Platy učitelů? Opravdu jsou nízké??

111
6.11.19 09:34

Platy učitelů? Opravdu jsou nízké??

Nedá mi to, abych taky nenapsala. Jsou opravdu platy učitelů na ZŠ a MŠ tak nízké? Neznám fakta, ale myslím si, že ne. Ono je všechno docela relativní, že?
Tak by mě zajímalo, kolik má takový učitel ZŠ a učitel MŠ po 20 letech praxe a 35 letech praxe (to je úplně nejvíc, že?). Jen tak pro srovnání s námi ostatními, co máme vzdělání na stejné výši, ale pracujeme v soukromém sektoru. Ať víme, proč se stávkuje… :mavam: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19086
6.11.19 09:41
@Alverita píše:
Nedá mi to, abych taky nenapsala. Jsou opravdu platy učitelů na ZŠ a MŠ tak nízké? Neznám fakta, ale myslím si, že ne. Ono je všechno docela relativní, že?
Tak by mě zajímalo, kolik má takový učitel ZŠ a učitel MŠ po 20 letech praxe a 35 letech praxe (to je úplně nejvíc, že?). Jen tak pro srovnání s námi ostatními, co máme vzdělání na stejné výši, ale pracujeme v soukromém sektoru. Ať víme, proč se stávkuje… :mavam: :roll:

možná by nebylo odvěci si nějaká fakta pozjišťovat ;) a jen na doplnění, pokud by jsi se zajímala hlouběji, tak se nestávkuje „jen“ kvůli platům, jak je neustále omíláno, protože to nejvíc naštve, ale i kvůli dalším celkem podstatným věcem. Ale to už nikoho nezajímá, stačí prohlašovat, že peněz a prázdnin mají učitelé dostatek :mrgreen:
Ale k dotazu, když mrkneš na vedlejší dikuze, tak např. učitelka po 20letech praxe cca 24tis. čistého. zdá se ti to hodně nebo málo? A za kolik, že to dnes nastupují za kasu v Lidlu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 09:49

@Keyllah No tak za kasou v Lidlu, makaji od rana do vecere + vikendy. Takze ne ucitele opravdu malo nemaji. Pokud se jim to nelibi at to nedelaji :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12468
6.11.19 09:50
@Alverita píše:
Tak by mě zajímalo, kolik má takový učitel ZŠ a učitel MŠ po 20 letech praxe a 35 letech praxe (to je úplně nejvíc, že?). Jen tak pro srovnání s námi ostatními, co máme vzdělání na stejné výši, ale pracujeme v soukromém sektoru. Ať víme, proč se stávkuje… :mavam: :roll:

A co to udělat obráceně? Nejdřív si zjistit fakta a až pak si dělat názor? :roll:
A ne, opravdu všechno není relativní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12852
6.11.19 09:51

@Keyllah V Lidlu? Jak kde. V Praze za vic nez treba v severnich Cechach :mrgreen:
Tem zenskym v Lidlu neni co zavidet :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
6.11.19 09:53

Tak můj manze pracuje na ZŠ na ply úvazek, 12 let praxe, dvě vysoké školy plat 21 tis a nějaké drobné. Já pracuji jako ředitelka, plat mám vyšší. Čistý plat učitelky v Ms v nejvyšším platovem stupni cca 21 500.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
6.11.19 09:57
@Anonymní píše:
@Keyllah No tak za kasou v Lidlu, makaji od rana do vecere + vikendy. Takze ne ucitele opravdu malo nemaji. Pokud se jim to nelibi at to nedelaji :nevim:

ale hádám, že i na pokladní se vztahuje zákoník práce, ne? ;) navíc trochu opomíjíš, co všechno předtím museli učitelé odstudovat atd. Takže pokud má pokladní v Lidlu se základním vzděláním nástupní plat srovnatelný s člověkem s VŠ po 20 letech praxe, tak je to opravdu směšné…
Jasně, ať jdou dělat něco jiného, však ty děti můžeme učit doma ne? :mrgreen: nebo to zvládne nějaký dovoz z Ukrajiny ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19086
6.11.19 09:58
@cecetka píše:
@Keyllah V Lidlu? Jak kde. V Praze za vic nez treba v severnich Cechach :mrgreen:
Tem zenskym v Lidlu neni co zavidet :?

neříkám, že je jim co závidět, ale pokud má nástupní plat se ZŠ srovnatelný s někým kdo má VŠ a 20 let praxe, tak je to ok?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 09:59

Taky mam 21tis a muzu rict ze jako servirka jsem mela více…zustanu jen do materske a pak uz se neplanuju vratit. At si tam uci treba skolnik. :poblion:

• Citovat
  • Nahlásit
6953
6.11.19 10:00
@Keyllah píše:
ale hádám, že i na pokladní se vztahuje zákoník práce, ne? ;) navíc trochu opomíjíš, co všechno předtím museli učitelé odstudovat atd. Takže pokud má pokladní v Lidlu se základním vzděláním nástupní plat srovnatelný s člověkem s VŠ po 20 letech praxe, tak je to opravdu směšné…
Jasně, ať jdou dělat něco jiného, však ty děti můžeme učit doma ne? :mrgreen: nebo to zvládne nějaký dovoz z Ukrajiny ;)

Naprostý souhlas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
6.11.19 10:01

Čistý plat učitelky v Ms v nejvyšším platovem stupni cca 21 500.
No tak to si nemyslím, že je málo. S tímto bych byla rozhodně spokojená…
Ale jak říkám, všechno je relativní, někomu se to málo může zdát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6020
6.11.19 10:02

Nečetla jsem celou diskusi, ale jen pridam do diskuse situaci, kterou vídám na zahradách školek a škol v okolí každý den několikrát - malé děti v MŠ jsou na zahradě, budova školky je členěna a na zahradě jsou různá zákoutí, všechny učitelky stojí opřené o dětský domeček na hraní a jsou v družném hovoru, některé koukají do mobilu, to že mají cca 40 děti na zahradě si nevšímají. To samé družina na ZŠ, detis jsou na členité zahradě, učitelky sedí u stolu zády k dětem. :nevim: jestli tohle zlepší vyšší platy netuším.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6593
6.11.19 10:06
@Anonymní píše:
Taky mam 21tis a muzu rict ze jako servirka jsem mela více…zustanu jen do materske a pak uz se neplanuju vratit. At si tam uci treba skolnik. :poblion:

Tohle chápu, já za současné situace ve zdravotnictví se odmítám vrátit. Ono to je sice víc poslání než povolání, ale plat/zodpovednost/směny… A je toho víc, proto chápu učitele že takhle fungovat nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
6.11.19 10:07

@Alverita po 32 letech praxe? S vysokou školou a “ materiálem”, který vzdelavame? Přijďte na exkurzi, srdečně Vás zvu. Vítejte ve světě poruch chování, integrovaných autistu, logopedickych vad a velmi nevychovanych deti :zed:
Na ten “ normální” zbytek děti není čas, protože jsou slušně vyvchovane, zůstávají na okraji.
Nikdy nekončící práce, stále přípravy a miliony papíru.
Nicméně, svou práci miluji a jsem v ni moc rada :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.11.19 10:09

Učitelka v MŠ 4roky praxe, VŠ…čistého mi chodí 18.200kč. Moravskoslezský kraj, státní MŠ. Prázdniny v létě máme 14dní.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat