Reklama

Plazení, lezení, sezení - v kolika měsících?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 24.06.11 20:23
Plazení, lezení, sezení - v kolika měsících?

Mám kamarádku, každý den spolu chodíme ven, její dceři je 9 měsíců a neleze, nesedí, ale plazí se. Kamarádka to neřeší, ale její máma jo. Pořád do ní reje, aby s ní něco dělala, proč jí neposadí, že je líná atp. :cert: Když mě potká, tak mi to hned taky vtlouká do hlavy a já jí taky nejsem schopná vysvětlit, že Adam se to naučil sám. Holka pěkně péruje na kolínkách, otáčí se, pase, plazí se. Zatím nátlaku odolává a já myslím, že vytrvá v tom, aby jí pasivně posadila, ale tak nějak nemá přehled, kdy to začaly dělat ostatní děti, aniž by je rodiče pasivně posadili. Ono jde i o celkové okolí, diví se, že ještě nesedí, keců kolem toho :cert:

Prosím, napište mi, kdy si vaše děti SAMOTNÉ sedly, začaly lézt po čtyřech, stavět se kolem nábytku, ale pište je ty, které opravdu dítěti nepomáhaly. Děkuju

Přečtěte si článek: Vývoj dítěte měsíc po měsíci

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Stensa
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 24.06.11 20:27

6.m-pérování na kolínkách
7.m-lezení
8.m-sezení
9.m-stoj s oporou
10.m-obcházení okolo nábytku,chůze s oporou
nikdy se neplazil

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 24.06.11 20:30

Tak nas zacal v 5ti mesicich valet sudy
v 7.mesici se zacal plazit jako vojak a zaroven se i stavel na vsechny ctyri a behem tri tydnu pak zacal i lezt.
V 8.mesici se sam posadil a zaroven si i zacal stoupat v postylce.Pak 14 dni nato se zacal stavet uz uplne vsude
od 10ti mesicu zacal obchazet nabytek a 14 dni pred 1.rokem zacal sam chodit.

Jako muzu ti to tady vypsat podle toho,jak to mam ja zaznamenane,ale kazde dite je uplne jine ;) ono to je pro srovnani pak tezke…jo a jinak zacal vse delat sam od sebe,zadne choditko nikdy nemel,neposazovala jsem ho nikdy cilene.

Ywett
Závislačka 4120 příspěvků 24.06.11 20:33

Maty - v 9. měsíci se sám otočil ze zad na bříško, brzy potom se začal plazit, asi v 10,5 měsíci začal lézt, v roce chodit.
Mája - v 6. měsíci se sama otočila na bříško, v 9,5 měsíci se začala plazit, v 10. měsíci si sedla a začala pérovat na kolínkách, dneska (11m) začala lézt.
Každé dítě má své tempo, šílím z otázek typu: „a už umí lézt? jaktože ne?“

momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 24.06.11 20:40

Ahoj,malej se plazil od 8m,od 10,5m lezl,a současně si i sedl.
Hlavně,aby kamarádka tlaku odolala,holčička má času dost!

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48271 příspěvků 24.06.11 20:40

Plazení 7,5m
Lezení, sezení, postavení - 8,5m
Obcházení - 10,5m
Samostatná chůze - 11,5m - to ho babička trochu hecovala, aby k ní přišel, ale za ruce jsme nevodili

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 24.06.11 20:48

Neplazil se nikdy, strašně dlouho péroval na kolínkách, lezení a sezení přišlo v jeden týden někdy kolem 10. měsíce, v roce se začal stavět u nábytku, o samostatné chůzi se dá mluvit od 15. měsíce. Nevodili jsme ho nikdy za ruce, až chtěl, pustil se nábytku sám.

Příspěvek upraven 24.06.11 v 20:50

momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 24.06.11 20:49
momi33 píše:
Ahoj,malej se plazil od 8m,od 10,5m lezl,a současně si i sedl.
Hlavně,aby kamarádka tlaku odolala,holčička má času dost!

ještě doplním,že obcházet nábytek začal před prvním rokem,a samostatná chůze ve 14m.

Háta_x
Echt Kelišová 7576 příspěvků 24.06.11 20:49

Klobouk dolů před tvou kamarádkou, že ten tlak ustojí. :palec: Moje známá má taky 9měs dítě, neleze, neplazí se, zatím jen přetáčí. A ona ho místo Vojtovky, kterou mají předepsanou, posazuje a už dlouho, i když samo nesedí a vozí v sedě v kárce. Dokonce když si hrajeme na dece, posadí mrně, ono spadne a ona spustí „ty bramboro, co to děláš, proč nesedíš“ …je to na facku a je mi líto toho mrněte.

Naší malé nikdo nepomáhal a krom nějakých nepodstatných drobností i rodina respektovala nepomáhat, nechat volný průběh všemu, co sama dokáže. Měla to cca takhle:
Ve 2 měsících - otáčení na bříško,
ve 3 oboustranně, občas i na záda - to pak válela sudy,
ve 4 otáčení i na záda a začátek plazení a otáčení na bříšku kolem dokola,
v 6 měs pérování na kolínkách,
v 8 lezení, sed po několika dnech tréninku,
v 9 měs obcházení nábytku,
ve 13 měs samostatná chůze, bez opory a sama se zvedla.

momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 24.06.11 20:50
Alpaka píše:
Plazení 7,5m
Lezení, sezení, postavení - 8,5m
Obcházení - 10,5m
Samostatná chůze - 11,5m - to ho babička trochu hecovala, aby k ní přišel, ale za ruce jsme nevodili

taky jsme nevodili.

Pipet
Generální žvanilka 24082 příspěvků 24.06.11 20:51

Plazení 8 měsíců, pak v 10ti měsících mega skok, lezení, sezení i se dokázala u něčeho postavit… A pak pilovala to stoupání, sama do prostoru se rozešla něco po roce.
A taky jsem poslouchala, „ona ještě ne-xxx“ doplň dle vlastního výběru :-P

Terrad
Extra třída :D 14535 příspěvků 24.06.11 20:55

Tak naše malá se ve 4 měsících otáčí na bříško a teď ve skoro 5 měsících válí občas sudy(jen na jednu stranu) a za hračkou se kousek doplazí. Srovnání mi vadí, proto máme v okolí 2 mimča a neustále se srovávaj, kdo co udělal dřív. Například jedni začali mimčo v 6 měsících vysazovat na nočník :roll: , druzí zase byli špatní, protože jejich mimčo v 16 měsících nechodilo :nevim: .

Příspěvek upraven 24.06.11 v 20:56

MarkyM
Závislačka 4502 příspěvků 24.06.11 20:55

Naší bude 10 měsíců-neleze,nesedí,válí sudy a už asi 2 týdny péruje na kolínkách.S ničim jí nepomáhám,nechávám jí ať na to přijde sama.Jsme možná pozadu,ale myslím si že je to lepší než kdybych jí posazovala nebo dávala do chodítka.

Clementine
Nadpozemská drbna 27298 příspěvků 24.06.11 20:58
MarkyM píše:
Naší bude 10 měsíců-neleze,nesedí,válí sudy a už asi 2 týdny péruje na kolínkách.S ničim jí nepomáhám,nechávám jí ať na to přijde sama.Jsme možná pozadu,ale myslím si že je to lepší než kdybych jí posazovala nebo dávala do chodítka.

100% lepší! Prckovi taky všechno trvalo. Péroval snad dva měsíce, než se rozlezl.

Veruš1
Extra třída :D 13101 příspěvků 24.06.11 20:58

On je i problém v tom, že Adam (můj) byl zase moc rychlík a ta její máma pořád srovnává, přitom její druhorozený, měla ho později, je mu teď 6 let taky nic nedělal, v 15 měsících začal chodit, ale ona ho posazovala snad od 5měsíců :nevim:

Díky za odpovědi :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Kočkovi bagrují na Olšanech: Obří kráter, tuny mramoru i stěhování hrobů!

Jsou to manévry jak za císaře pána. Kvůli rozloučení s Janem Kočkou (†28),... číst dále >

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >