Plenková dermatitida? Nebo co to je?

3143
11.9.09 14:38

Plenková dermatitida? Nebo co to je?

Ahoj holky, potřebuji prosím poradit, malému se na pytlíku udělaly takové vyrážky. Jsou jakoby suchá,bílá, nehojící se kůže, a už se to rozšířilo i na pinďoura. myslíte, že je to plenková dermatitida? Klasická opruzenina to určitě není. Co by to mohlo být a co na to, jak se toho zbavit? děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3143
11.9.09 14:43

Jo a ještě dotázek, malý má pinďoura na konci jakoby rozprasknutím rozdvojeného(ne doslova, ale jako by se mu roztrhl na 2 části asi 2mm. Je to normální? Jen jestli to nemohla způsobit ta vyrážka,předtím jsem si toho nevšimla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
11.9.09 14:49

To bych tipovala na kvasinky.
Toho pinďu nevím, Mates ho mám v plínce občas dost zmáčklého, ale pořád má tvar jak vždycky.

Na různé plísně je imazol, ale hrozně vysušuje, já ho dala jen 3× na červenou prdku a byla ještě červenější a hrozně hrubá, takže ho to spíš podráždilo, tak ho mažu lanolinem a je v pohodě.

A asi bych řešila s dr, případně kožní. (což je v pátek odpoledne rada nad zlato, že…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3143
11.9.09 15:00

Čičinko, díky. No právě, že je pátek. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7584
11.9.09 20:16

Nemáte doma pevaryl? Ten sice vysušuje, ale ne tak šíleně, jak imazol.
Pokud je to plíseň, tak pomůže stejně jen něco protiplísňového. Třeba jde koupit v lékárně i něco rovnou. Třeba canesten? Nebo genciána? Ne, že by byla úplně super, ale na moučnivku - to je taky plíseň, se taky dává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.11 22:03

ahoj malé se udělaly také vyrážky až puchýře ma 11 měsíců dr řekla že jeto z plínek vyměnila jsem značku ale jeto asi velikostí dře ju to ma 10kg a kupuju 4 tak nevím možna to je aji zimou jsou pořád v teple a paří se jim to :cry:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.1.11 22:21

Ahojky,já kouila pastu přímo na tohle,jmenuje se Imazol,stojí asi 70 a do dvou dnů byla pipka zahojená :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.1.11 12:56

ja mažu imazolem u 14 dní ale jeto na dobré cestě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
misshha15
12.2.13 12:57

Dobrý den, mému synovi se objevily malé červené pupínky za ouškama a rozšířilo se mu to po tvářičkách. za ouškem se mu dělá taková žlutá vodička, dostali jsme na to ten imazol, prý je to plíseň. z čeho to může být? máme doma dvě kočky ale k malýmu vůbec nechodí, držíme je od něho. může to mít na ti plíseň vliv? děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
285
15.2.17 18:58

Dobry den, uciny lek na plenkovou dermatitidu? Imazol nezabira, pevaryl od kozni taky ne. Neni to zadny drastak, ale uz se v tom hrabeme 6 tydnu :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.2.17 19:07

@melori Při každém přebalení umýt, pořádně vysušit, hodně větrat mezi přebalením a pak stačí jenom Bapanthen nebo heřmánková mast. Musí se ale aplikovat na čistou a suchou kůži. Imazol nám taky neseděl, resp. to zhoršoval.

• Citovat
  • Upravit
285
15.2.17 19:11

@monrom Bepanthen, ktery druh, prosim? Vsichni chvali imazol a pevaryl dnes po 1 natreni to mnohonasobne zhorsil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
15.2.17 19:13

@melori Jedině Bepanthen MAST nebo kalciovou mast. Musí to být forma mast. Nebo pak tu heřmánkovou mast, ta obsahuje i lanolin. Někomu ale lanolin nedělá dobře.

• Citovat
  • Upravit
9186
15.2.17 19:18

Nam takhle taky nic nepomáhalo až omývat černým čajem (vlažným, na vatičku). Do dvou dnů byl klid!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
15.2.17 19:24

Resila jsem to hodne dlouho a potom mi doktorka rekla, at si v drogerii koupim olejicek aviril (mala sklenena lahvicka, tekutina je modra) a za par dni byl klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama