Plenky - odpad, kam s ním?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
29.10.21 18:35

Plenky - odpad, kam s ním?

Dobrý den, mám otázku kam s plenkama? Vím že se dávají do komunálního odpadu, ale je toho hodně. Odnos každý týden plného pytle je náročný a už ani není kam ho dávat. Máte podobný problém? Vlezou se Vám do popelnice? Jak to řešíte?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. :))

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
997
29.10.21 18:39

Mame velkou popelnici :mrgreen: cíleně sme kupovali velikou aby se to vlezlo…muž měl strach a nakonec je to tak že tam za ten týden je jeden pytel s plenkama a jeden z kuchyně…jsou tam chudáci takový malý opuštěný 😂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
29.10.21 18:41

U nás vyváží jednou týdně popeláři popelnici. Neznam nikoho, komu by se použité pleny nevylezly. :nevim:

A na děti jsem pouzivala z 90% látkove pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26362
29.10.21 18:42

To vynasite kos jen jednou za týden? To bych taky mela problém to unest no :lol: jinak ja v nejvíc kritickém období jela latkovky, takže tento problém odpadl :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
29.10.21 18:44

@Svistice taky sem chtěla, mám vše k tomu potřebné ale malá to nesnese…vadí jí i trochu více nacurana jednorázová natož když si ucikne do látkový to je hned řev..to bych orebalovala 30× denně a na to fakt nemám :oops: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2563
29.10.21 18:53

Máme problém i bez plen :lol: ale u nás je možný dokoupit si jednorázový pytel, který dáme vedle popelnice a když je plný tak se zaváže a taky se odveze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
29.10.21 18:57
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám otázku kam s plenkama? Vím že se dávají do komunálního odpadu, ale je toho hodně. Odnos každý týden plného pytle je náročný a už ani není kam ho dávat. Máte podobný problém? Vlezou se Vám do popelnice? Jak to řešíte?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. :))

Nikam jinam než do SKO dávat nejdou. A pokud se nevejdete do popelnice, tak musíte buď začít víc třídit a nebo pořídit/připlatit si větší popelnici nebo další pytle na odvoz. Víc nic dělat nejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2032
29.10.21 18:58

Nám se normálně pleny vejdou i s běžnými odpadky. Máme takovou tu klasickou plechovou kulatou popelnici. Jsme 4. Plenky odnáším každý večer. A plast, sklo, papír třídim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23537
29.10.21 19:02

Odpad nám odváží jednou za dva týdny a měli jsme popelnici 240l pro dvě domacnosti. Nikdy se nám nestalo, že bysme nevystačili s místem. Ale důsledně třídíme. Jinak je možnost odvážet na sběrný dvůr. Taky dost udělá, když se do popelnice necpe odpad po velkých pytlech. Ony ty pytle se tam totiž optimálně neporovnají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1942
29.10.21 19:17

Sousedi na chalupě pořídili druhou popelnici a i tak to mají teda narvané plenami. Já mám látkové, ale tedy neumím si představit, že bychom se do té popelnice nevlezli ani s jednorázovými. Balíš je do malého balíčku? A kompostujete? Bioodpad podle mě zabere strašně místa úplně zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27088
29.10.21 19:24

My máme na 4 partaje 2 popelnice. Třídíme, včetně bioodpadu. A týdne máme 2-3 35 l pytle odpadků. S plenama by jich bylo 7. A překvapivě se do těch dvou popelnic všichni vlezem, ani nejsou plně.

Nicméně u mámy v činžáku (asi 13 bytu) mají 5 popelnic. 30 let to stačilo. Ale poslední dobou dost často nějaký d.ebil narve tři popelnice nerozlozenymi krabicemi, neseslapanyma petkama a podobně. To pak vskutku popelnice přestávaji stačit. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4036
29.10.21 19:36
@Kriss Tina píše:
To vynasite kos jen jednou za týden? To bych taky mela problém to unest no :lol: jinak ja v nejvíc kritickém období jela latkovky, takže tento problém odpadl :D

To mě taky překvapilo, jednou týdně vynáším koš já a to jsem tu sama, někdy přítel něco přihodí, a hlavně jsem deset hodin ze dne mimo domov. Ale myslím že zakladatelka myslela jeden koš plínek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36991
29.10.21 19:39
@Anonymní píše:
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. :))

Já vynášela pleny každý den víckrát. Nechápu, jak to doma můžete týden mít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1957
29.10.21 19:47

Jsme 2 dospělí a čtyřměsíční. Popelnici máme malou a vyváží ji jednou za čtrnáct dní. Ještě se nám nestalo, že by se to tam nevešlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4198
29.10.21 19:48

Kolik máte dětí? a jak velké? jako neznám nikoho, komu by se do popelnice při vyvážení jednou týdně nevešly… nechceš pak přejít na látkové, pokud je to opravdu takový problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat