Pleny hrazene pojistovnou

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
40
5.5.22 11:56

Pleny hrazene pojistovnou

Zdravim, dostala jsem radu od dr.,ze muzeme dostavat pleny na pojistovnu od 3let ditete.
Synovi je 5 a kvuli nemoci je proste porad na plenach, me zajima jestli mate zkusenost? Jestli si mohu vybrat jake pleny chci a jak to funguje? Mam si pleny sama nakoupit a potom dat na pojistovnu, nikdy predtim jsem o tom neslysela, takze s tim zkusenost nemam, tak proto se ptam tady. Snad jste me pochopily dekuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7668
5.5.22 12:06

Nebylo by lepší zeptat se u vaší pojišťovny?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5983
5.5.22 12:08

Lékař může napsat pleny lidem s inkontinencí moči nebo stolice. Určitě nelze napsat jakékoliv pleny, jsou firmy (Hartman, Depend, Tena…), které ty pleny (a vložky) vyrábí, lékař napíše poukaz s kódem. Vybrat z více značek si můžeš, ale pochybuji, že si budeš moci vybrat např. z plen co jsou k dostání v supermarketech. I když já jsem praktický lékař pro dospělé, takže u dětí nemám zkušenost jak to funguje, předpokládám, že stejně jako u dospělých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
667
5.5.22 12:11

Lékař ti musí vypsat poukaz na zdravotní pomůcky - pleny, na ten ti je pak v lékárně nebo ve výdejní zdravotních pomůcek vydají. Pokud vím pleny Bambo mají kód, ty lze napsat, možná ještě i jiné, informuj se u lékaře nebo ve výdejní zdrav. potřeb.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5983
5.5.22 12:14

Ty pleny Ti bude nejspíš psát praktický lékař pro děti, takže nejvíc informací získáš tam, možná bude mít i nějaký vzorník, který Ti ukáže aby sis mohla vybrat. Je nárok podle stupně inkontinence na určitý počet pomůcek za rok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
5.5.22 12:19

Lékař obvodní (na doporučení odborného lékaře, kdo vám diagnostikoval onemocnění nebo inkontinenci) napíše poukaz s kódem, pokud jej neví, zajdi si do lékárny a řekni jim svůj požadavek, že hledáš pleny na tolik a tolik kg (případně obvod) hrazené pojišťovnou, že máte diagnózu a nárok, najdi si kvalitní lékárnu a nenech se odbýt, že to někdo neví, je to jejich práce. Zde je jedna možnost https://bamboekopleny.cz/…jistovnou-17
EDIT. Tak jsem ti to hledala a jeste SENI KIDS a ty BAMBO. Jiné zdá se nejsou. Už nemusís do té lékárny :D

Příspěvek upraven 05.05.22 v 12:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2310
5.5.22 12:21

Aby mohy být inkontinenční pomůcky hrazené pojišťovnou, musí být splněno víc kritérií. Jednak musí být u pacienta klinicky stanoven stupeň postižení, a na jeho základě je potom vypočítán rozsah hrazení pojišťovnou (bohužel většinou nepokryje celou spotřebu). Na vybrané pleny ti potom lékař vystaví žádanku s příslušným kódem, n akterou si budeš moci pleny v lékárně vyzvednout. Vybrat si budeš moci pouze z plen, které jsou uvedeny v číselníku pojišťovny - pro dospělé jsou to třeba Teny nebo Molimed, pro děti možná budou i jiné. Určitě to nefunguje tak, že si koupíš plíny v drogérii a účtenku pošleš na pojišťovnu. Cesta začíná u dětského lékaře, bude nejspíš pokračovat přes urologa, a možná i revizního lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4502
5.5.22 13:07

Potřebuješ diagnkzu od odborníka, poukaz s kódem od praktika a s tím půjdeš do lékárny. Je víc druhů, z těch si vybrat můžeš (ale předem, ty kódy jsou na každý druh, dostaneš ty, na který budeš mít poukaz, nebo jeslti existuje nějaký všeobecný, to nevím, to se zeptej). Rozhodně to nefunguje tak, že by sis v drogerii koupila pleny, na který jste zvyklí, a pojišťovna ti to pak proplatila. Na poukaz jsou jen ty speciální k dostání v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
5.5.22 13:37
@Aletta80 píše:
Lékař obvodní (na doporučení odborného lékaře, kdo vám diagnostikoval onemocnění nebo inkontinenci) napíše poukaz s kódem, pokud jej neví, zajdi si do lékárny a řekni jim svůj požadavek, že hledáš pleny na tolik a tolik kg (případně obvod) hrazené pojišťovnou, že máte diagnózu a nárok, najdi si kvalitní lékárnu a nenech se odbýt, že to někdo neví, je to jejich práce. Zde je jedna možnost https://bamboekopleny.cz/…jistovnou-17
EDIT. Tak jsem ti to hledala a jeste SENI KIDS a ty BAMBO. Jiné zdá se nejsou. Už nemusís do té lékárny :DPříspěvek upraven 05.05.22 v 12:27

Moc dekuji, tyBAMBO jsem take nasla, takze ovjednavat pres net, zadat tam ten kod, co dostanu, doplatim postakovi naky doplatek+postu. Takle to chapu dobre ze?😀 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
5.5.22 13:38
@Midaku píše:
Potřebuješ diagnkzu od odborníka, poukaz s kódem od praktika a s tím půjdeš do lékárny. Je víc druhů, z těch si vybrat můžeš (ale předem, ty kódy jsou na každý druh, dostaneš ty, na který budeš mít poukaz, nebo jeslti existuje nějaký všeobecný, to nevím, to se zeptej). Rozhodně to nefunguje tak, že by sis v drogerii koupila pleny, na který jste zvyklí, a pojišťovna ti to pak proplatila. Na poukaz jsou jen ty speciální k dostání v lékárně.

Ano to jsem chtela vedet, jestli mohu jen tak nejake nebo jen ty co nabizi oni. Dekuji za komentar.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
5.5.22 13:47
@Kaca307 píše:
Moc dekuji, tyBAMBO jsem take nasla, takze ovjednavat pres net, zadat tam ten kod, co dostanu, doplatim postakovi naky doplatek+postu. Takle to chapu dobre ze?😀 😀

Ja bych si vzala jejich kód z jejich stránky a šla k pediatricce, urolozce, ať máš taky jistotu, že ti to napíšou. Nemám zkušenost s posláním přes internet. Ale asi taky by chtěli poslat poukaz, aby jej měli v ruce, ne? V lékárně to budeš mít bez poštovného :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
5.5.22 13:55

@Aletta80 no me dr rikal, at si vyberu a ze se mam stavit… ted jsem mu volala, nic jineho nerekne. 😀 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
5.5.22 13:58
@Kaca307 píše:
@Aletta80 no me dr rikal, at si vyberu a ze se mam stavit… ted jsem mu volala, nic jineho nerekne. 😀 😀

No takže z jejich stránky si vyber jejich kalhotky na správnou váhu, každé kalhotky maji svůj kód, pod kterým je pojišťovna proplaci a s tim běž k lékaři. Jeste existuji ty Seni kids. Ale ne vsechny kody, jedine kdybys moc o ne stala, muzu ti je napsat. Nebo mi rovnou napis váhu a ja ti ty kody na pisu, az budu mit čas :D :D az budes mit poukaz v ruce. Bez do lekarny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5983
5.5.22 14:15
@Aletta80 píše:
Ja bych si vzala jejich kód z jejich stránky a šla k pediatricce, urolozce, ať máš taky jistotu, že ti to napíšou. Nemám zkušenost s posláním přes internet. Ale asi taky by chtěli poslat poukaz, aby jej měli v ruce, ne? V lékárně to budeš mít bez poštovného :)
často je i dovoz bez poštovného. Já dávám pacientům obálku Medimat oni si to hodí do schránky i s adresou a PPL jim to zdarma přiveze. Jsou i elektronické poukazy a pak to také je i s dovozem. Ono mnohdy když se to píše na 3 měsíce, tak to jsou opravdu velké balíky a ne každý je schopen to z té lékárny odvézt.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
556
5.5.22 14:17
@Lucka1111 píše: často je i dovoz bez poštovného. Já dávám pacientům obálku Medimat oni si to hodí do schránky i s adresou a PPL jim to zdarma přiveze. Jsou i elektronické poukazy a pak to také je i s dovozem. Ono mnohdy když se to píše na 3 měsíce, tak to jsou opravdu velké balíky a ne každý je schopen to z té lékárny odvézt.

Určitě, vím o tom, že se to takhle dělá. Jen s tím nemám osobní zkušenost. Chtěla jsem jen paní poradit nějakou cestu a snad i jednoduchou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat