Pleť vysušená nebo mastná? Poraďte.

8.1.20 11:27

Pleť vysušená nebo mastná? Poraďte.

Ahoj holky,
obracím se na vás s prosbou o radu.

Od mládí mě trápí akné. Mám hodně citlivou pleť s mastnou T-zónou (hlavně se mi pořád leskne čelo a nos). Dále mám rozšířené póry a bojuji s výskytem černých teček.

Celé roky (teď je mi 25 a furt mám xicht jak puberťák, samý pupen) jsem žila v domnění, že mám mastnou pleť - a tak jsem vysušovala. Heřmánkové odvary, micelární vody, pak omývání převařenou vodou, konopná kosmetika, odmašťující pleťové vody apod. Desítky značek, levnější i dražší - nic. Před třemi lety jsem se synem chodila hodně do nemocnice na logopedii, a tam jsem zřejmě chytila MRSA (zlatého stafylokoka), který se mi projevil cystickým akné. No hrůza - několik chirurgických excizí boláků, ATB masti, ATB i vnitřně, děs.

Následovala návštěva dermatologické kliniky v Budějovicích. Do té doby jsem měla obchozené kožařky u nás ve městě - vesměs ženské v letech, co všechno svedly na hormonální nerovnováhu, maximálně předepsaly nějakou mast, a pak mě odkázaly do drogérie, že mám zkoušet, jaká kosmetika mi bude vyhovovat :zed: Naději jsem tedy vložila do oné ČB kliniky. Tam mi primářka okamžitě nabídla ultimátní výběr - buď 3 měsíční antibiotikovou léčbu nebo měsíční léčbu teratogenními přípravky, které ale v budoucnu mohou poškodit plod. :pocitac: Vejrala jsem jak zjara a nakonec tedy kývla na kompromis - měsíční ATB kúru. Účinek nulový, jen problémy s jinými orgány. Období HA mám také za sebou, nedělala mi vůbec dobře, akné se nezlepšilo, takže tu brát nechci. Minimální (ale fakt malé) zlepšení v těhotenství, ale nic světoborného.

Jídelníček měnit taky nemá moc smysl, nejím vůbec tučné věci, pálivé věci, mléko nepiju (jen z něj vařím), kafe nepiju, čokoládu nejím. Naopak jím dost ovoce, zeleniny. Možná bych mohla zlepšit pitný režim.

Takže, teď po litaniích můj dotaz - je možné, že jsem celý život žila v bludu a ta moje mastící se pleť je vlastně dehydratovaná? Neměla bych místo snahy vysušovat radši zvlhčovat? A pokud ano, co byste doporučily? Já mám doma jediný krém od La Roche Possey, ale ten je proti šupinkám na kůži, ne přímo nějak hydratující. Co byste řekly na Excipial u Hydrolotio nebo třeba na klasickou Indulonu? Nebude to ty póry ještě víc ucpávat?

Díky moc za rady a omluvte dlouhou slohovku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

445
8.1.20 11:45

Kuze je nejvetsi organ, vylucuje binec z tela. Akne nevysusuj, tim naopak podnecujes kuzi k vetsimu masteni. A ano, spis hydratuj. Zkus pouzivat pripravky bez alkoholu. To z vnejsku. Z vnitrku - alergie, intolerance nic? Zkus aspon kuru treba z Aloe vera, k regeneraci strev. Dobrou ma Karel Hadek. Najdes na netu. Vlastne tam maji I poradnu, zkusila bych to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3284
8.1.20 11:50

Ahoj,
Mám nebo měla jsem hodně podobně jako ty – vyzkoušené xy značek a kosmetiky….
Jen mě napadlo – cítila jsi aspoň trochu zlepšení, když jsi byla těhotná nebo jsi kojila??
Pokud ano – tipla bych, že je to hormonální.
Jestli tě to uklidní – já se s tím potýkám celý život a to mi bude za 3 roky 50 a ještě před rokem jsem měla pupínky na čele a na skráních a to jsem si bláhově myslela, že už budu mí pokoj. Pak jsem někde četla, že před přechodem se to prý objevuje znovu – takže to je fakt záležitost snad doživotní.
Já jsem HA nebrala nikdy – takže vliv HA posoudit nedokážu.
Těhotná dvakrát a dlouho jsem kojila – pouze a jenom v tomto období byl relativně KLID.
Jestli to máš přesušené nebo naopak hodně mastné – to si posoudit netroufnu.

Ze značek – doporučuju přírodní českou kosmetiku ATOK original – výborná, cenově dostupná a fakt účinná – přečti si ty produkty na mastnou pleť.
Já mám vyzkoušený: krém Tea Tree, krém Viana, Mateřídouškový krém, krém Citron – mrkev = vše výborné!!
Vody: Tea tree, hřebíčkovou, mořské řasy = taky spokojenost.
Už nehodlám nic dalšího zkoušet, jenom ten Atok.
Co je dobré taky, jsou takové ty SOS gely v malých tubičkách – že to jako začne hned vysoušet – dobrý je ten gel SOS z DM nebo od Lavery

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.1.20 11:59

Zakladatelka

Ahoj holky, děkuju za reakce.
Alergie - jen na pelyněk a intolerance - hraniční na rajče a rýži, jinak vše ok.

V těhotenství se to trošku zklidnilo, ale jen minimálně. Právě že v tomto období jsem čekala tu nádhernou a čistou pleť, co září, a nic z toho se nestalo.

Mám v úmyslu zkusit to teď z druhé strany. Nevysušovat, ale hydratovat. Ale tu kosmetiku ATOK zkusím, děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama