Plazení přes jednu ručičku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
3.1.22 17:45

Plazení přes jednu ručičku

Dobrý den chtěla bych se prosím zeptat zda se někdo setkal u mimča že se plazilo ale používá jen jednu ruku. Abych to lépe popsala.. jednu má nataženou před sebou ale druhou má pod sebou a opírá se o loket. Jednou zadní nohou se odráží druhou,,tahá,, za sebou Je nám 7 měs. Již měsíc takhle se plazí. Když ho přidáním pod hrudníkem tak krásné leze po 4ech ale jakmile ho pustím je zase na loktu :( nějaké rady tipy jak ho to odnaučit prosím?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2281
3.1.22 17:57

Naše malá se plazila jak postřelený voják a přešlo ji to :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 18:03

@PeBa12
Ano ono to tak nejak vypadá :think: jde ale hlavně o to že se mi zdá ze tu jednu ručičku má takovou namakanější už.. nerada bych aby měl pak nějaké problémy proto bych to ráda zkusila nějak odnaučit ať zapojí i druhou…

• Citovat
  • Nahlásit
2388
3.1.22 18:06

@PeBa12 naše taky. Říkali jsme tomu stejně. Teď jsem si na to vzpomněla. :D

A na ty čtyři se umí vyhoupnout sám? Nebo ne? Jestli s tím chceš něco dělat, tak asi leda fyzioterapeut/ka. Ale tohle bych po zkušenostech s naší malou neřešila. Ono to lezení je důležitější. Spíš bych ho motivovala k tomu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 18:11

@Kamkam ano umí jakmile mu dám do cesty nějakou překážku krásně ji přeleze.. ale jakmile nemusí tak se jen plazí…

• Citovat
  • Nahlásit
735
3.1.22 18:29

Taky jsem měla Meresjeva :mrgreen: :mrgreen: Pravou rukou se krásně opíral, levou jen na loket… Lákala jsem ho na hračky na levou stranu a stejně si to dělal po svém. Až když řádil na čtyřech, tak se to srovnalo :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2388
3.1.22 18:38
@Anonymní píše:
@Kamkam ano umí jakmile mu dám do cesty nějakou překážku krásně ji přeleze.. ale jakmile nemusí tak se jen plazí…

I tam, kde je plazení náročnější? Kde to neklouže? Např po koberci… Mate doma hladkou podlahu? To Já bych ho vážně zkusila pár dní „nutit“ lézt. Co nejčastěji. Někdo by možná poradil tu fyzio rovnou. Já bych to zkusila ještě takhle. Když s tím lezením problém není, zkusit, aby si tím ty slabší končetiny posílil sám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17242
3.1.22 18:47
@Anonymní píše:
Dobrý den chtěla bych se prosím zeptat zda se někdo setkal u mimča že se plazilo ale používá jen jednu ruku. Abych to lépe popsala.. jednu má nataženou před sebou ale druhou má pod sebou a opírá se o loket. Jednou zadní nohou se odráží druhou,,tahá,, za sebou Je nám 7 měs. Již měsíc takhle se plazí. Když ho přidáním pod hrudníkem tak krásné leze po 4ech ale jakmile ho pustím je zase na loktu :( nějaké rady tipy jak ho to odnaučit prosím?

Ano, toto přesně dělala moje dcera - řešilo se rehabilitací a cvičením podle Vojty…. A řešíme cvičením dodnes – i když už je jí téměř 15 let, cvičit musí stále, protože ten nerovnoměrný vývoj se s ní táhne (silnější jedna strana těla a její nevědomé upřednostňování, což na sebe postupně, jak roste, nabaluje nesprávné držení těla).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.1.22 19:00

@Kamkam má na zemi velkou gumovou podlozku co mu neklouze.. je na zemi temer porad co jsme doma. Proste jakmile ma volne pole je vojak… kdyz lezim s nim davam mu do cesty nohu polstare a jak rikam to preleze… ale sotva je za tim stava se opet vojakem :nevim:
@BohunkaP tohle je přesně to čeho se bojím proto to chci řešit a pomoct mu snad zavčasu

• Citovat
  • Nahlásit
1396
3.1.22 19:11

Je to asymetrické plazení. Řešili jsme to na rehabilitaci intenzivním nácvikem lezení po čtyřech - měli jsme cviky z Vojtovky (i kvůli jiným problémům) a pak už jen cvičení hrou. Podle naší fyzio ani dobré plazení nemá moc benefitů, tak je lepší, aby se dítě co nejrychleji přeorientovalo na lezení.

Určitě je spousta dětí, které se asymetricky plazily, rodiče je nechali být a pak je to samo přešlo. Jestli ale chceš mít jistotu, že nic nezanedbáš, objednala bych se někam na rehabilitaci. Ta jednostranná zátěž těla z dlouhodobého hlediska nebude nic moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17242
3.1.22 19:15
@Anonymní píše:
@BohunkaP tohle je přesně to čeho se bojím proto to chci řešit a pomoct mu snad zavčasu

My jsme s dcerou cvičili už od 3 měsíců– a stejně, jak jsem psala, musí cvičit až dodnes (a bude i nadále, až do ukončení tělesného vývoje). Takže určitě se poraď s odborníkem, ale připrav se, že to může být běh na dlouhou trať… Naštěstí to cvičení nebolí a člověk má alespoň dobrý pocit, že je dítě ohledně fyzického vývoje pod stálým dohledem. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2102
3.1.22 19:29

Kdykoliv můžeš, tak ho vyhoupni na 4,aby lezl. Samozřejmě to nejde cely den a pořád, ale když si na to vzpomeneš a budes se chtit ohnout :) Časem začne stridat lezení a plazeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1578
3.1.22 21:25

https://www.spokonozka.cz/…ckem-vyvoji/

Tady jsem nasla takovy pekny clanek, syn se taky tak plazi. Ted bude mit osm mesicu a uz vic lozi nez se plazi. Nejak me nenapadlo, ze to muze byt spatne, tak ho budu vic motivovat k lozeni. Starsi deti se prave neplazily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat