Platit dětské doktorce za návštěvu u nás doma?

JLP
4648
22.6.15 10:05

Platit dětské doktorce za návštěvu u nás doma?

Přeji všem pěkný den! Prosím o radu ty, které se nechaly v prvních dnech po návratu z porodnice navštívit pediatrem doma - venku je fakt škaredě, tak se mi nechce jezdit do 5 km vzdálené dědiny k pediatře na první prohlídku a sestřička sama nabídla, že můžou přijet oni k nám. To jsem přijala - zítra přijedou, takže nachystám nějakou bábovku, kafe atd. Ale moje mamka mi teď říkala, že když k ní kdysi za totality chodila ještě porodní babka koupat, tak se jí platilo nějaké „dýžko“. Pro jistotu se tedy chci zeptat - platila jste některá za to, že vás pediatra po porodu navštívila u vás doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26499
22.6.15 10:09

@JLP Ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
brko
22.6.15 10:09
@JLP píše:
Přeji všem pěkný den! Prosím o radu ty, které se nechaly v prvních dnech po návratu z porodnice navštívit pediatrem doma - venku je fakt škaredě, tak se mi nechce jezdit do 5 km vzdálené dědiny k pediatře na první prohlídku a sestřička sama nabídla, že můžou přijet oni k nám. To jsem přijala - zítra přijedou, takže nachystám nějakou bábovku, kafe atd. Ale moje mamka mi teď říkala, že když k ní kdysi za totality chodila ještě porodní babka koupat, tak se jí platilo nějaké „dýžko“. Pro jistotu se tedy chci zeptat - platila jste některá za to, že vás pediatra po porodu navštívila u vás doma?

neplatí se

• Nahlásit
  • Citovat
4354
22.6.15 10:10

Neplatila jsem nic. Rodila jsem ambulantně takže u mě byl doktorka doma třetí den po porodu. Jen jsem jí pak koupila bonbonieru, ale to spíš kvůli tomu, že si nás vzala do péče dříve než je běžné.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11750
22.6.15 10:10

Ani jedne doktorce jsem za navstevu doma neplatila… odmitly i kafe ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5271
22.6.15 10:13

Ne, neplatila jsem. U naší mudr je pravidlo, že první návštěvu u novorozence dělá doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9043
22.6.15 10:13

Když se před 6ti lety narodil syn, tak sestra mi po příjezdu z porodnice sama zavolala, že se u nas staví. Fakt by mě nenapadlo jim péct, natož jim dávat nějaké peníze :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
163
22.6.15 10:15

Já byla s pediatričkou domluvena na první návštěvě u nás doma (ta je i placená pojišťovnou, mám dojem). Nic jsem nechystala. Přijela, zkontrolovala děti, vzala si propouštěcí zprávu z porodnice, dohodly jsme se další návštěvu již u ní v ordinaci a jela. V ceníku má návštěvu nemocného doma - Za 300Kč. Uvažovala jsem o tom, kdyby dvojčata nebo já jsem ještě nebyli schopni dojet, ale vše bylo v pohodě. Jen kvůli ošklivému počasí bych ji domů nezvala, max. se přeobjednala a řekla, že přijedu za dva dny :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JLP
4648

Díky mockrát za informace - navíc tak jednoznačné ;) Trochu mě znervoznila právě mamka, ale ta rodila naposledy před 31 lety, tak se radši ptám, jak je to dnes :) Ještě jednou díky a všem přeji pěkný den! :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1439

Ne, chodí normálně. Chtějí vědět, jestli má doma mimino všechno, co by mít mělo. Byly tu u první, u druhé už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7319
22.6.15 10:21
@lemanka píše:
Ne, chodí normálně. Chtějí vědět, jestli má doma mimino všechno, co by mít mělo. Byly tu u první, u druhé už ne.

Moje mudr nic nezjistovala. Poslechla malou a to bylo vse. Dala mi ockovaci prukaz, recept na vigantol a kanavit a kdybych nemela otazky, byla by tam vsehovsudy 5 minut.

K otazce: neplatila jsem. Sama doktorka rekla, ze prijede domu. Kafe a buchtu me nenapadlo nabidnout.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
22.6.15 10:24

Neplatila jsem nic. Nabídla jsem kafe, ale to taky odmítly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3176
22.6.15 10:26

Neplatí se nic. Mne teda v nejvyšší nouzi přijede i doktorka kouknout domu na nemocne deti. Peníze jsem ji nikdy nedala, ale za ochotu jsem ji vždy koupila bonbóny pro děti a ji kafe. Anebo když vyřazuje dětem hračky, tak ty ktere nejsou zničene ji vždy přinesu a ona da část na hrání pro děti do cekarny a ty male hračky dava za odvahu dětem např. po očkování. Ale za první návštěvu určitě neplat nic, dle mého je to dnes už standart :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1439
22.6.15 10:29

@Pomka Tak jako ta naše tu taky neprohledávala skříně, ale viděla, jak to tu vypadá. Kdyby to tu bylo jako ve chlévě, asi by nějaké kroky podnikla si myslím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11345
22.6.15 10:30

Ne, platí jí to pojišťovna. Kafe? Bábovka? Neblbni! Nemá čas někde vysedávat, mrkne na dítě, na tebe, zdrží se pět deset minut a je dál. V programu má další návštěvy. Kdyby se u každého zdržela na bábovku, tak toho moc neudělá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama