Platíte pronájem rovným dílem?

Anonymní
5.1.20 22:40

Platíte pronájem rovným dílem?

Ahoj holky,
chci se zeptat, jestli platíte nájem s partnerem rovným dílem ikdyž on vydělává i 2× nebo 3× tolik?
Moje situace:
Jsme spolu rok, já 20 let, přítel 31 let, oba žijeme u rodičů, ani jednomu to momentálně nevyhovuje.
Už dlouho se díváme po pronájmu, ikdyž na něj už trochu tlačím, že ve svém věku už mohl mít své zázemí..
Ovšem jestli dám někomu 6,5 tis. měsíčne, zaptatím poplatky, naftu, jídlo, drogerku tak mi toho moc nezůstane, a už si nikdy nenašetřím :nevim:
Přijde mi to trosku nefér když přítel měl 10 let co už mohl vydělávat, spořit nebo investovat, a přitom nemá našetřeno 8o.
A to vydělává momentálně 3× víc než já. Říkal že dříve tolik nevidělával, ale i tak to bylo min. okolo 25-30 tisíc.
Momentalne 2×-3× tolik.

Další věc byla ta že byl ke mě velmi lakomý, až dokud jsem se neozvala.
Už je mi to blbé se narovinu zeptat, po tom co se stalo, nadruhou stranu on využívá mama hotel se vším všudy, já jsem holka a starám se sama o sebe i domácnost, takže budu platit nehorázné nájmy, a ještě se starat o chlapa. :nevim:
Myslela jsem že třeba sám navrhne že by platil 8 a já 5 :roll:..ne
Co by jste poradili, děkuji :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1133
5.1.20 22:50
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
chci se zeptat, jestli platíte nájem s partnerem rovným dílem ikdyž on vydělává i 2× nebo 3× tolik?
Moje situace:
Jsme spolu rok, já 20 let, přítel 31 let, oba žijeme u rodičů, ani jednomu to momentálně nevyhovuje.
Už dlouho se díváme po pronájmu, ikdyž na něj už trochu tlačím, že ve svém věku už mohl mít své zázemí..
Ovšem jestli dám někomu 6,5 tis. měsíčne, zaptatím poplatky, naftu, jídlo, drogerku tak mi toho moc nezůstane, a už si nikdy nenašetřím :nevim:
Přijde mi to trosku nefér když přítel měl 10 let co už mohl vydělávat, spořit nebo investovat, a přitom nemá našetřeno 8o.
A to vydělává momentálně 3× víc než já. Říkal že dříve tolik nevidělával, ale i tak to bylo min. okolo 25-30 tisíc.
Momentalne 2×-3× tolik.Další věc byla ta že byl ke mě velmi lakomý, až dokud jsem se neozvala.
Už je mi to blbé se narovinu zeptat, po tom co se stalo, nadruhou stranu on využívá mama hotel se vším všudy, já jsem holka a starám se sama o sebe i domácnost, takže budu platit nehorázné nájmy, a ještě se starat o chlapa. :nevim:
Myslela jsem že třeba sám navrhne že by platil 8 a já 5 :roll:..ne
Co by jste poradili, děkuji :mavam:

Podle mě společná domácnost - společná kasa. Jinak kvůli tomu dřív či později vznikají hádky. A nebo je ještě fér varianta s procenty - každý dá na domácnost nějaké procento ze své mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1221
5.1.20 22:52

Je mi lito holka, ale po precteni tveho dotazu mne napada Jedine se s nim nestehuj!! :roll: :,(

Se svym partnerem mame od zacatku sestehovani finance spolecne, on je OSVC a vydelava hodne, ja pracovala za barem, pak jsme zalozili rodinu a po rodicaku sem pracovala v obchodaku, platy samozrejme zadne zavratne :think: ted cekame druheho potomka, mala nam jde v zari do skoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3107
5.1.20 22:55

Ne, nikdy jsme neplatili najem napul. Dokud jsem chodila do prace, přispívala jsem na najem castkou umernou svemu nizsimu platu, nez ma muz. Od ty doby, co jsem jsem doma s ditetem na rodicaku, vzal to manzel na svuj hrb cele.

Ve 30 bydlet v mamahotelu, slusne vydelavat a nemit nikde nic nasporeno, smrdi nejakym pruserem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5383
5.1.20 22:57

Tak zustan u rodicu, nikdo Te nenuti se sestehovavat.
Domacnost je spolecna, tzn., ze se o peci o ni deli oba. To jen nektere zeny to nechapou a mysli si, ze se musi starat jen ony.
Muz taky vydelaval xnasobne vice nez ja, ale na domacnost jsme davali oba stejne, nechtela bych zit za jeho penize, tak jsem navrhla tuto variantu. Nemuze byt trestan za to, ze byl sikovnejsi a vydelecnejsi nez ja a tudiz, dle Tvoji logiky, mel sypat do domacnosti vice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 22:58
@Pajka89 píše:
Ne, nikdy jsme neplatili najem napul. Dokud jsem chodila do prace, přispívala jsem na najem castkou umernou svemu nizsimu platu, nez ma muz. Od ty doby, co jsem jsem doma s ditetem na rodicaku, vzal to manzel na svuj hrb cele.Ve 30 bydlet v mamahotelu, slusne vydelavat a nemit nikde nic nasporeno, smrdi nejakym pruserem :nevim:

No právě, to mě taky zarazilo, ale řekl že dřív měl okolo 30 tisíc, což je s jeho životním stylem průměr. Utracel za oblečeni, party a drahe restaurace.. :?
Taky je OSVČ

• Nahlásit
  • Citovat
1774
5.1.20 22:59

Ty chceš být vydržovaná a on je zatím škrt. To se k sobě moc nehodíte.

Mimichodem, na jednu stranu píšeš, že byl k tobě lakomý, na druhou stranu to ale vypadá, že peníze vyhazuje oknem. To mi moc nesedí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
306
5.1.20 23:01

My meli stejny plat, takze ano slo to rovnym dilem, ale take jsme se o domacnost starali rovnym dilem. Od svatby mame penize na jedne kupe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
281
5.1.20 23:03

Pokud by to byl nový společný pronájem, tak mi přijde normální jít na půl (furt to oba vyjde levněji, než kdyby bydleli sami). Kdybyste se stěhovali jeden k druhému, tak platí ten, čí to je a ten druhý dělá zásobování. (Ale to je čistě můj názor). Ale zas je fakt, že jsi mladinká, tak chápu, že těch peněz moc není…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 23:03
@Jogrr píše:
Tak zustan u rodicu, nikdo Te nenuti se sestehovavat.
Domacnost je spolecna, tzn., ze se o peci o ni deli oba. To jen nektere zeny to nechapou a mysli si, ze se musi starat jen ony.
Muz taky vydelaval xnasobne vice nez ja, ale na domacnost jsme davali oba stejne, nechtela bych zit za jeho penize, tak jsem navrhla tuto variantu. Nemuze byt trestan za to, ze byl sikovnejsi a vydelecnejsi nez ja a tudiz, dle Tvoji logiky, mel sypat do domacnosti vice.

No to samozřejmně, nebyl ale šikovnější, spíš hloupější, že lítal po diskotékách, wellneskach, chodi do barberu a solarka a nosi armani tricka, ale skutek utek.
:zed: :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
8651
5.1.20 23:09

No a budoucí velké výdaje chcete řešit jak? Dovolené, svatbu, svoje auto, svoje bydlení, svoje děti… Pokud jste oba na nule, tak by pro mě asi nebylo tak podstatné, že tu nulu teď má (to ty taky, a vyčítat mu, že tě měl zajistit a připravit si úspory v době, kdy jsi ty tahala kačera, mi nepřijde fér). Podstatné by pro mě bylo, co s tím hodlá odteď dělat. Normálně mu řekni, že jsi začala pracovat a chceš si taky šetřit, a to zvládneš buď tak, že budeš bydlet u rodičů, nebo budeš bydlet s ním, ale nemůžeš si dovolit dávat za bydlení víc než např. o 2tis. víc než u rodičů (jestli jsi jim dávala 3tis., jemu navrhni platit 5tis.). Případně že můžeš platit půlku, ale nezvládneš našetřit na dovolenou apod. (protože např. 5tis. měsíčně prostě chceš šetřit do budoucna a přes to nejede vlak). A uvidíš, jak se k tomu postaví, jestli např. řekne „tak to je snad jasný, že dovolenou zaplatím já“ nebo řekne „aha, tak teda zůstaneme ještě u rodičů“. Prostě otevři debatu (v klidu, žádné výčitky) a uvidíš sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.1.20 23:10
@Tomkins píše:
Ty chceš být vydržovaná a on je zatím škrt. To se k sobě moc nehodíte.Mimichodem, na jednu stranu píšeš, že byl k tobě lakomý, na druhou stranu to ale vypadá, že peníze vyhazuje oknem. To mi moc nesedí.

No, já totiž když jsme někam jeli, kde jsme spali např. a platili ubytko tak jsem mu vrazila penize do ruky a vzdycky si je vzal… Potom jsem mu dala za nakup a zase si to vzal, takhle neustale zval na vylety ale pokazde jsem si ubytovani a jidlo zaplatila, kdyz mi jeho sestra vykladala jak byvalky bral k nejlepsim kadernikum, kupoval telefony a daval penize na dovolene tak mě to celkem zamrzelo protože s nima nebyl ani z poloviny tak dlouho jak semnou. Přitom mi říkal že tak jak mě miluje, tak nebyl nikdy zamilovaný a opravdu je hodný, a dělá pro mě hodne věcí…

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.1.20 23:17
@zrcadlo píše:
No a budoucí velké výdaje chcete řešit jak? Dovolené, svatbu, svoje auto, svoje bydlení, svoje děti… Pokud jste oba na nule, tak by pro mě asi nebylo tak podstatné, že tu nulu teď má (to ty taky, a vyčítat mu, že tě měl zajistit a připravit si úspory v době, kdy jsi ty tahala kačera, mi nepřijde fér). Podstatné by pro mě bylo, co s tím hodlá odteď dělat. Normálně mu řekni, že jsi začala pracovat a chceš si taky šetřit, a to zvládneš buď tak, že budeš bydlet u rodičů, nebo budeš bydlet s ním, ale nemůžeš si dovolit dávat za bydlení víc než např. o 2tis. víc než u rodičů (jestli jsi jim dávala 3tis., jemu navrhni platit 5tis.). Případně že můžeš platit půlku, ale nezvládneš našetřit na dovolenou apod. (protože např. 5tis. měsíčně prostě chceš šetřit do budoucna a přes to nejede vlak). A uvidíš, jak se k tomu postaví, jestli např. řekne „tak to je snad jasný, že dovolenou zaplatím já“ nebo řekne „aha, tak teda zůstaneme ještě u rodičů“. Prostě otevři debatu (v klidu, žádné výčitky) a uvidíš sama.

No to nehrozí že by zaplatil dovolenou, vzdycky si klepe na celo ze nejaky kamos zaplatil holce dovolenou, ze nejaka holka s nim chtela jet do thajska a ze no ta si to tak predstavovala abych to i platl :zed:
No a nase dovolene po cesku, pul na pul jidlo, ubytko :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
1133
5.1.20 23:17
@Anonymní píše:
No to samozřejmně, nebyl ale šikovnější, spíš hloupější, že lítal po diskotékách, wellneskach, chodi do barberu a solarka a nosi armani tricka, ale skutek utek. :zed: :potlesk:

Tak proč s ním jsi, když Ti evidentně vadí, jaký je a mluvíš o něm s takovým despektem? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8651
5.1.20 23:20
@Anonymní píše:
No to nehrozí že by zaplatil dovolenou, vzdycky si klepe na celo ze nejaky kamos zaplatil holce dovolenou, ze nejaka holka s nim chtela jet do thajska a ze no ta si to tak predstavovala abych to i platl :zed:
No a nase dovolene po cesku, pul na pul jidlo, ubytko :nevim:

To je ale normální, že v minulosti to bylo půl na půl (chodili jste spolu, nebydleli jste spolu). Tady jde ale o to, jestli to chce někam posunout. Někdo ten milník má u společného bydlení, někdo až u svatby, a někdo vůbec. Tohle si musíš vykomunikovat s ním. Pokud by v podobném duchu chtěl pokračovat dál, asi by to pro mě nebylo partnerství.
Ale ty se o něm taky vyjadřuješ s despektem. Proč spolu jste?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama