Plavání dětí s atopickým ekzémem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 26.01.09 11:09
Plavani deti s atopickym ekzemem

Mile maminky, protoze je nas plavacku s AE docela hodne, aby to nase povidani si o tom, bylo prehlednejsi, zakladam nove tema :)

Mam 8 mesicni dceru s AE (potravinova intolerance BKM, zita, vetsiny ovoce atp.) a plaveme od jejich 2mesicu ve vane a od jejich 6mesicu chodime plavat do hotelu Step na Vysocanske.
Cca na 3 mesicich jsme od dr.odesli s anamnezou atopicky ekzem a doporucenim prestat plavat. Ihned jsem pani na vanicky volala (cela uslzena, ze to neni dermatitida, ale opravdu AE), ze budeme asi muset s plavanim skoncit, ze mame atopicky ekzem, a ta se skoro rozcilila, ze pokud ji nevadi primo voda (respektive chlor), pro skonceni vanicek neni duvod. Dal mi povedela, ze s nimi plavat chodi vice deti s AE a at to hned nevzdavam. Terezka byla hodne rozdrbana a tak mi polevani x krat denne prislo opravdu nesmyslne. Tak jsem to omezila jen na 2-3× denne (rano a vecer - vzdy s hygienou a protoze jsme v tu dobu cvicili Vojtovku, polevala jsem ji obcas i pres to poledni cviceni). Heslo jsem udelala vzdy tak 5× a ve vane jsme plavali cca 3× tydne.

Vadilo mi, ze jsme pri tom hesle zlite vzdy obe, tak jsem si dala k vane igelitku a aby ji ta voda netekla po celem telicku pri tom polevani, dala jsem ji pod bradicku rucnik, pres to igelitku a nad umyvadlem ji takto polivam do ted. Namoci se ji opravdu jen oblicej a ta voda stece po igelitce do umyvadla.

Plavani ve vane nam netrvalo dele jak 10 minut, jelikoz, co si budeme povidat ta zada u toho boooliii :) a plavali jsme v 37 stupnich. Postupne jsme teplotu ubirali a nyni jsme na cca 33 stupnich Celsia (33 mame i bazenek, do ktereho chodime plavat, takze je to v poradku, studenejsi neni potreba).

Abych to shrnula, do jejich 6mesicu jsme plavali ve vane 3× tydne po cca 10minutach. Meli jsme prestavku akorat na cca 4mesicich, kdy jsem ji koupala obden pouze v ovesnych otrubach asi 14dni - za tu dobu jsme meli vanicky tak 4×.
Ted uz ve vane neplaveme vubec, protoze se nevejdeme :D
Ted s ni 1-2× denne udelam heslo (kdyz nekoupeme, tak nad umyvadlem s igelitkou), koupu obden - jeden den ji umyju akorat spodek, rucicky a oblicej a druhy den koupu, a to tak, ze ji napustim vanu cca k pupiku, teplota vody neni vic jak 33 stupnu, necham ji tam chvilku odmocit (max 5minut), to si hraje s kacenama :) pak s ni udelam nekolikrat heslo, oklepeme a jdeme z vany.
A jednou tydne jdeme plavat do bazenu. Lekce trva 30minut( teplota vody 33st., maminek v bazenu max5), pred ni ji loziska maznu Infadolanem a po osuseni hned mista promazu kremem, ktery nam pomaha (konopny osetrujici krem od Cannadermu z rady Robatko) a pak cele telo promazu mlekem (taky Robatko). Urcite bude fajn i Aderma apod.

Ted mi tchyne poradila Exomega creme barriere z rady A-derma (je lekarnice, tak mi to hned hlasila), pristi tyden mi to priveze, tak to otestuji a pak hned napisu, jak to s tim jde. Zajimalo me, jestli to nebude delat ve vode mastny kola , tak to omrkla a cituji: „Vcera jsem zkousela ten krem na ruku.Po chvilce to jako zaschne a na kuzi neni nic videt.Je to delane primo do bazenu,tak by to nemelo poustet.Tak uvidime:-)“

Udelam jeste Terezky ekzemku fotecky, abyste mely predstavu, v jakem stadiu plaveme.

Voda, ve ktere plaveme na jeji ekzem vliv nema. Pokud je voda teplejsi, pak ano - treba tech 37, 36 st. - to to mela vzdy po vytazeni takove cervene. Ale po osuseni a namazani to bylo zase ok. Ted, jak jsme v te spise vlazne vode, ma ekzemek ok.

Pokud budete mit nejaka spatnou zkusenost s nejakym bazenem, tak to sem urcite napiste, at vime, cemu se vyhybat. A pokud napisete naopak dobra mista ev.kremicky, ktere vam tu vodu take skvele odpuzuji, tak to bude take super :wink:

Reakce:
Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 26.01.09 11:19
Dítě má atopický ekzém, lékař nám plavání nedoporučuje.

Vkladam jeste, co se o plavani s AE pise na strankach Bublinky, se kterou plaveme my:

Dítě má atopický ekzém, lékař nám plavání nedoporučuje. Co máme dělat?

Atopický ekzém je kožní projev přehnané reakce organizmu na dráždivý podnět. Podnětem ve většině případů bývají potraviny, ale může jím být cokoli, i chlór - jestliže má tedy miminko alergii na chlór, plavat bez lékařské nebo homeopatické léčby nemůže.
Pokud se u vašeho dítěte jedná o potravinovou intoleranci, což je nejpravděpodob­nější, funguje kůže jako indikátor. Po podráždění organizmu některým z alergenů dojde k výsevu ekzému. Nejčastějšími alergeny jsou kakao, čokoláda, ořechy, mák, kiwi, rajčata, papriky, celer, vajíčka jako samostatný pokrm, sladké mléko, mléčné výrobky, sója, plísňové sýry, koření, hořčice, pikantní a kyselé pokrmy. Je tedy třeba přísně eliminovat tyto alergeny ze stravy, zejména je nutné věnovat zvýšenou pozornost tzv. skrytým alergenům (např. v emulgátorech přidávaných do stravy - kupříkladu E322 může obsahovat přídavek mléka). Pokud je dítě kojené (kojení udržujeme co nejdéle), musí matka vyloučit všechny případné alergeny ze své stravy.
Kůže atopiků je velmi citlivá a suchá, díky nedostatku lipidů (ceramidů), které jsou schopny vázat vodu. Je třeba ji pravidelně 1-2× denně promazávat mastným krémem (vyzkoušejte modrou nebo rakytníkovou Indulonu)
Takže pokud není vaše dítě alergické na chlór, koupání doma jeho potíže nezhoršuje a nemá rozškrábaný a mokvající ekzém, plavat s ním chodit můžete. Před plaváním je vhodné pokožku s ložisky ekzému dobře promastit a po bazénu ošetřit olejem. Protože psychická pohoda ekzematiků je důležitá v jejich boji s alergií, velmi často je plavání naopak podpůrným prvkem, který pomáhá onemocnění zvládat.

Co vám ještě poradíme?

Olejové koupele - dobře promašťují pokožku. Vybíráme přípravky, které neobsahují parfémy a dráždivé konzervační látky. Omývání postižených míst ve vodě s přídavkem syrovátky (lze koupit v lékárně). Syrovátkové bílkoviny obsahují albumin a imunoglobuliny, které specificky vychytávají z povrchu kůže jak alergeny, tak i bakterie. Tato metoda kůži neodmašťuje a nepoškozuje, na rozdíl od mýdla.
Odvar z otrub do koupele má výborné výsledky při mokvajícím ekzému - 1 litru pšeničných otrub (nesmí být chemicky ošetřené) se přidá do 3 litrů vařící vody a vaří se10 minut, vývar se pak scedí do vaničky přes husté síto. Koupele je třeba provádět alespoň měsíc, minimálně 2× týdně. Mast na ekzém s konopím - k dostání v lékárně.

My koupali v odvaru z 1/4l ovesnych otrub. Postup pro pripavu je stejny (do 3l vrouci vody, varit 10 minut, pak scedit do vany). Po vyjmuti z vanyi dite nechat oschnout - neotirat, jen „otupat“ :) udela to na pokozce jakysi slizky film a melo by to pomoci od svedeni. Nam to pomahalo.

Anonymni
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.01.09 12:21

Ahoj, chodím plavat se třetím dítkem, co má AE a moc pomáhá promazávat denně i když nekoupu dětským olejem Robátko a panenksým kokosovým olejem, pravda jsme pořád umaštěné, ale díkytomu nám plavání absolutně nedělá problémy. Obrovskou službu nám tedy také dělá 1-2× do roka na 2 týdny k moři, během 2 dnů mají všichni zdravou krásnou kůži.
Nepřihlášená Vega

Gabinka
Kelišová 6545 příspěvků 26.01.09 13:09

Starší Bára měla AE a plavat jsme chodily. Kožařka to nedoporučila, ale měla jsem vysledováno, že chlor nám dělal dobře (chodila jsem mmch kousek od Stepu, do hotelu Carol na Balabence do Betynky). Ani jsem speciál nemazala. Jinak A-derma je dobrá. Ale když to máme rozjeté, používám míchané masti z lékárny

S mladší chodím do slané vody (ale do Berouna), ale ona AE nemá.

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 26.01.09 13:58

Ahoj Bernardynko :wink: a ostatni,

no tak my se zapsali v srpnu na plavani do Jukliku na P-10, ale Dr. kozarka nam samozrejme plavco zakazala.. Tak jsem se tam byla odhlasit, ale oni mi rikali, ze jim to nevadi, ze je to jen na me, ze i deti s AE tam chodi, mamky je poradne promaznou a plavou..
Jenze ja prvomatka vydesena z mokvavych lozisek AE jsem to zrusila :roll:
Nakonec jsem si platila do Vanoc zdravotni sestru, co mi v Jukliku doporucili, a ona chodila k nam a plavali jsme doma ve vane. 8) Ted se k tomu chystam zase, alespon 1× tydne.. My totiz jeste heslo nezacali..

Ted uz ma Domca ekzem relativne ok (po vsech tech dietach a solne jeskyni a tak, vsak vis :wink: ), takze mozna zacneme od dubna zase v Jukliku, jestli teda otevrou kurs pro starsi (rocni) zacatecniky :lol:

Jinak ja mazu rano a vecer sedou smradlavkou a mastnou bilou z lekarny, ale oblicej a nebo pres den promazavam Exomegou od A-dermy, uz od narozeni a jsem spokojena :wink:

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 26.01.09 14:14
Fotky Terika

Ahoj ZelvoVeruno :) , ja to prave take malem zrusila, ale ted jsem moc rada, ze jsem na dr. nedala. Po tom pulroce doma jsem si tam prisla jak v raji! :) Je to tam strasne hezky, palmy, virivka (http://www.sportcentrumstep.cz/cz/bazen/) plaveme tam se skolickou Bublinka (http://www.plavani-bublinka.cz/). A Terezce se tam strasne libi! Takze odtamtud vzdycky jedeme maximalne spokojeny. Je to tam cistoucky, teploucky a chodi tam s nami jeste jedna maminka s holcickou s AE a ta to ma teda na krku a vzdy ji celou zamazne nejakym kremem a na to jeste Indulonou.

Ja ted po dlouhe dobe zkusila tu Adermu a uz to Terce nevadi (asi ji to vadilo, jak to mela cervene) a krasne ji potom zvlacnela kuzicka.

Uz jsem dala ty nase fotky do fotogalerie
FotoAlbum > Alba veřejná > Diskuse > Atopický ekzém - klub :wink:

Radunka
Ukecaná baba ;) 2087 příspěvků 26.01.09 15:28

Ten krém bariere od A-Dermy do vody můžu jen doporučit, máme, používáme a jsme spokojení. Když to na plavčo namazané neměla, tak ji ty špatná místa zčervenala, ale takhle je to dobré. Promazáváme Exomegou od A-Dermy. Ten krém Robatko nám nepomáhal vůbec.

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 26.01.09 21:40

Vego, ty olejicky jsou fajn. Take promastuji (ale bohuzel jen tak 2× do tydne - odpoledne pri masazi) a nam vyhovuje nejvic mandlovy a olivovy. Robatko nam ta loziska bohuzel drazdi :( a to same pupalka i slunecnice. Ale Terce vadi hroznove vino v jakekoliv podobe, tak to prikladam tomu (v tom olejicku Robatko je hroznovy olej). Tak si ho davam ja do koupele ;)

Gabinko, to vase plavco vypada taky moc dobre. My jsme mely byt od roka tady ve Stodulkach, je to skolni bazen a dle fotek se mi to tam take moc libilo a hlavne mi prislo fajn to zazemi v satnach. Ale budeme se stehovat do Letnan, tak zustaneme asi ve Stepu.
Ta slana voda asi pro atopiky neni vubec, ze?

Radunko, diky za referenci kremiku bariere. Uz se na nej tesim. Kdyz to Terezce vybehne, tak budu klidnejsi, ze tam ma opravdu barieru :) s Infadolanem mam pocit, ze tak dlouho nevydrzi…

muchachacha
Závislačka 3475 příspěvků 26.01.09 22:27

Ahojky,
taky máme AE a chodíme už skoro měsíc vaničkovat, samo že nám to doporučeno nebylo, ale dostaly jsme od kožařky vzorečky Ex-omegy od A-dermy, že máme zkusit a uvidíme - a je to úplně supr, krásně se vstřebává a v pohodě, pitná voda nám nedělá nic. Jsem zvědavá na přechod od velkého bazénu, ale vybraly jsme si bazén se slanou vadou, tak to snad bude OK.
Jinak promazáváme 2× denně - ráno Excipialem a večer lennienskou (krémem), na obličej - ten promazávám skoro pořád - ještě dáváme střídavě Bepanthen (lépe se nám pak hojí suché léze), ve stádiu zarudnutí ještě Ichtyolovou pasta.
Jinak koupeme doma denně - ale krátce, střídavě jen ve vodě a ve vodě s Balmandol olejem (krásně promaže pokožku, ze začátku jsme ho používali denně, ale kožařka doporučila méně často - 1-2× týdně - obsahuje totiž mandlový olej a ten prý dělá při častém užívání seborrheu), taky jsme vyzkoušeli do koupele Oilatum - taky fajn.
Až domažeme Excipialy, tak chci koupit další přípravky od A-dermy. Nic jiného na pokožku nedávám, zadeček myju vodou a olivovým mýdlem.
Koupání zdar!

Bernardynka
Kecalka 148 příspěvků 07.02.09 20:59
Krem na loziska AE pred koupanim

Tak uz jsme mely moznost otestovat Crem Barriere od A-derma a je opravdu super! Neni teda vubec videt a neklouze narozdil od Infadolanu - udela uplne slaboucky film. Po naneseni to za chvilicku zaschlo a jako by to tam ani nemela.

minisoda
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.10.13 14:16
Kde sehnat A-dermu exoderm creme barrire

Ahoj,
bohužel e mi nedaří sehnat tetno krém od A-dermy je nějaký podobný, který by ve vodě neklouzal a nebo kde sehnat A-dermu?

lekmisa
Stálice 84 příspěvků 16.10.13 15:51

Konečně pořádné rady.Sama mám atopák od narození a od podzimu do jara se jezdíme koupat do bazénů a před otěhotněním jsem chodila s manželem do sauny. Vždy před a po se mažu a nemám problém. A-derma je super, v lékárnách mají i vzorky. Při problému se koupu v ovesné koupeli atd. V létě můžu doporučit moře nebo termální lázně na Slovensku, kde mají slanou vodu, na atopák balzám, i když ze začátku můžou místa pálit.
S atopákem se nechá v pohodě dělat cokoliv, jen při sportech, kde je kůže ve vodě nebo se více potí, musí se více mazat a vše je ok:)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >