Jaká je smrt na plicní embolii?

Anonymní
9.8.20 17:39

Plicní embolie. Jak probíhá smrt?

Dobrý den, prosím vás…
Jak probíhá smrt plicní embolie??
Před 2 lety mi umřela maminka a tak nějak se s tím stále nemůžu srovnat…
Přemýšlím nad tím jestli se trápila nebo ne…
Většina tvrdí že při plicní embolii se člověk udusí…
Ale mě doktorka co jí vlastně jako poslední kontrolovala když zemřela tak říkala že se netrápila že měla krásnou smrt… (nevím jestli krásnou bylo jí 48)
A taky mě zaráží našli jsme mamku na balkoně mrtvou sedět na židli s opřenou hlavu o zeď a podél těla ji vysela ruka ve které měla mezi prsty ještě nezapálenou cigaretu…
Tak mě zajímá jaká mohla být její smrt když seděla v takovéto klidné poloze?? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
82
9.8.20 17:44

Při masivní plicní embolii selže srdce. Takže ne, neudusí se, je to rychlé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5144
9.8.20 19:11

Při masivní plicní embolii, jak už bylo řečeno výše, selže srdce jako pumpa, neboť céva, která do plic přivádí krev k okysličení, je z drtivé většiny ucpaná krevní sraženinou. Jelikož se do plic dostane jen malý objem krve, tento je pak zčásti přečerpán levou komorou do systémového oběhu. Nestačí to však k takovému okysličení mozku, aby byl člověk při vědomí. Dá se to přirovnat k mdlobě.

Něco jiného je „nemasivní“ plicní embolie, tam pacienti popisují dušnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62829
9.8.20 19:38
@Doctus píše:
Při masivní plicní embolii, jak už bylo řečeno výše, selže srdce jako pumpa, neboť céva, která do plic přivádí krev k okysličení, je z drtivé většiny ucpaná krevní sraženinou. Jelikož se do plic dostane jen malý objem krve, tento je pak zčásti přečerpán levou komorou do systémového oběhu. Nestačí to však k takovému okysličení mozku, aby byl člověk při vědomí. Dá se to přirovnat k mdlobě.Něco jiného je „nemasivní“ plicní embolie, tam pacienti popisují dušnost.

U mladých je to většinou spojený s nějakou maligní arytmií, náhla srdeční smrt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.8.20 19:42

Manžel měl oboustrannou masivní plicní embolii. Zázrakem přežil. Jakmile si lehl, tak se dusil. Prý silena bolest. Několik dni na JIP a už skoro dva roky bere léky na ředění krve. 35 let bez zjištěné příčiny. Vím, ze u embolie je to většinou rychle a všichni čekali, ze je to konec.

• Citovat
  • Nahlásit
268
9.8.20 23:17

Já měla masivní oboustrannou pl. embolii se selháním srdce, přežila jsem jen zázrakem- několik dní před jsem byla hodně dušná, pocit bodání v hrudníku skrz naskrz, ten den, co jsem skončila v nemocnici jsem zkolabovala na chodníku, takže kdybych se „neprobrala“ tak vlastně zkolabování, motání hlavy a dušnost, prostě „rychlá smrt“

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama