Reklama

Zvýšení platu v Big 4 (EY, Deloitte, KPMG, PWC) po prvním roce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Daja.Skarupa
Nováček 3 příspěvky 16.09.18 13:23
Platy v Big 4 (EY, Deloitte, KPMG, PWC)

Ahoj, začala jsem jako absolvent pracovat v Auditu v jedné z firem Velké čtyřky. Nástupní hrubá mzda je v ČR u firem jako EY, Deloitte, KPMG a PWC cca 32-35 tisíc (uvádějí to i na webu). Bylo mi řečeno, že platy výrazně rostou hned po prvním roce, po několika letech se může člověk dostat až na několikanásobek, pokud je dobrý. Četla jsem ovšem názory, že je tam extrémní množství práce a neplacených přesčasů (zatím není sezóna, takže nemůžu posoudit, ale počítám s tím).
Na to, jak moc si zaměstnance vybírají v několikakolovém, chvílemi až ponižujícím výběrovém řízení, není nástupní plat vůbec vysoký. Tolik dostane pokladní v Lidlu bez vzdělání, řidič náklaďáku (přes týden budu také cestovat) s vychozenou základkou dostane klidně o polovinu víc.

Proto bych se chtěla zeptat, jak velké zvýšení platu můžu očekávat po roce, po dvou, a kam se můžu průměrně ( = nebudu nejlepší z nejlepších) dostat po několika letech, jaké jsou vyhlídky. Tyto informace mi na pohovorech nikdo neposkytl, vždy zmínili „až několikanásobek po několika letech“
Zajímají mě i jakékoliv jiné osobní zkušenosti, klidně do zprávy.
Děkuji moc :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

TMana
Zasloužilá kecalka 692 příspěvků 16.09.18 13:30

Fakt si chcete špinit CV jednou z této sebranky?

Jogrr
Závislačka 4236 příspěvků 16.09.18 13:34

A tak jdi do toho Lidlu, jezdit s nakladakem, kdyz jsou tam o tolik lepsi podminky :mrgreen:

Daja.Skarupa
Nováček 3 příspěvky 16.09.18 13:37
@TMana píše:
Fakt si chcete špinit CV jednou z této sebranky?

Můžu dostat prosím víc info, proč ne tyhle firmy?

The_Assassin
Kecalka 450 příspěvků 16.09.18 13:50

32-35 tisíc na juniorskou pozici pro absolventa není vůbec málo. Představješ si, že vylezeš ze školy, všichni se posadí na zadek a dostaneš 80 tisíc?

makarka
Kecalka 371 příspěvků 16.09.18 13:58

@Daja.Skarupa ""Tolik dostane pokladní v Lidlu bez vzdělání, řidič náklaďáku (přes týden budu také cestovat) s vychozenou základkou dostane klidně o polovinu víc.""

Tolik dostane i lekar absolvent..... ;)
Takze skutecne pujde spis o tu moznost rustu a pracovni podminky.
Jinak konkretni zkusenost s temito firmami bohuzel nemam.

Inge
Extra třída :D 10916 příspěvků 16.09.18 14:03

@Daja.Skarupa Po 1. roce bych s výrazným zvýšením nepocitala, to až později. Na dvojnásobek se můžeš dostat cca za 3- 4 roky. Když ti práce moc nepůjde, tak samozřejmě třeba nikdy :roll: .

Příspěvek upraven 16.09.18 v 14:05

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 14:04

Ja zkusenost mam, jsem tam 12tym rokem a na plat si opravdu stezovat nemuzu, vzdy jsem vydelavala vic nez muj muz (cca 100 hrubeho), mohli jsme diky tomu nasetrit na pekny byt a cestovat… z roku na rok bych z pocatku cekala cca 5-6 tisic, pozdeji vic. Posledni dobou je ale velky problem s juniory, kteri si prave predstavuji praci max 6 hodin denne, kafickovani a rust platu z roku na rok tak dvojnasobek… coz neni realne. Nejhorsi je, ze se nechteji ucit nic noveho, a to v tomhle (ale myslim ze i v jinem) povolani bohuzel je nutne. A ano, v techto firmach je opravdu potreba makat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.09.18 14:05

@Inge
tak nejak to vidim take

Inge
Extra třída :D 10916 příspěvků 16.09.18 14:06
@Anonymní píše:
Ja zkusenost mam, jsem tam 12tym rokem a na plat si opravdu stezovat nemuzu, vzdy jsem vydelavala vic nez muj muz (cca 100 hrubeho), mohli jsme diky tomu nasetrit na pekny byt a cestovat… z roku na rok bych z pocatku cekala cca 5-6 tisic, pozdeji vic. Posledni dobou je ale velky problem s juniory, kteri si prave predstavuji praci max 6 hodin denne, kafickovani a rust platu z roku na rok tak dvojnasobek… coz neni realne. Nejhorsi je, ze se nechteji ucit nic noveho, a to v tomhle (ale myslim ze i v jinem) povolani bohuzel je nutne. A ano, v techto firmach je opravdu potreba makat.

Souhlasím, bohužel

LKL
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 16.09.18 14:38

pred vice jak 10 lety se mi v jedne z techto firem zvysil po roce plat o 50%, vetsina lidi z naseho rocniku byla na dvojnasobku nastupniho platu po 2-3 letech. dnes uz pry tak stedri nejsou, ale nemam uplne aktualni info

ivašot.
Kelišová 6388 příspěvků 16.09.18 14:40
@Anonymní píše:
Ja zkusenost mam, jsem tam 12tym rokem a na plat si opravdu stezovat nemuzu, vzdy jsem vydelavala vic nez muj muz (cca 100 hrubeho), mohli jsme diky tomu nasetrit na pekny byt a cestovat… z roku na rok bych z pocatku cekala cca 5-6 tisic, pozdeji vic. Posledni dobou je ale velky problem s juniory, kteri si prave predstavuji praci max 6 hodin denne, kafickovani a rust platu z roku na rok tak dvojnasobek… coz neni realne. Nejhorsi je, ze se nechteji ucit nic noveho, a to v tomhle (ale myslim ze i v jinem) povolani bohuzel je nutne. A ano, v techto firmach je opravdu potreba makat.

Bohužel musím souhlasit. Mladí přichází často s naprosto nereálnými platovými představami… a pracovní nasazení tomu fakt neodpovídá

LKL
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 16.09.18 14:40

a jinak ano, prescasy se neplati a 70-90 hodin tydne zadna mira. nas ridici chodival na sedmou a stal u dveri s hodinkami, kultura “domu se chodi az po sefech” byla celkem bezna. v auditu nepocitej se zimni dovolenou, jakoze uz nikdy

Inge
Extra třída :D 10916 příspěvků 16.09.18 14:45
@LKL píše:
a jinak ano, prescasy se neplati a 70-90 hodin tydne zadna mira. nas ridici chodival na sedmou a stal u dveri s hodinkami, kultura “domu se chodi az po sefech” byla celkem bezna. v auditu nepocitej se zimni dovolenou, jakoze uz nikdy

Přes Vánoce není problém (když člověk odroste z inventur).

LKL
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 16.09.18 15:16

@Inge pres vanoce ano, ale leden - duben byla vzdycky utopie. nebo uz je to jinak?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Drsný porotce StarDance Zdeněk Chlopčík: V osobním životě jsem měkkota

Ačkoliv ho mnozí nazývají katem, dnes už si bez něj nelze StarDance... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >