plavání kojenců - občas pláče, občas se směje

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kakika
Neúnavná pisatelka 15011 příspěvků 27.03.10 22:28
plavání kojenců - občas pláče, občas se směje

Jsem už z toho svého rošťáka trochu vyvedená z míry. Co by jste dělali vy, kdyby vám na plavání dítě jednou plakalo, jednou se smálo, jindy tak napůl, chvíli tak, chvíli jinak. Na začátku je většinou v pohodě. Už jsem vychytala, které pomůcky ho „děsí“ nemá je rád, ale stejně si občas postaví hlavu, že tento cvik ne a už je protivný až do konce a nedá se s ním pracovat.
Moje otázka zní - pokračovali by jste v plavání, nebo se na to vyprdli? Je fakt, že teď je protivnější i doma, jak není po jeho, okamžitě „píská“ a vzteká se.
Tak si říkám, že je to nějaké období vzdoru a proto nechce ani „organizovaně“ cvičit a přejde to. Ale zase se mi nechce zbytečně to lámat přes koleno. V půlce dubna končí kurz (chodíme od ledna) a tak váhám, zda to ještě zkusit (já bych chodila ráda) nebo si dát pauzu :nevim:

Reakce:
Chrochtacek
Stálice 82 příspěvků 27.03.10 22:55

My jsme na tom uplne stejne. Instruktorka nam radila pujcit si neopren, jestli male neni zima. A kdyz se ditku nechce plavat na zadickach, plavat na brisku, kdyz nechce potopit sipkou, potopit po nozickach. Proste nenutit a zkusit neco jineho.
Taky mne napadlo vzdat to, ale male se ve vode libi a mne taky, tak vydrzime a zkusime vse.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 28.03.10 01:13

Kaki, máš doma blížence ve sluci:D:D krása..Slunce v blížencích jsem fakt dlouho neviděla :palec:
Bude vždy přeskakovat od jednoho k druhému. Ale ne
z náladovosti, je to jeho blíženčí povaha.
Nevím, co jsi ty za znamení, dal by se udělat váš společný horoskop, případne + tatínek, sourozenci..kdyžtak písní, na toto jsou potřeba přesnější informace (přesný čas narození, místo..)

Petra Z
Hvězda diskuse 52184 příspěvků 28.03.10 07:56

Ahojík
Matyášek je v bazénu v poho,ale někdy má dny,kdy prostě nechce…tak ho jen chvíli držím a koukáme se na děti co dělají,nebo má v ruce nějakou hračku a s tou si hraje.
Pak se zkusíme zase zapojit a bud chce,nebo ne…
nelámu to.Plavat budeme dál.

Marpe
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 28.03.10 08:26

Pěkné ráno všem :wink: ,
taky jsme chodili s dcerkou na plavání kojenců - od půl roku. A musím říci, že když se potápělo - tak celé hodiny kursu ne probrečela, ale prořvala. Tak jsme potápět přestali a zkusili to za čas znovu. Potom se nám podařilo docílit toho, že už neplakala. Jenže jsme v začátku druhého kursu onemocněli a vynechali 3 týdny. Bohužel se opakoval řev a stupňovalo se to tak, že Terezka 3 týdny za sebou v bazénu i zvracela. Doma se začínala taky bát koupání, tak jsme to nechtěli lámat přes koleno a druhý kurs jsme nedochodili. Teď už je z ní zase spokojené a vodu milující dítě - kdyby mohla, rochní se ve vaně celý den. Jen nemá ráda vodu na obličej a potápění.

S druhým plánuji taky chodit, ale tentokrát mám vybraný jiný kurs a jiný bazén - s trošku jiným přístupem - tak uvidíme.
 M.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 28.03.10 12:12

ahoj..my chodime plavat samy..bez instruktoru..po­tapeni malych deti se mi nelibi…delame co chceme kdy chceme a za mnohem levneji a sme spokojene obe :) tak treba zkuste taky tak :)

nnada
Závislačka 2725 příspěvků 28.03.10 13:03

Jsme na tom stejně - ostatně máme stejně staré děti. Kačenka nesnese polejvání, cvičení, nejraději by se jen tak válela na vodě. Tak nakonec plaveme „po svým“, neposloucháme moc cvičitelku a děláme jen to, co je pro dítě příjemné.

Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 28.03.10 14:50

Ahoj, také chodíme na plavčo, ale jen občas zaknourá a jinak je tam z té party nejveselejší. Ovšem také má určité neoblíbené cviky a ty s tatínkem( plave s ni on) trochu šidí a vyhýbají se jim.
Je tam s námi chlapeček a přesně jako vy. Někdy je vysmátý a minule jako když ho na nože brali.Plaval s ním také tatínek a vůbec netušil , která uhodila.
zkoušel všechno možné a nakonec to svalili na zuby..
Ale určitě nepřestanou chodit jak říkali.
Kdyby takhle řvala naše, tak jdu asi z vody ven a další kurz si rozmyslím.
A nebo cvičit jen to co se jí líbí a na ostatní se vyprdnout - instruktorce to může být jedno - však jste si to zaplatili né? :mrgreen:

petra79
Echt Kelišová 9908 příspěvků 28.03.10 15:01

Mě pláče když ho položím na zádička tato poloha se mu prostě nelíbí,takže ho vezmu otočím na bříško a děláme brm brm a instruktorka na to nikdy nic neřekla,a sama řekla že když se to nelíbí tak máme dělat to co mu nevadí.

quinny
Neúnavná pisatelka 16370 příspěvků 28.03.10 15:12
Kakika píše:
Jsem už z toho svého rošťáka trochu vyvedená z míry. Co by jste dělali vy, kdyby vám na plavání dítě jednou plakalo, jednou se smálo, jindy tak napůl, chvíli tak, chvíli jinak. Na začátku je většinou v pohodě. Už jsem vychytala, které pomůcky ho „děsí“ nemá je rád, ale stejně si občas postaví hlavu, že tento cvik ne a už je protivný až do konce a nedá se s ním pracovat.
Moje otázka zní - pokračovali by jste v plavání, nebo se na to vyprdli? Je fakt, že teď je protivnější i doma, jak není po jeho, okamžitě „píská“ a vzteká se.
Tak si říkám, že je to nějaké období vzdoru a proto nechce ani „organizovaně“ cvičit a přejde to. Ale zase se mi nechce zbytečně to lámat přes koleno. V půlce dubna končí kurz (chodíme od ledna) a tak váhám, zda to ještě zkusit (já bych chodila ráda) nebo si dát pauzu :nevim:

vsechny reakce nemam cas cist, ale za nas urcite vydrzte…jsou to takova obdobi…chce to do niceho nenutit…nechce to nebo tamto…delejte co bavi vas…instruktori jsou na to zvykli. U nas v bazenu nas na to nekolikrat upozornovali a bylo to myslim i v informacni brozurce, co jsme na zacatku dostavali, ze proste tahle obdobi prijdou..tak jen se toho nelekat a plavat dal…Mam o rok starsiho syna, pred rokem jsme na tom byli dost podobne…jeste i dalsi kurz nebyla uplne vyhra pro me..ale pak prislo leto..chodili jsme na plavecak a malej byl nadsenej..ted chodime dal do kurzu a nedam na to dopustit, stalo za to vytrvat :wink:

nasla jsem tu brozuru, tak ti kousek prepisu…
„…3.faze nastupuje okolo 10. mesice veku ditete, kdy se objevuje prvni prosazovani osobnosti /strach, vztek a odmitani/. Tato faze je naprosto prirozena pro vsechny deti, ale je narocnejsi pro rodice. Jeji delka je velmi individualni a zpusob pristupu je nutno prizpusobit detem. V teto dobe deti stagnuji, aby pozdeji mohly udelat velky vyvojovy posun…“

Kakika
Neúnavná pisatelka 15011 příspěvků 28.03.10 18:25

Všem děkuji za reakce, tak jste mě přesvědčili, že vydržíme. Je jasné, že když se mu něco nelíbí, tak ho do toho netlačím. Ale něčím ho „nakrknu“ (naposled to byla plavací pomůcka, co se dává kolem tělíčka) a tím to končí, pak už necvičí ani to, co ho jinak strašně baví, takže stojíme bokem, snažím se ho rozveselit a občas se zapojíme, ale většinou už nemám šanci. Těch posledních 10 minut, kdy si tam můžeme hrát s dětmi, je většinou úplně v pohodě. Minulou hodinu mi prokňoural celou, takže jsme nedělali nic a za posledních 10 minut jsem ho pak 5× potopila a ještě se tomu tlemil. Prostě jakoby nechtěl cvičit s ostatními. Předtím byl zas celou plavací hodinu vysmátý a řehnil se a povídal si tak, že nebylo skoro ani instruktorku slyšet :nevim:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15011 příspěvků 28.03.10 18:30
janac píše:
Kaki, máš doma blížence ve sluci:D:D krása..Slunce v blížencích jsem fakt dlouho neviděla :palec:
Bude vždy přeskakovat od jednoho k druhému. Ale ne
z náladovosti, je to jeho blíženčí povaha.
Nevím, co jsi ty za znamení, dal by se udělat váš společný horoskop, případne + tatínek, sourozenci..kdyžtak písní, na toto jsou potřeba přesnější informace (přesný čas narození, místo..)

To že to s ním nebude tak jednoduché jsem věděla už když mi řekli termín porodu :mrgreen: , blíženec je můj brácha, když jsem se jako těhotná hlásila k doktorce a ta se podívala na termín, tak jen lomila rukama, že ona má holku blížence a že dopředu mě lituje, že ona si užila své :lol:
Společný horoskop snad ani není potřeba, víceméně nevím, k čemu by mi to konkrétně bylo, ani neznám přesný čas svého narození, o přítelovi ani nemluvím :nevim:
Ale zaujal mě ten blíženec ve slunci, to jsem nikdy neslyšela. Můžeš mi napsat stručně, co to vlastně znamená? Děkuji :kytka:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 28.03.10 19:02

V plavání určitě pokračovat. Možno změnit čas, místo, instruktora, je-li problém v nudě, stresu, únavě… Když měla mladší asi dva měsíce období kdy po 15min začala ječet, tak jsme ji prostě vzala z kroužku, ale z vody ne, poplavávali jsme si tak podle svého v dosahu, když se uklidnila tak jsme šli zpět, přešlo ji to (asi pochopila, že to maminka nevzdá ani když je beran). Mně většinou vadilo kolektivní pění, někdy jsem zpívala s radostí a jindy vůbec. Nejvíc pomohlo zapojení tatínka, žádost o znáročnění lekcí a zároveň rodinné plavání (na jiném bazéně všichni i se se starší sestrou). Mimikurzy jsme navštěvovali s mladší do cca 2,5 roku (při fluktuaci frekventantů bylo velmi těžké se někam posouvat), teď už jsme členy plaveckého oddílu (plavou jen děti, my rodiče si na břehu čteme), starší dvakrát týdně regulérně trénuje, mladší jednou týdně začíná v kroužku, o víkendu si jezdíme rodinně zaplavat.
V plavání pro nás hlavně vidím skvělou zábavu i do budoucna.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Bony a klid po 30 letech: Kde jsou dnes hlavní hrdinové vekslácké romance?

Kdo v té době žil, v tom snímek obyčejně probudí vzpomínku na minulý režim a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >