Plemeno povahově podobné BŠO

34
20.12.20 08:16

Plemeno povahově podobné BŠO

Ahoj všichni, 10 let jsme měli bělouše a povahově byl pro nás ideál, především co se týče jemnosti, přátelskosti, přizpůsobivosti, trpělivosti s dětmi. Manžel by chtěl opět BŠO, ale na mě přiznám se byl docela velký. Teď už nemám fyzickou zdatnost jako v době, kdy jsem si bělouše pořizovala a vím, že kolem puberty to byl celkem záběr. Naše fenka měla v dospělosti přes 30 kg. Neznáte náhodou povahově podobné plemeno, které by bylo trošku menší, např. mezi 15 a 25 kg? Moc díky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
542
20.12.20 08:29

Chodský pes?🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9204
20.12.20 08:52

Kamaradka ma ted povahove superjemnou ausinu. le to je asi spis o stesti na jedince spis nez vyslovene povaha rasy. Ja bych na vasem miste sla do drobnejsiho svajcika znova. (Taky mame).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
20.12.20 09:05

@pukacu tam je to taky o hodně dobrém výběru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
21.12.20 02:35

Chodak ne, to je desnej aktiv a trosku prevalcovac.

Dlouhosrsta kolie, to je za me top pes do podobnych podminek.
Nebo flat coated retrivr, ale ten uz potrebuje vic pohybu.
Urcite i vipet, ma i dlouhosrstou variantu (ale tamnevim, co povaha, jestli je stejna jako u tho klasickeho).
Bearded kolie, ale ta uz je velka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
21.12.20 10:08

@Lucie_Sx no tak beardedka ma tolik problémů, ze špatný vyber je pravděpodobný. A je to strašně aktivní pes, to nedoporučuji.
Kolie je super, ale taky chce dobře vybírat.
Dlouhosrstý vipet je neuznane plemeno, ale jednoho znám, je úžasnej. Jsou klidnější a ještě mírnější nez krátkosrstí, tenhle teda odpovídá standardu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
21.12.20 10:24
@g.sandova píše:
@Lucie_Sx no tak beardedka ma tolik problémů, ze špatný vyber je pravděpodobný. A je to strašně aktivní pes, to nedoporučuji.
Kolie je super, ale taky chce dobře vybírat.
Dlouhosrstý vipet je neuznane plemeno, ale jednoho znám, je úžasnej. Jsou klidnější a ještě mírnější nez krátkosrstí, tenhle teda odpovídá standardu

Tak v chovatelích těchto plemen se nevyznám, to beru jako jasnou věc, že se musí dobře vybrat.
Jen píšu k té povaze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
21.12.20 10:30

@Lucie_Sx no ale beardedka je v krizi, je jich málo, povaha se neřeší a je to s nimi fakt těžký. Opravdu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
21.12.20 10:38

A co krátkosrstá kolie :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
21.12.20 12:34

@Mgree jo, ty jsou taky fajn, jen jich je o fous mene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
21.12.20 13:10
@g.sandova píše:
@Lucie_Sx no ale beardedka je v krizi, je jich málo, povaha se neřeší a je to s nimi fakt těžký. Opravdu.

Aha, tak dobry vedet.
I v cizine?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
21.12.20 13:11
@Mgree píše:
A co krátkosrstá kolie :mrgreen:

Na me uz moc akcni. Hodi se podle me spis na psi sporty a tak.
Dlouhych chlupu u dlouhosrstky bych se nebala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
693
21.12.20 13:21

@Lucie_Sx Já jsem znala jednu a pes pohodář. Já mám malinu a to je tepr akční pes. :mrgreen: Krátkosrstá kolie není tak akční jako bordera např.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
21.12.20 15:34
@Mgree píše:
@Lucie_Sx Já jsem znala jednu a pes pohodář. Já mám malinu a to je tepr akční pes. :mrgreen: Krátkosrstá kolie není tak akční jako bordera např.

To neni, ale furt to neni klidnej BSO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11778
21.12.20 20:43
@Lucie_Sx píše:
Aha, tak dobry vedet.
I v cizine?

Jo, tak to nevím. Každopádně u nich se nesmí podcenit socializace, narazový zvuky, vse je problém.
Znám osobně tri s PP, jedna ma OCD. Žádná z jich není pohodový pes.
He to na dlouho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat