá déle než poznáš zda ti pomáhají, mě ty mé pomáhali do jisté doby, počet záchvatů a stavů se zvedl na velký počet až mě to omezilo opravdu hodně, momentálně jsem na neschopence a nejsem schopna vyjít z baráku, tak čekám na nástup do nemocnice, tam mi budou moct dat silnější léčbu protože budu pod lékařskou kontrolou.
Momentálně mi není nějak hrozne, proto o tom zvládnu psát ale to se zase brzy změní a proto v hospitalizaci vytrvám a zajímalo mě jak je to pak právě s tou platbou, protože přeci jen 60% na neschopence není moc a běžné platby nemizí, tak jsem se na to chtěla nějak připravit pro případ ze by tomu tak bylo. :)

A s čím jsi tam tolikrát byla hospitalizováná ty?

Ahojki, tak v Plzni jsem nikdy nebyla ve fakultce, já jsem z Prahy, ale tak pevně věřím, že ti tam pomůžou. To bude tedy tvá první hospitalizace na psychiatrii? Mrzí mě, že máš tolik diagnóz, která je pro tebe momentálně nejhorší? Nebo kombinace všeho? Co bereš teď za léky? Ano, v nemocnici mohou dát silnější, vyšší dávky apod. a sledovat a pak upravovat. A snad tam bude i nějaká terapie, to nevím. Chodíš někam na individuální terapii? Ta je pro mě hrozně důležitá k lékům, mám skvělou psycholožku.
Já měla za těch 22 hospitalizací diagnostikováno snad vše z MKN, kromě mánie. Ale většinou skončím v nemocnici kvůli sebepoškozování, nebo pokusu o sebevraždu, mám hraniční poruchu osobnosti, psychózu, OCD, deprese, trichotillománii (trhání vlasů), dermatillománii (drápání kůže) a somatoformní poruchu. Takže taky ranec.
A ty nemáš invalidní důchod na bipolárku? Nebo pracuješ na zkrácený úvazek? Já mám kamarádku taky s BAP, která pracuje na 0,75 úvazek, ale má ID 2. stupně.
A kdy bys měla mít nástup do nemocnice? Jak dlouho už čekáš?
Tak moc držím palce, ať tě tam dají dohromady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat