Plenka na noc - ano nebo ne?

Anonymni
13.2.04 14:17

Ahoj všichni! Chci požádat o radu nebo o vaši zkušenost. Mám dcerku, v červnu jí budou 3 roky. Na noc ještě nosí plenku, ale před týdnem začala večer křičet, že už ji nechce, protože je už velká. Tak jsme jí ji nedali. Do půlnoci se nepočurala, tal jsme ji dali na záchod, a potom to až do rána vydržela. Bylo to pro nás překvapení, tak jsmejí ji nedali ani druhý den.Tak se tři noci po sobě nepočurala, ale potom už zase tři noci ano. Tak nevím, jestli jí mám tu plenku na noc zase dávat? Je dobré je v noci na čůrání budit, nebo je lepší počkat, až se budou umět vzbudit sami od sebe, že se jim chce?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
13.2.04 15:34

Ahojky,

já bych zkusila tu plenku nedávat. Vždyť už je opravdu velká holka. Dejte ji pod prostěradlo nějaký igelit, aby se vám nepročůrala až na matraci a klidně ji nechte.

O půlnoci ji vzbuďte, nechte vyčurat a pak si na to sama navykne, že vás bude budit sama, že se jí chce.

Měj se krásně.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
13.2.04 15:47

Ahoj,

me dceri budou tri roky na konci brezna a na noc ji plinku take stale davam. Pri odpolednim spanku ne, ale na noc jeste ano. Myslim si, ze nema cenu prevlekat a prat povleceni kazdy druhy den. Myslim si, ze neni kam spechat a kazde dite se to nauci. Muzes ji treba plinku nechavat a o pulnoci ji probudit na nocnik, ale ja to tedy nedelam a delat nebudu. Jsou deti, ktere dokazi byt v tomto veku celou noc ciste, ale nektere deti potrebuji vic casu a tlacit na pilu nema cenu. Byt tebou, klidne bych jeste tri mesice i vic pockala. Ekonomicky te to vyjde na stejno - kupovat plinky ci prat neustale pradlo…

Andrea

• Nahlásit
  • Citovat
336
14.2.04 23:35

Ahoj,

já jsem mého syna dávala vyčůrat než jsem šla spát a ještě jsem mu nechávala u postele nočník, kolem 2 a půl roku na něj chodil sám , ale občas se mu taky stalo že se počůral, proto jsem mu koupila igelit pod prostěradlo. Mají ho v lékarně. Po pár měsících jsem schovala nočník a vodila ho čůrat na WC. Ve třech už chodil na WC sám bez buzení. A dnes je mu přes 3 a půl a už si ani nepamatuji kdy naposledy se počůral.

Třeba pomůže ten nočnník u postele, než půjde spát tak jí upozorni, že tam je a že na něj má v případě potřeby jít. Je jasné že to nebude umět hned, ale vydrž naučí se to.

Pokud jí to ale opravdu nepůjde a bude jí vadit noční buzení …atd. Tak jí plenku nech. Však ona se to jedou naučí.

My jsme spěchali s učením na nočník přes noc už od 2 let a 3 měsíců, když jsem zjistila že jsem těhotná. Řekli jsem si, že to zkusíme ať nemusíme kupovat dvoje pleny. A vyšlo to! ;-)

Ale každé dítě je jiné. Kdo ví třeba moje dcera tak šikovná nebude a naučí se to mnohem později.

Každopádně přeji hodně štěstí ! :-D

Ahoj Nikol + Jareček 3r. a 8m. + Vendulka 8m.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
15.2.04 09:03

můj syn byl v roce a půl bez plínky přes den a ve dvou letech už ji neměl ani v noci na tohle byl moc šikovný

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.2.04 12:30

Nezlobte se, ale opravdu se mi zdá trochu divný, že dítěti ve třech letech ( když má jít za chvilku do školky ) dávate na noc plínku.

A zvláště, když malá křičí, že ji nechce.

Myslím si, že je to tak trochu o pohodlnosti maminek. Proč v noci vstávat, proč ráno prát špinavé povlečení, když ráno se jen vezme planka a hodí se do koše. Že ??

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.2.04 13:15

Milá anonymní přispěvatelko,

když už chceš někoho osočovat, tak se aspoň podepiš. Tazatelka chtěla radu a ne nadávky do pohodlné ženské. Její holčičce budou navíc 3 roky až v červnu. I já bych radši dala svému dítěti na noc plínku, kdyby to bylo nutné. A nemyslím si, že kvůli své pohodlnosti s praním povlečení, ale spíš proto, že by mi vadilo, kdyby spalo v mokru. Taky by mi to bylo nepříjemné, ale Tobě asi ne.

Každé dítě se to jednou naučí. Kolik jich jde s plínkou do školy?

Alice

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
15.2.04 16:01

Moc se omlouvám, nechtěla jsem nikoho osočovat nebo mu dokonce nadávat. Asi jsem to opravdu přehnala.

Promiňte nemyslela jsem to tak, jak to vyznělo.

Vždy záleží na dítěti. Ne každé dítě je stejné. Někdo se to naučí dříve a někdo později.

Takže ještě jednou se omlouvám. Příště si raději dvakrát promyslím co napíšu a hlavně jak to napíšu.

I já zde kolikrát žádám o radu a tokovéhle jednání by se mi taky nelíbilo.

• Nahlásit
  • Citovat
80
16.2.04 09:59

Myslím, že když dcerka plenku nechce, tak jí nechte bez ní. Že se občas počůrá je normální, stává se to i daleko větším dětem :-) Je docela dobré nechat ji s nahatým zadečkem (tj. ne pyžamko, ale košilka). Do postýlky doporučuju spíš zdravotnické podložky (něco jako přebalovací podložky Fixies, dělají se i trochu větší). Jen mě překvapilo to noční buzení na záchod, myslela jsem si, že to už dávno psychologové nedoporučují (pokud se samozřejmě dítě nebudí samo)…

Jinak pro některé pisatelky: mít plínku na noc není žádná ostuda, jsou děti, které se sami nevzbudí nebo jim nefunguje hormonální mechanismus omezení tvorby moči během spánku. Dnes již děti s plenkou jezdí na tábory a chodí do školky a školy a nikdo to nedramatizuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.2.04 10:33

Ahojky myslím ,že záleží na rodičích jaký postup zvolí. Já jsem malou od 2 a půl let v noci na nočník dávala. Taky mi plakala a plínku nechtěla. Prostě jsem ji nebudila, jenom po:,–(ila na nočník pošeptala ji ať se vyčůra a bylo to. Pokud se ji hodně chtělo vyčůrala se a když né tak jsem ji vrátila do postele a zkusila to třeba za dvě hodiny. Bylo to hodně o nočním vstávání. Někdy vydržela celou noc nečůrat, někdy se vyčůrala. A intervaly jsem prodlužovala. Od 3 let spí celou noc a když se jí chce čůrat sama se vzbudí a zavolá. Těžko říct, kdyby jsem ji nebudila do kolika let by spala s plínkou. Nevím. Každopádně taky jsem dávala pod prostěradlo slídu a několikrát v noci jsem chodila zkoušet jestli není mokrá. No hodně štěstí ať zvolíš jakoukoliv metodu.

• Nahlásit
  • Citovat
162
26.5.04 08:41

Má dcerka nechtěla plenku již od 1,5 roku, v noci jsme ji nedávali, ale omezili jsme pití, od 18:00 nesměla pít, nebo jen dva loky, a dávali jsme ji většinou v noci na záchod.čůrala ve spánku, ale to nevadí.Dnes jí bude pět a chodí v noci sama na záchod-budí se do polospánku.Neboj se toho, dej jí pod prostěradlo igelit,ale nedávej obyčejné, dej jí na to raději froté igelit pod normálním prostěradlem chladí a to nutí dítě k tomu, že si třeba jen cvrnkne do pyžama, ale vadí jim i to.Hodně úspěchů , držím palečky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama