Plazení se po bříšku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ledňáček
Stálice 54 příspěvků 24.03.09 10:04
Plazení se po bříšku

Milá děvčata,
máme doma téměř 7m čiperku a jelikož její hlavička chce víc než tělíčko - naučila se plazit po břichu. Vypadá to velice vtipně - celé to dře rukama a nohy za sebou táhne, sem tam je tedy taky zapojí. Já celá radostná, že mám doma šikovné miminko jsem koukala na internet, co a jak a našla práci neurologa, že plazení po břiše není normální a může značit centrální poruchu. Už se staví i na kolínka, ale to moc dlouho nevydrží. Musím ještě napsat, že chodíme na rehabilitaci kvůli lehkému hypertonu - záklon hlavy při pasení.
Plazili se vaše děti po bříšku, případně, co na to říkal váš lékař nebo rehabky?
Děkuji moc za radu. Klára

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Efa
Kecalka 208 příspěvků 24.03.09 10:09

Ahoj, nas maly se plazil a pak asi po mesici z toho presel na klasicke lezeni po ctyrech. Pri lezeni mel presne stejnou techniku jako vojaci :D . Ze zacatku taky vubec nepouzival nozicky, oddrel vse rukama, nohy pak pridal pozdeji. Tak neboj! :wink:

""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1047042.png:http://tac.families.com/ezb/1047042.png /> ""http://tac.fa­milies.com/ez­b/1186764.png:http://tac.families.com/ezb/1186764.png

Efa
Kecalka 208 příspěvků 24.03.09 10:13

Jeste pridavam, ze je uplne zdravy, u neurologa jsme nikdy nebyli, a od roka chodi a beha jak drak. :)

matouskovapaja
Povídálka 32 příspěvků 24.03.09 10:16
plazení po bříšku

Ahojky,
tak u nás to bylo uplně stejně.
Dcera taky někdy kolem 7měsíce začala s plížením,vypadala jak vojáci když jsou v akci :)).
Pak asi po 3měsících přešla na klasické lezení po čtyřech,ze začátku to střídala,protože při tom plížení byla přeci jen rychlejší,ale pak si osvojila to lezení a mastí ted jak drak už jen po čtyřech.
Myslím,že na tom není nic divného,naše dr. se nad tím vůbec nepozastavovala.
 Pája

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 24.03.09 10:21

S těmi vojáky jste trefili hřebík na hlavičku. Náš děda už ji chce přihlásit na vojenskou akademii

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 24.03.09 10:29

Takže Ledňáčku, máš doma úplně zdravé dítko. Plazení je sice nedokonalé lezení, ale to, co dělá tvoje malá, není plazení.

Než dítě začne lézt, tak se může pár dní tulenit- pohybovat se po břiše pomocí rukou, přičemž nechá nohy volně za sebou:-) Nemusí to dělat, ale můžou. takže klid.

Nellik
Kecalka 148 příspěvků 24.03.09 10:42

I já se přidávám, že to u nás bylo zrovna tak. Od sedmi měsíců se dcera jen plazila po břiše, v devíti měsících se teprve sama po:,–(ila a hned začala i lézt, hned nato stát. Nepřišlo mi, že by to nebylo správné. Dcera je zdravá, problémy nikdy neměla.

vichad
Kecalka 166 příspěvků 24.03.09 11:07

Ahoj, tak naše malá se pouze plazí, a to už musí být, protože jí pohyb nic moc neříká :D .

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 24.03.09 11:40

milá aladina, ty jsi nějaký pohybový odborník?

je tedy i normální, když zabírá oběmy rukama najednou - nestřídá je? a nebo si pomáhá jedním loktem?
Jdeme v pátek na rehabilitaci, tak uvidím, co na to řeknou tam.

Jinak děkuji za ukllidnění, ale když chceme mít doma hodně vydělávající sportovkyni, nesmí se nic zanedbat :D

Adel32
Závislačka 2766 příspěvků 24.03.09 12:44

Tak u nás to samé,akorát se odstrkoval jen jednou rukou a druhou si jen pomáhal.Pak už se vůbec nemohl urvat a naštěstí začal lézt,už se plazí jen občas :wink:

Aladina
Echt Kelišová 7584 příspěvků 24.03.09 13:06

Rehabilitační pracovník:-) A proč jdete na rhb? Však oni vám poradí.

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 24.03.09 14:22

Klidek, neplas se… nas Tadeas byl nesmirne sikovne dite, ale fazi nejakeho lezeni po vsech 4 a vubec nejakych snah o staveni se na kolinka preskocil. Plazil se presne tak jak popisujes - nohy vlekl za sebou a makal rukama… byl v tom mistr a vsichni se smali jak legracni to je :lol: No a pak z niceho nic si v 8.mesicich rovnou stoupl u postele (ani sedet sam jeste neumel) a v 9. mesicich sam chodil (a porad neumel sam sedet - to se naucil az jednou z toho stoje spadl a proste zustal sedet :lol: ) Tim nerikam, ze ma tvoje dite v 9.mesicich samo chodit, ale proste bych se neplasila, navic neurolog vzdycky neco najde. Tak se neplas a pokud jinak jste zdravi a prospivajici, myslim zed se nemusis bat.

Evalu
Zasloužilá kecalka 857 příspěvků 25.03.09 16:49

U nás dtto.

Podle chytrých knížek je lezení po čtyřech dovedností 8. - 9. měsíce (tzn. vyjímky na obě strany jsou ale normální), řekla bych, že dříve pohyblivé děti se spíše plazí některým z popsaných způsobů, páč klasicky po kolenou to ještě nezvládnou. Možná tu hraje roli i váha - kamarádky drobounká holčička lezla po těch kolenou už v 7mm, moje tlustá Peťule to v tomtéž věku mydlila po vojensku s břichem po zemi - a pěkně rychle. Viděla jsem i variantu s oběma rukama najednou - už dovedenou do dokonalosti a byl to docela zajímavý pohled (ta holčička opravdu poskakovala jako lachtan po pláži odrazy současně obou rukou a zhoupnutím těla úžasnou rychlostí).

Mno - ale uvidíš, co ti řeknou na rehábce, oni se na to pokud vím někteří rhb nedívají moc nadšeně. Dítěti v tom samozřejmě nezabráníš, ale má se občas stavět na kolínka a jinak pobízet k lezení po čtyřech. Je to ovšem věc názoru. Péťa z toho měla nějaký čas zdeformované nehty na palcích od nohou, kterými se odstrkávala, ale spravilo se to.

Eva

ledňáček
Stálice 54 příspěvků 25.03.09 19:32

evalu: naše mrňouska je tedy drobná, má něco přes 6 kg, ale naopak mi někdo říkal, že ty drobní nemají na pohyb tolik síly, tak si moc nevybereš.

aladina: Na rhb chodíme kvůli špatnému pasení - záklon hlavy a prdelka ve vzduchu, a taky měla dost dlouho pěstičky, ještě stále je nemá dokonale uvolněné a otevřené - hlavně palečky. Je to takový malý křečáček po mně
Mě na tu rehabilitaci nevadí chodit a i mi baví to cvičení (nemáme vojtovku, jen takové cvičíky na míči a různé uvolňování), ale vadí mi, jak se snaží ty děti narvat do tabulek. Pokaždé nám říká, že jsme v něčem napřed a v něčem pozadu, ale to mi přijde normální, že každý zvládá něco jinak. Je jasný, když je tam velké opoždění, ale to u nás není.

Jitulínek
Stálice 78 příspěvků 25.03.09 19:34
ahojky

my cvičíme Vojtovku s fyzioterapeutkou a ta se posledně radovala, že malá se každou chvíli začne plazit, takže nic nenormálního :wink: .
Jinak prý je normální, když dítě při plazení střídá ručičky a nožičky (ruka, noha, ruka, noha), ale jestli chodíte na rhb, tak to cvičení určitě obratem napraví :)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Smutné Vánoce v Pákistánu: Jaké dárky dostane pašeračka Tereza v base?

Letošní Vánoce stráví v jiné zemi a navíc za mřížemi. Češka Tereza Hlůšková,... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >