Kvalitní kosmetika pro problematickou (akné) pleť

Anonymní
6.10.20 17:44

Pleť značka

Ahoj vsem!
Chci se zeptat, jakou znacku pouzivate na plet? (Krem, odlicovaky apod..) Potrebuju nejakou kvalitni, pokud mozno tak asi ne z drogerie. Hodne se mi tvori akne.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9610
6.10.20 18:10

Odličovač Yves Rocher Čištění a séra Mary Kay
Krém Medik8 (ten se mi poslední dobou líbí čím dál víc)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9610
6.10.20 18:12

Co se týče akné, začni uvnitř těla, často pomůže „vyčistit tělo“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1059
6.10.20 18:18

Červená řada bioderma, Vichy, Avene

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6.10.20 19:29

Biologique recherche - absolutní top, dala mi pleť dohromady :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7832
6.10.20 19:37

CeraVe :) vsechno od nich :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 22:20

Zkousel nekdo lush?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14434
6.10.20 23:22

Potřebuješ přestat přemýšlet nad tím, že exisdtuje nějaká značka přesně pro tebe a musí začít přemýšlet nad jednotlivými účinnými složkami.

Primárně si zajdi na alergologii kvůli intoleráncím, omez cukr a mléčné produkty a suplementuj zinek, b-komplex rybí tuk.

Ohledně péče o obličej.

Vyhoď všechno proti akné z droerky, většinou ti to bude jen dráždit kůži a jen povede k dalšímu zaněcování.

V principu potřebuješ pleť důkladně a jemně čistit - třeba mycí pěna robátko a nějaký čistící olej na odlíčení. Rozhodně nepoužívej kosmetické ubrousky (ty nečicstí, jen to rozpatlají po obličeji) a pokud se odličuješ miceálrní vodou, tak pak potřebuješ ještě obličej omýt nějakou čistícím prostředkem. Primárně chceš nedráždivý až hypoalergenní.

Jednou až dvakrát týdně chceš používat něaký kyselý enzymatickký peeling - fajn je porcelánová panenka od havlíka.

Jednou až dvakrát týdně chceš udělat masku - kup si třeba v DM kosmetický jíl a vezmi dvě lžíce jílu, podrť do toho tabletu acylpirinu (kys. salicilová) a smíchej s lžící kefír - to si namaž na umytou rozehřátou pleť, nech to tam 20 minut - jíl čistí a reguluje produkci mazu, aspirin tlumí zánět a kefír obnovuje přirozenou mikrofloru na obličeji.

Další krok je kyselní pleti - chceš nějaké tonikum s nízkým PH, popřípadě něco s kys hyaurlonovou, případně se zinkem.

A pak nějaký rozumný, nedráždivý hydratační krém. Třeba mandlový weleda je fajn

A pak účinné látky které ti pomůžou právě se zdravím pleti - zinek a vitaín B3 a nějaké retinoidy/retinoly a podobně Retinoly nepoužívej při těhotenství a při plánování těhotenství a používej je jen na večer, jsou fotosenzitivní.

Na vyrašený beďar dávej něco hojivého- sinkoren, ichtoxyl a podobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
6.10.20 23:28

@Ou dekuju :srdce: ted koukam na lush tak asi objednam neco tam :) libi se mi vanishing cream

• Citovat
  • Nahlásit
29
9.10.20 20:08

Na akné pleť jsou dobrý konopný věci nebo aspoň já mám dobrou zkušenost, žádná jiná kosmetika u mě nefungovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18492
12.10.20 13:25

Na akné je potřeba hlavně okyselovat pleť a dodržovat správné pH…

AKNÉ a pH pleti…
Akné patří k zánětlivým kožním onemocněním. Bakterie akné, která ho vyvolává se ideálně množí při hodnotě pH od 6,8. Ten, kdo hodnotu důsledně stabilizuje, může množení bakterií docela pěkně zabránit.

Jak hodnotu pH snížit?

• Na snížení hodnoty pH v každém věku fungují dobře, séra, krémy a peelingy s ovocnými kyselinami. (enzymatické peelingy)
  • pH lze snížit kvalitními čistícími prostředky, jedinou nevýhodou je, že tyto přípravky, ať se jedná o tonika, gely, micelární vody či mléka, se následně smývají vodou a ta má většinou hodnotu pH přes 7. Následkem toho se opět pleť alkalizuje (zvýší se její pH). proto je velmi důležité použít po kontaktu s vodou použít kysele nastavené přípravky.

IDEÁLNÍ HODNOTA pH PRO PLEŤ?
Současné studie ukazují, že ideální hodnota pH je mnohem kyselejší a to zhruba okolo 4,8 pH. (dříve 5,5). V tomto rozmezí hodnot jsou výborně rozvinuté ochranné mechanizmy naší pokožky a kůže se lépe regeneruje.

CO ZPŮSOBÍ VÝKYVY pH?
Jestliže se pH pleti pohybuje na 4,8, z kůže se vyplavují lipidy a soli, právě aby se zvýšila hodnota pH. A to pleti škodí-JAK???

• z hydrolipidového filmu se rozpouští soli a to má za následek PÓROVITOU pokožku, která více propouští škodliviny.
  • je známo, že soli na sebe vážou vlhkost z pokožky, která pak následně VYSYCHÁ.
  • jestliže chybí v pleti lipidy, ochabuje PRUŽNOST a HLADKOST pokožky.

Zajímavosti o pH pleti:

• Novorozenci přicházejí na svět s pH pleti 6, což je neutrální hodnota. Ta se pak po 4 týdnech začne okyselovat
  • Zdravá kůže má průměrnou hodnotu pH kolem 4,8
  • Muži mají hodnotu pH 5, protože mají zvýšenou produkci mazu a potu.
  • V místech, kde se kůže více potí (podpaží a bikiny) jsou hodnoty pH vyšší a to 6,5
  • Po 50. roce života pH pleti stoupá a může být až 7.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18492
12.10.20 13:29

Já jsem spokojená s odličovacím mlékem Syncare (dodržuje kyselost pokožky), pak taky Bione a super je SOS gel z DMka :palec:

make up je bezva tenhle:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
103
21.10.20 22:22

Na akné pleť jsou dobrý konopný věci nebo aspoň já mám dobrou zkušenost, žádná jiná kosmetika u mě nefungovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama