Reklama

Plena na noc u tříletého

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 17:50
Plena na noc u tříletého

Chtěla bych znát váš názor. Byla jsem se synem na tříleté prohlídce. A řekla jsem, že malý má na noc plenu. Dr. mi dal rady typu nedávat mu dvě hodiny před spaním pít, nedávat na noc polévky…a že když se to nezlepší bude muset malý do nemocnice. Nějak jsem to nepochopila, proč? Je tu někdo kdo řešil podobný problém? Děkuji a omlouvám se za anonym. Upraví se to samo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Echt Kelišová 7649 příspěvků 20.12.17 17:53

Já měla s dcerkou to samé, ale rozhodne jsem to neřešila jako problém. Přes den bez pliny, na noc plenu do 3 let a par měsíců. Vůbec jsem to neřešila, přišlo to ze dne na den úplně samo bez problémů.

Lucias12
Kecalka 226 příspěvků 20.12.17 17:55

Malá má tři a čtyři měsíce a sice nemá plínu ani na noc, a v noci se většinou nepočůrá, ale zase se kolikrát počůrá při odpoledním spaní… Doktorka říkala, že to chce čas, že je na to ještě nějakou dobu čas…

Alyss1
Závislačka 2776 příspěvků 7 inzerátů 20.12.17 17:56

Podle lekaru je tto normalni do peti let. Pokud se vylouci jine priciny (zanet mocaku) tak se do te doby nejak extra neresi. Urcite ne nemocnici. Muzes udelat rezimova opatreni - vecer moc nepit, rano hned nocnik, ale dle meho nazoru musi deti dozrat.

eviku-miluna
Kelišová 6814 příspěvků 46 inzerátů 20.12.17 17:56

Syn ma 3 roky a plenu na spani ma taky porad :?. Dr. nas teda nikam neposlala.

Levandulina
Kelišová 5383 příspěvků 8 inzerátů 20.12.17 17:58

Můj čtyřleťák má plenu na noc ještě teď :oops: Nechci to teď přes zimu řešit. V pokoji má docela zimu, tak nechci, aby v tom mokrém a studeném spal. Počůrá se tak třikrát do týdne. Před spaním pije.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 18:01

Děkuji za uklidnění. Syn na noc právě pije dost tak to musí i ven…Nechci mu bránit v pití to je podle mě hloupost. Jinak chodí na normální WC. Neumím si představit co by s ním dělali v nemocnici.

Martis83
Ukecaná baba ;) 1609 příspěvků 20.12.17 18:02

Já jsem byla s dcerou na tříleté prohlídce zrovna dneska a Dr. se teda neptala a mě ani nenapadlo jí říkat, že má na noc ještě plínku a rozhodně to neřeším a nehrotím. Prostě až k tomu dozraje, tak se počůrávat přestane. A rozhodně nemám na to ji v noci budit a dávat čůrat, to už by mi pak taky nemusela usnout. A omezovat v pití ji taky nebudu, protože mi moc nepije přes den, tak jsem ráda, že se napije večer a když má žízeň, tak i v noci. Já osobně tomu dávám ještě čas.

leisa
Kecalka 281 příspěvků 20.12.17 18:10

Až do pěti let má dítě nárok na plenu na noc. Nechápu, co to máte za doktorku, která v tom vidí tak mega problém. Asi bych dr. vyměnila, takhle stresovat rodiče… :pocitac:

Bong 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 18:33

Taky nechápu co je to za doktorku :think: kolik ji je? 8o to by mě zajímalo co by jako říkali v nemocnici :roll:

The_Assassin
Kecalka 451 příspěvků 20.12.17 18:46

Nedat dvě hodiny před spaním pít je kruťárna :cert: A jak že se pleny odnaučují v nemocnici? Moje dcera plenu na noc odložila ve třech letech a třech měsících a v okolí to má spousta děcek podobně. Není vašemu doktorovi už přes 70?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.17 18:46

Mam 3,5 leteho chlapecka a na noc plinu taky jeste ma (jinak cely den je bez plen od 1,5-2 let, i na poledni spinkani).Nekdy se pocura, nekdy ne, nekdy si plinu sunda a sam si dojde na zachod…Uz jsem ji i odstranila, ale ono prat celou postylku taky neni kdovico (kdyz to treba vyjde, ze se pocura 2 dny po sobe).Tak jsem ji zase vratila. Cekam, az k tomu dozraje.Za to pocuravani nebo lepe receno za to, ze dite nevzbudi nuceni na WC, mohou hormony.By me zajiimalo, co by s tim v nemocnici delali :think: :zed: Doktorka te asi chtela vycukat, abys ji na noc prestala davat. Neresila bych, bud v klidu, je to normalni ;)

u763
Zasloužilá kecalka 869 příspěvků 20.12.17 18:48

Taky mě to dost rozčílilo takhle strašit rodiče :pocitac: zvlášť když je dítě jinak v pořádku. Já mám teda dceru autistku necele 4 roky a plenky pres den jsme se zbavily ze dne na den po 3 narozeninách, ale na noc ji bude mit určitě ještě dlouho. Nedavno jsme udělali pokus a ona spala v úplně procurane posteli celou noc jak zabita, vůbec ji to nevzbudilo a nevadilo ji to. Kamarádky „normalni“ syn takhle byl schopen spát až do 6 let.
Teda strašit nemocnici u 3 letého dítěte je neskutečný. Co by jako dělali? Cevkovani? :zed:

Amys
Generální žvanilka 20728 příspěvků 20.12.17 18:53
@Anonymní píše:
Chtěla bych znát váš názor. Byla jsem se synem na tříleté prohlídce. A řekla jsem, že malý má na noc plenu. Dr. mi dal rady typu nedávat mu dvě hodiny před spaním pít, nedávat na noc polévky…a že když se to nezlepší bude muset malý do nemocnice. Nějak jsem to nepochopila, proč? Je tu někdo kdo řešil podobný problém? Děkuji a omlouvám se za anonym. Upraví se to samo?

V nemocnici by se ti akorát vysmáli, že řešíš blbosti. Mají tam na práci důležitější věci. Doktorku nechápu, to se snaží tebe vystrašit nemocnicí (nebo dítě?). A proč jako. Do pěti let je to považováno za normální. Vůbec bych se tím nezabývala. Dala bych děti normálně jíst, pít a plenu. Ono časem dozraje.

neila
Extra třída :D 10217 příspěvků 20.12.17 18:57
@Anonymní píše:
Chtěla bych znát váš názor. Byla jsem se synem na tříleté prohlídce. A řekla jsem, že malý má na noc plenu. Dr. mi dal rady typu nedávat mu dvě hodiny před spaním pít, nedávat na noc polévky…a že když se to nezlepší bude muset malý do nemocnice. Nějak jsem to nepochopila, proč? Je tu někdo kdo řešil podobný problém? Děkuji a omlouvám se za anonym. Upraví se to samo?

není pan doktor tak trochu debil? 8o 8o 8o
Noční čůrání nejde odučit jako to denní. Dokud dítěti nedozraje veškeré ústrojí, tak se můžeš třeba stavět na hlavu a nic s tím neuděláš. Prostě to přijde. U nás to bylo naprosto stejné, ale já mám „normální“ pediatru. Té jsem poctivě popisovala naše noční odvykání (posazování na nočník, omezení pití atd) a ona se jen usmívala a pak mi vysvětlila, proč je to šizení o spánek naprosto zbytečné. To samé mi později řekl při jedné příležitosti kamarád - urolog. Ten říkal, že se to řeší až když to trvá do 7 let, je to velmi individuální a obvykle se to u naprosté většiny dětí vyřeší samo maximálně do 5 let. U syna to bylo v necelých 4 letech.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Před rozlučkou Radka Štěpánka si Novak Djokovič prošel Prahu, nešlo ho přehlédnout

Ještě předtím než si ve čtvrtek večer užil společně s Radkem Štěpánkem jeho... číst dále >

Ovčáčkovi tleskali v Máte slovo: Prezident už nebude nikam kandidovat, uklidnil

Je to muž, který miluje záři reflektorů a projevy na veřejných místech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >