Plavání 4měsíční miminko pláče při potápění

20
1.9.21 12:56

Plavání 4měsíční miminko pláče při potápění

Ahoj:) mam syna, příští týden mu bude 5🌙. Od 1🌙 vanickovani. To miluje. Kope nozickama, rucickama, usmívá se, je veselý. Zkoušeli jsme i bazén a byl ok. V úterý jsme byli s lektorkou a učili jsme se potápět. Samozřejmě plakal. Druhý den jsme byli znovu, opět plakal, ale už se rychleji uklidnil. Dnes jsme byli znovu a začal plakat už když jsem ho dávala do vody. Celou dobu byl neklidný. I v pozicích, ve kterých byl předtím naprosto ok. Natahoval i na zádech, kde byl předtím veselý, splýval a i si hrál s nožickama. Potopili jsme se pouze jednou s opět pláč. Tak jsem toho raději nechala. Bojím se, abych mu tím nezpůsobila odpor k vodě, i když lektorka říká, že je to normální a že si zvykne🤷🏽‍♀️ Zítra máme jít znovu a nejsem si jistá, zda se znovu potápět, nebo raději dát pauzu? Budu vděčná za jakékoliv zkušenosti:)

Příspěvek upraven 01.09.21 v 13:00

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27072
1.9.21 12:59

Já nechápu, proč tak malý děti tohle učit :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1678
1.9.21 13:05

A proč ho potápíš? :D Já bych asi taky plakala, kdyby mě někdo potápěl :lol:. Podle mě už ten odpor má, pokud jenom ucítil vodu a začal plakat. Nechala bych to na později, však plavání kojenců se doporučuje nejdřív od 6. měsíce, ne? Život je dlouhý, ještě se naplave…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19565
1.9.21 13:11

Taky nejsem velký zastánce kojeneckého plavání, obvykle nemá vůbec vliv na to, jak dítě bude umět plavat/jak bude otužené/jaký bude mít vztah k vodě. Se synem jsem chodila (podědila jsem 10 vstupů) v jeho cca roce a půl, to už bylo fajn, dokázal jasněji řict, co mu vadí nebo co se mu líbí. Potápění ho ale rozčilovalo vždycky a dodnes (9 let) se potápí jen s brýlemi, nemá to rád. S dcerou už jsem se na to vybodla, bylo moc jiných starostí kolem dvou dětí a ta je odmalinka víc pod vodou, než nad vodou :nevim: Takže moje rada je: nepotápět a celkově nedělat nic, v čem je dítě v nepohodě. Chudák prcek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11109
1.9.21 13:11
@pikola píše:

Aby věděl, že život není peříčko :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
1.9.21 13:13

Tak ve 4m mi prijde brzy ho potapet. Kdyz mu to navic nevyhovuje. Dobre, vyzkouselas to, nelibilo, ale proc hned v rozpeti tydne trikrat? To se takhle rychle nic nezmeni… :nevim: dala bych mu proste vic casu a naopak ho vic mazlila v te vode, aby zas ziskal ten pocit bezpeci.

Jinak mam v planu plavani, dceri bude 8m, vodu miluje, ale nenutila bych takovyhle prte k necemu, co se mu nelibi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7596
1.9.21 13:14
@pikola píše:

Učí se to myslím protože si děti utužují nějaký reflex, tzv když někde třeba v roce spadnou do vody, neponori se hned, ale budou se snažit vyplavat nahoru, zadržet dech. Mimino od narození asi do 6ti týdnu tenhle reflex má, pak ho postupně ztrácí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
457
1.9.21 13:16

Jo a v takovouhle lektorku bych asi nemela duveru. Mela by ses ridit tim mrnetem, kdo jiny ma chranit jeho zajmy, coz on jeste neumi, kdyz ne ty? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3788
1.9.21 13:21

Zpětně viděno je kojenecký plavání fajn ukrácení času na rodičáku (pokud dítě baví), ale jinak je to celkem k ničemu. Dcera se potápěla párkrát v sedmi měsících na kurzu, neplakala. V téměř pěti letech se bojí vody hlubší než 20 cm, hlavu si nepotopí ani za nic a o učení plavání odmítá byť i jen uvažovat. Přitom ji odmalinka kromě kojeneckýho plavání berem do bazénu, rybníka, lomu… není jí to cizí, ale bojí se.
Takže pokud ti navíc pláče, tak nepotápěj, o nic nepřijde dítě ani ty. Navíc je maličkej, kojenecký plavání bývá od 6 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25458
1.9.21 13:33

@Luciecb ty jo, 4× týdně učíte 5měsíční miminko potápět? když pláče?

• no tak to mu akorát vypěstujete solidní odpor k vodě? to už je docela snad jako týrání?

proč 4× týdně? :zed: taky jsme chodili na kojenecké plavání, ale 1× týdně,
a jak píše @Lily Evans bylo to fajn zpestření mateřské, dcera si z toho neodnesla vůbec nic, bude jí 5 a nesnáší ponořit hlavu do vody, vodu miluje, ale v plavecké vestě, nechce si ani ponořit bradu, vystrkuje hlavu jako paní radová, aby se jí nic nenamočilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21824
1.9.21 13:33

A proč s ním ve čtyřech měsících chodíš plavat s lektorkou? Radí ti hlouposti. Stejná hloupost je potápět mimino, když se mu to nelíbí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1577
1.9.21 13:38

Lektorka říká, že si zvykne. Zkusila bych jen tak potápět lektorku, za jak dlouho si zvykne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
1.9.21 13:45

Ja vubec nejsem priznivcem tohodle miminkovskyho plavani.. :roll: takze vubec nechapu, proc tak maly dite potapis, jeste kdyz pri tom rve? 8o
Nicmene si myslim, ze odpor k vode tim nezpusobis.. dcera i syn nesnaseli vodu jako miminka a dneska je nemuzu dostat z vody :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
987
1.9.21 13:45

U nás na lekcích se děti začaly potápět až v kurzu od 6 měsíců. A nejprve tak, že se omýval obličej vodou - vždy se u toho řeklo nějaké heslo, což znamenalo, že přijde voda na obličeji. Po několika týdnech se voda lila z kelímku na hlavu (měli jsme trénovat i doma) a opět po několika lekcích se začalo s potápěním. Vždy se ale před potopením řeklo to heslo, aby bylo dítě připravené a vědělo, co bude následovat.
Vaše lekce mi přijdou přinejmenším nestandardní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2088
1.9.21 13:50

Já se spokojeně cachtat ve vodě a najednou mě někdo potopí, tak řvu taky :nevim:
Neni lepší jít do bazénu sami a dělat věci podle sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat