Platit v Německu kartou, nebo vyměnit eura?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aureliana
Kecalka 441 příspěvků 23.09.14 21:22
Platit v Německu kartou, nebo vyměnit eura?

Dobrý večer všem,

máte prosím aktuálně zkušenost…co se vyplatí víc? Platit v Německu kartou, nebo prohodit eura?

Děkuji moc za případnou odpověď :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Tunrida
Hvězda diskuse 49267 příspěvků 23.09.14 21:31

PRÝ je lepší platit tam, než tady měnit.

mumuhe
Stálice 52 příspěvků 23.09.14 21:36

No to záleží na tom za kolik vyměníte eura.
Já třeba MĚNÍM u nás ve směnárně protože mám lepší kurz než visa a čsob, ale záleží na kom za kolik měníš a co si umíš uhádat.

slivovicka
Zasloužilá kecalka 789 příspěvků 23.09.14 21:38

Zalezi kde platit. Napr v Kaflandu neberou Visu ani Mastercard. Na to jsme tam tenkrat doplatili - eura jsme nemeli.

lucenka
Hvězda diskuse 35134 příspěvků 23.09.14 21:40

Vyměnit… mně v Německu ve spoustě obchodů karta nefunguje :cert:

Aureliana
Kecalka 441 příspěvků 23.09.14 21:42
@slivovicka píše:
Zalezi kde platit. Napr v Kaflandu neberou Visu ani Mastercard. Na to jsme tam tenkrat doplatili - eura jsme nemeli.

Aha, tak to bych asi koulela očima, kdybych měla nákup už v koši u kasy!!! Tak děkuji za info!!!

semisova
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 23.09.14 21:43

Přesně tak, výhodnější je platit určitě kartou, je to zdarma a bez poplatku a kurzem, který v ten den je, ale pozor, skoro všude berou jen karty MAESTRO

Aureliana
Kecalka 441 příspěvků 23.09.14 21:43
@lucenka píše:
Vyměnit… mně v Německu ve spoustě obchodů karta nefunguje :cert:

Taky dobrý, tak asi půl na půl… :palec:

Aureliana
Kecalka 441 příspěvků 23.09.14 21:45
@semisova píše:
Přesně tak, výhodnější je platit určitě kartou, je to zdarma a bez poplatku a kurzem, který v ten den je, ale pozor, skoro všude berou jen karty MAESTRO

Tak já mám MasterCard, tak abych valila do směnárny :! Děkuji

Osmanka
Závislačka 4229 příspěvků 23.09.14 22:13
@lucenka píše:
Vyměnit… mně v Německu ve spoustě obchodů karta nefunguje :cert:

Jeli jsme přes Rakousko - jen projížděli a vzala jsem asi 60eur pro jistotu. Manžel remcal, na co to jako vybírám. Jenže jsme v noci natankovali a ejhle…
Nebrali žádnou z karet. Ještě, že jsem měla eura, jinak tam asi uklízíme.

Takže určitě bych měla hotovost alespoň nějakou.

lucenka
Hvězda diskuse 35134 příspěvků 23.09.14 22:19
@Osmanka píše:
Jeli jsme přes Rakousko - jen projížděli a vzala jsem asi 60eur pro jistotu. Manžel remcal, na co to jako vybírám. Jenže jsme v noci natankovali a ejhle…
Nebrali žádnou z karet. Ještě, že jsem měla eura, jinak tam asi uklízíme.Takže určitě bych měla hotovost alespoň nějakou.

tak to bych zažít nechtěla. Já s sebou taky vždycky radši nějakou hotovost vozím. Ale i tak mi bylo trapně, když mi v nějakým krámě nevzali kartu a já musela část nákupu vracet.

Eveelin
Echt Kelišová 9662 příspěvků 23.09.14 22:23

@Aureliana loni jsme platili vše kartou. Jen na WC na dálnici jsme sebou měli nějaká eura…

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 23.09.14 22:50

Jj letos jsem kvůli tomu měnila kartu na Maestro!!! Abych mohla v klidu platit v německu, jsou na to fakt ujetý!

majkakajka
Stálice 65 příspěvků 24.09.14 06:04

Čo do prepočtu kurzom, tak sa ti oplatí platiť kartou a nie meniť v banke. Pri platbe kartou sa ti platba odpočítava devízovým kurzom. Ak nakupuješ hotovosť v banke, platíš vyšším kurzom - valuta nákup. Ono sa ti ešte oplatí meniť, ak niekto pracuje v zahraničí a tie eurá ti predá nejakým stredovým kurzom. Čo sa týka platby kartou faktom je, že v niektorých obchodoch akceptujú Master a v niektorých iba VIsa kartu, stalo sa to aj mne. Aj každá banka preferuje vydávanie kariet podľa seba - niekto vydáva k účtu Master, niektoré banky Visa. Ak však chceš, banka ti za malý poplatok (u vás to môže byť asi do 200 CZK) vydá obe karty. Mám dva účty v rôznych bankách a ku každému mám vydanú aj Visa aj Master.

Riky69
Závislačka 4973 příspěvků 24.09.14 07:18

@majkakajka já měla visu a i master a měnila jsem ji na maestro, aby si to zakladatelka nepopletla.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Po olympiádě jsem chtěla se vším seknout, říká veleúspěšná Sáblíková

Sama jsem byla překvapená z toho, jak jsem letos jezdila v pohodě, bez... číst dále >

Falešná sestra Aťky Janouškové na Zindulkově pohřbu: Mám dostat nemovitost!

Falešná sestra Aťky Janouškové, která novinářům včera na pohřbu Aťky... číst dále >