Platí se psycholog?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 15:44
Platí se psycholog?

Ahoj, chtěla bych si dojít k psychologovi protože mám pocit že trpím depresemi, ale nevím jestli se platí abych si tam nedosla a pak se nedivila že na to nebudu mít. nevím, neznám jak to funguje a je mi blbe se pri objednávání zeptat máte nekdo zkušenost? děkuji :(

Reakce:
ProfZav
Ukecaná baba ;) 1727 příspěvků 30.12.17 15:51

Jsou psychologové, které hradí pojišťovna a jsou soukromí, které si platis. Ti na pojišťovnu mají většinou hodne klientů a déle se čeká na sezení. Na stránkách by měli mít napsáno, se kterými pojišťovnami spolupracují. A placené sezení začíná kolem 500,–, může to být samozřejmě i víc. Cenu ti řeknou při objednání.

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1904 příspěvků 30.12.17 15:53

Takhle to nefunguje.

K psychologovi se musíš objednat předem na konkrétní den i hodinu, nemůžeš přijít jen tak. Jsou psychologové, kteří mají smlouvu s pojišťovnou, a ti, kde jsi jako samoplátce, to se dozvíš z netu nebo při zavolání.

Nejlepší postup je zajít k obvodnímu lékaři, který ti vystaví žádanku a doporučí kliniku.

Nicméně, pokud máš opravdu deprese, tak tam nepomůže psycholog sám, je třeba vyhledat lékaře.

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 30.12.17 15:53

Jak který - klinický psycholog, který má smlouvu s pojišťovnou má svou práci hrazenou z vašeho zdravotního pojištění, psychologové nabízející psychoterapii třeba v rodinných poradnách a nebo v rámci neziskových organizací z různých jiných veřejnách zdrojů.

Spoustu psychologů ovšem pracuje na soukromo a tam se platí - v řádu stokorun za hodinu. Je potřeba se předem zeptat, jestli dotyčný má smlouvu s vaší pojišťovnou.

Bohužel neplatí žádná souvislost mezi tím jak je psycholog placený a tím, jak kvalitní služby poskytuje.

držím palce - psychoterapie je na problémy s depresemi a úzkostí skutečně ten nástroj, kterým to jde řešit.

Jestli je k tomu potřeba i medikace, to je už na posouzení psychiatrem.

Gituš
Závislačka 2628 příspěvků 30.12.17 16:34

Podívejte se na stránky znamylekar.cz, vyhledejte si psychologa v místě bydliště a zadejte pak ve výběru jestli máte zájem o placeného či na pojišťovnu. Mnohdy tam mají i uvedenou hodinovou sazbu.

Pokud jde o Prahu, tak tam se hodinová sazba za sezení pohybuje od 600 do 1000 (možná i více), takže je to fakt darda. Některé pojišťovny proplácí sezení 2× měsíčně, jiné třeba i 4×, jde o to, jakou má s ní psycholog smlouvu. Ale o tato sezení na pojišťovnu je velký zájem, takže bývají dost dlouhé čekací doby, nicméně, stojí za to to zkusit.

Jinak, souhlasím s @Ou na deprese je psychoterapie vhodná volba, pokud tam nebude nějaký další přidružený problém v takovém případě může psycholog doporučit návštěvu psychiatra, nicméně, dá se pracovat i bez toho :).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 17:47

Zažila jsem u dětí skvělého klinického psychologa pro děti,
ale zažila jsem i psychologa placeného, kde se druhá osoba z jednoho sezení dostávala do dalšího, kde se opět z toho dostávala do dalšího… a dál dokola.
Vzhledem k tomu, že dotyčná osoba měla předplaceno x-sezení, tak tam chodila dál. Pokud by neměla, tak by to skončila.
Což asi i odpovídalo tomu, že tak měl psycholog zajištěné další chození, i když by třeba stačila polovina.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.12.17 17:48

Z jednoho sezení dostávala do dalšího - musela překousnou řečené a negativní věci, které měly základ jinde, než bylo uvedené psychologem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >