Reklama

Plaváni ve školce, ano nebo ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.03.17 07:23
Plavani ve skolce ano nebo ne?

Ahojky, ráda bych se s Vámi poradila ohledně plavání ve skolce. Dáváte deti plavat? U nás ve skolce ted nabizejí plavání pro predskolaky. Je to 15lekcí a cena 2810 Kč a ja váhám. Neprijde Vam to dost? Dcerka říkala že by chtěla protoze tam budou kamarádi ze školky jenže se boji hloubky. Nehlede na to ze mi bylo řečeno že je kurzovné nevratne a bojím se aby mi po prvni hodine nerekla ze tam nechce a take aby nebyla nemocna, má vlásky po pas. Já jsem z toho na vážkách, je v hloubce panikarka takže když jsme byli v Chorvatsku tak si hrála spíše na břehu a do hloubky jsme ji museli mit v náručí jinak jecela. Je to me první dite, ja se bojím ale zase ji nechci brát zážitky- když budou pozitivní. :nevim:
 Dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Paola21
Závislačka 3413 příspěvků 07.03.17 07:27

Na plavání ve školce nemám moc dobré vzpomínky. V rámci ZŠ jsme pak chodili na plavání zdarma a stačilo. Jestli to chceš ale zkusit, tak bych jí prve vzala do bazénu, v kterém ty kurzy budou probíhat, aby věděla, do čeho jde.)

hofka
Extra třída :D 14973 příspěvků 07.03.17 07:49

V naší školce taky budou chodit plavat, ale dcera je naopak vodouch, plave čubičku a ode mě si radit nenechá jak na styl, takže budu naopak ráda za jinou autoritu. Mají 10 lekcí za 1100, plavat budou v malém bazénku s instruktorama, kteří dělají i kurzy pro miniděti a bazén není hodně hluboký. Předpokládám, že žádná bidla se konat nebudou:-)
Kdyby měla z vody strach, asi bych taky váhala. Nejde se zkusit spojit s instruktory a zjistit, jak by probíhala výuka? Někdy dokáží být dost drsní, což by mohla být další újma na psychice dcery pokud se bojí do vody.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27173 příspěvků 9 inzerátů 07.03.17 07:53

Edit: opraveno, nějak divně se mi to zobrazilo…

Příspěvek upraven 07.03.17 v 07:55

lecijasek
Závislačka 3881 příspěvků 07.03.17 07:54

Dcera chodila a byla nadšená. Cena mi ale přijde docela vysoká. Já platím za lekce v plaveckém klubu pro předškolačku na celé pololetí 1900. Ve školce jsme měli 10 lekcí a včetně autobusu to bylo za 900 Kč. Ceny ale budou záviset na regionu, počítám, že v Praze to bude dražší. Dcera plave ráda, jediný problém s plaváním byl, že jim nechtěli ve školce povolit plavecké brýle. To jsem ale po první lekci uhádala, protože dcera má citlivé oči a měla je zarudlé, takže to učitelka musela uznat.
Z hloubky bych neměla strach, u nás jsou lekce předškoláků v malém bazénu, kde děti v pohodě vystačí. Navíc ty, co se báli, dostali navíc pásek kolem pasu. Až od 6 let mohou na kurs do velkého bazénu, ale s podmínkou, že ho alespoň s destičkou přeplavou. Těžko budou brát neplavce na hloubku, nedokážu si představit, jak by je uhlídali a jak by probíhala výuka. Pokud by opravdu plavali ve velkém bazénu v hloubce, tak bych na plavání nedala.
Osobně bych si napřed zjistila, kde probíhá výuka a vzala tam dceru na zkoušku do bazénu. A podle toho se rozhodla. Pokud bude v bazénu s vámi brečet a bát se, tak to nemá cenu.

elen-ka
Extra třída :D 11923 příspěvků 10 inzerátů 07.03.17 07:54
@Anonymní píše:
Ahojky, ráda bych se s Vámi poradila ohledně plavání ve skolce. Dáváte deti plavat? U nás ve skolce ted nabizejí plavání pro predskolaky. Je to 15lekcí a cena 2810 Kč a ja váhám. Neprijde Vam to dost? Dcerka říkala že by chtěla protoze tam budou kamarádi ze školky jenže se boji hloubky. Nehlede na to ze mi bylo řečeno že je kurzovné nevratne a bojím se aby mi po prvni hodine nerekla ze tam nechce a take aby nebyla nemocna, má vlásky po pas. Já jsem z toho na vážkách, je v hloubce panikarka takže když jsme byli v Chorvatsku tak si hrála spíše na břehu a do hloubky jsme ji museli mit v náručí jinak jecela. Je to me první dite, ja se bojím ale zase ji nechci brát zážitky- když budou pozitivní. :nevim:
Dekuji

Dcerka má také plavání ve školce. Nejdříve se jí moc nechtělo, ale nyní je nadšena. Na plavání, jako holčička s dlouhými vlásky, má (povinně) plavací čepici, která nepropustí vodu, tudíž má gumovou. Ptala jsem se učitelky, zda ta čepice opravdu funguje, říkala, že ano, že holčičky mají navlhlé jen okraje a to lehce.

U nás na plavání jezdí autobusem, který přijede před školku a doveze je k bazénu a poplavání zase zpět. Cena i s autobusem byla skoro stejná 2550 Kč za 15 lekcí.
Jsem ráda, že tam chodí.

Regina Hero
Nadpozemská drbna 27173 příspěvků 9 inzerátů 07.03.17 07:55
@Anonymní píše:
Dekuji

tak už právě kvůli tomu, aby příště ve vodě neječela a nebála se, tak bych ji do plavání dala určitě…
U nás je to tedy podstatně levnější (na pololetí se platí 900 Kč, lekce jsou jednou týdně a taky se nevrací), plavat se školkou chodila starší dcera a teď chodí i mladší a těší se tam… naučit se dítě plavat považuji za jednu ze základních věcí v životě… dlouhé vlasy nevadí, malá má taky vlasy skoro až do pasu, udělám jí pletený culík a v plavání má čepici… na vysušení dohlíží paní učitelky a s mokrou hlavou by nikoho nenechaly…

elen-ka
Extra třída :D 11923 příspěvků 10 inzerátů 07.03.17 07:58
@Regina Hero píše:
tak už právě kvůli tomu, aby příště ve vodě neječela a nebála se, tak bych ji do plavání dala určitě…
U nás je to tedy podstatně levnější (na pololetí se platí 900 Kč, lekce jsou jednou týdně a taky se nevrací), plavat se školkou chodila starší dcera a teď chodí i mladší a těší se tam… naučit se dítě plavat považuji za jednu ze základních věcí v životě… dlouhé vlasy nevadí, malá má taky vlasy skoro až do pasu, udělám jí pletený culík a v plavání má čepici… na vysušení dohlíží paní učitelky a s mokrou hlavou by nikoho nenechaly…

Jinak u nás taky by učitelky nenechaly jít nikoho s mokrou hlavou. Také to kontrolují.

lecijasek
Závislačka 3881 příspěvků 07.03.17 07:58

Jinak ani u nás na kursech se bidla nekonají :mrgreen: Byly i děti, co nedaly hlavu pod vodu a nikdo jim jí tam nestrkal. Ale to byly výjimky. Většina se naučila splývat na břiše, šikovnější i kraulové ruce a nohy a plavat znak a kraul.
Pokud sama se v hloubce bojíš, tak je lepší, aby jí plavat naučil někdo jiný.
A také plavání považuji za základ. Nechávat to až na školu mi přijde pozdě.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 07.03.17 08:01

Já bych dala, obě děti chodí se školkou plavat a musím poděkovat naší školce, že je ochotná brát i menší děti, dcera plavání poprvé odchodila jako ještě ani ne tříletá.
A jinak cena - ono dost záleží na tom, jak to mají daleko, třeba u nás tam jezdí linkovým budem, ale zpět mají objednanou dopravu, protože jednak nic ve správný čas nejede a druhak po plavání by přesun na vzdálenější zastávku těžko dávaly a ta doprava stojí víc než vlastní plavání.

elen-ka
Extra třída :D 11923 příspěvků 10 inzerátů 07.03.17 08:03
@lecijasek píše:
Jinak ani u nás na kursech se bidla nekonají :mrgreen: Byly i děti, co nedaly hlavu pod vodu a nikdo jim jí tam nestrkal. Ale to byly výjimky. Většina se naučila splývat na břiše, šikovnější i kraulové ruce a nohy a plavat znak a kraul.
Pokud sama se v hloubce bojíš, tak je lepší, aby jí plavat naučil někdo jiný.
A také plavání považuji za základ. Nechávat to až na školu mi přijde pozdě.

Také beru plavání za základ vzdělání.

Jinak já třeba mám problém s jakýmkoliv ponořením hlavy. Jediné co zvládám bez problémů, ale musím mít plavecké brýle, je plavat správně prsa. A navíc všeobecně bazén a vodu nevyhledávám. To je i jeden z důvodů, proč dcera (později i syn) bude chodit na plavání s někým jiným. Chci aby je učil někdo, kdo z vody nemá strach.

Kelsey
Hvězda diskuse 44235 příspěvků 07.03.17 08:14

Starsi i mladsi dcera chodily plavat ve skolce, mladsi loni byla na prvnim kurzu, letos ji ceka druhy.
My se, ale ptame jestli chteji na ten kurz. Chteji, tak muzou.
Nejmladsi letos jeste nepojede, ze az od 5r. berou, tak za rok jestli bude taky chtit.
Nejstarsi ted jezdi na kurz v druhe tride a pristi rok taky budou mit, vzdycky se tesi na stredu, ze pojedou.

Jana206
Nadpozemská drbna 26301 příspěvků 07.03.17 08:17

Nedala, zvlášť, když je kurzovné nevratné, vzala bych v úvahu možnou častou nemocnost.
U nás je cena za plavání v klubu 1000 Kč/pololetí, to už se dá, i když bude dítě párkrát nemocné. Toto je drahé jak prase a bez možnosti náhrady lekcí bych to nevysolila.Ale i tak bych moc zvažovala, protože s dítětem, které je často nemocné, nebudu chodit plavat dvakrát týdně(v náhradě po nemoci).

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 47887 příspěvků 07.03.17 08:26

Dala jsem jednou, dcera i syn o to hodně stáli, plavali rádi a velké zklamání. Za celou dobu vlastně lektoři nepřišli na to, že plavat umí, nikam se nepoposunuli, největší zážitek byla spíš jízda školkovým autobusem.
Ale my chodíme dost do bazénu spolu, vyjde mi to levněji a užijem si to víc.

lecijasek
Závislačka 3881 příspěvků 07.03.17 08:28
@elen-ka píše:
Dcerka má také plavání ve školce. Nejdříve se jí moc nechtělo, ale nyní je nadšena. Na plavání, jako holčička s dlouhými vlásky, má (povinně) plavací čepici, která nepropustí vodu, tudíž má gumovou. Ptala jsem se učitelky, zda ta čepice opravdu funguje, říkala, že ano, že holčičky mají navlhlé jen okraje a to lehce.

no, ohledně té čepice. Máme už druhou, obě gumové a malá má vlasy vlhké dost. A to jí nasazuji pečlivě. Mokré vlasy vidím u všech holčiček a já je mám taky zpod čepice hodně vlhké (samozřejmě je to ale ho hodně lepší než bez ní). Záleží, jak hodně se potápí, jestli do vody skáče a tak… Mladší jenom plave a potopí se jen málo, ta má vlasy suché.
Jinak na focení ze školky měly všechny holky čepice jako frajerky. Nasazené to měly jako opravdovou čepici a vlasy koukaly ven :mrgreen: To jsme všichni koukali. Ale dcera hlásila, že je fénovaly a já navíc dávala na plavčo teplejší čepici. Nemocná extra nebyla a to chodila 2× týdně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Plačící Asia Argento z kauzy Me Too: Byla jsme mu nevěrná, ale kvůli mně se nezabil

Začala s hnutím Me Too, ve kterém jako jedna z prvních obvinila chlípného... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Reklama