Plicní embolie - zažil někdo?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
31
20.10.17 09:43
@mau-mau píše:
MTHFR je jiná mutace než protrombinová. Já mám obě, mimochodem.. Ale třeba Leidena už ne, dvě úplně stačí :roll: ;)

Nene, protrombinovou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31
20.10.17 09:44
@ka2ka píše:
a dělal ti kontrolní testy z krve když ti injekce vysadil?

Nedělal, až tady v nemocnici. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
20.10.17 09:48

Tak já třeba od porodu jsem je brala ještě 6 neděl - po sekci.. prostě to chce fakt do zotavení a ještě i po něm :palec: Držím ti palce, ať to dobře zvládneš.. Ale píšeš celkem čile, tak to vidím nadějně ;) :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21593
20.10.17 09:48

@mau-mau já taky a pak mi ještě dělala testy jestli je všechno o. k. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
20.10.17 09:49

Ještě tedy jestli máš heterozygotní nebo homozygotní formu. (Po obou rodičích nebo jen po jednom). Homozygotní je horší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5368
20.10.17 09:51

Po obou je homo. Po jednom je heterozygotní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21593
20.10.17 09:56

@mau-mau zajímavý u nás obá rodiče mají laidena a já mám hetero takže podle tvojí teorie bych měla mít homo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
607
20.10.17 10:40

Homozygotní znamená, že jsou defektní oba geny, které člověk má. Heterozygori mají porouchaný jen jeden. Pokud jsou oba rodiče heterozygoti, může být dítě homo i heterozygot a může být i úplně zdravé. Záleží jaké geny po nich zdědí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zoy
1496
20.10.17 10:47
@ka2ka píše:
@mau-mau zajímavý u nás obá rodiče mají laidena a já mám hetero takže podle tvojí teorie bych měla mít homo :think:

Oba rodiče mají zřejmě jeden defektní gen (heterozygoti) s leidenskou mutací a ty jsi to zdědila jen po jednom, od druhého máš ten zdravý.

Příspěvek upraven 20.10.17 v 10:50

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
zoy
1496
20.10.17 10:50
@Luc19 píše:
Děkuji, od hematologa jsem nedostala zákaz na HA nic. Tak jsem to přehlížela. Vím, že na tom mám podíl, ale může za to převážně doktor, který mi injekce vysadil do doby kdy jsem je brala žádný problém nebyl. :nevim:

Za prvé věděl doktor o tvé mutaci, kouření a HA? Za druhé injekce na ředění se po artroskopii dávají jen omezenou dobu, kdyby ti chtěli ředit krev rok nebo déle, tak ti dají prášky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
20.10.17 11:05
@ka2ka píše:
@mau-mau zajímavý u nás obá rodiče mají laidena a já mám hetero takže podle tvojí teorie bych měla mít homo :think:

Dítě dvou heterozygotů může být jak heterozygot tak homozygot tak negativní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
20.10.17 11:14
@Luc19 píše:
Je mi čerstvých 18let. Když mi bylo 15let byla jsem u hematologa, který mi potvrdil protrombin mutaci krve. (Zvýšená sráženlivost) Neléčila jsem se na tento problém, a do toho kouřila a brala hormonální antikoncepci. Neměla jsem nikdy náznak jakéhokoliv problému. Byla jsem po úraze nohy, tedy 30.8 jsem byla na artroskopii kolene. Nasadili mi injekce na ředění krve. Injekce jsem měla na 30 dní, poté, už mi další nenapsali a to byla chyba. Po týdnu jsem jela na kontrolu s tím, že mám nohu 3× větší. Nasadili mi zpátky injekce, ale už bylo pozdě. 17.10 jsem byla opět na kontrole kdy sem byla poslána na cévní kdy mi potvrdili trombózu. Mám ucpanou hlavní tepnu v pravé noze od pupku skoro až k patě. Okamžitě mě poslali také na plicní kde mi potvrdili plicní embolii. Teď ležím v Třinecké nemocnici. Aby toho nebylo málo potvrdil se mi zánět na plicích, který způsobuje nesnesitelné bodání v hrudníku při každém nádechu a výdechu. Doktor mi řekl, že mám rizikový stav, že mě budou překládat na ARO. Kdy v pondělí půjdu na rozpouštění trombu v noze. Zdaleka ale nemám ještě vyhráno.

chyba nebyla, že ti injekce vysadili po měsíci. to je zcela standardní doba, řídí se podle doporučení.
Někdy se zkrátka stan, že vznikne tromboza i později, ale tak nelze předejít všem emboliím. Může vzniknout i zcela bez předchozí události, po 3 měsících, po roce, 31. den…

Pokud někde spatřuji chybu, je to, že kuřačka s mutací protrombinu užívá antikoncepci, to bych považovala za významný rizikový faktor. nevím, zda nastala chyba u gynekologa, který byl informovaný, že kouříš a máš trombofilii a stejně ti jí napsal. A nebo jsi ho neinformovala ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
517
20.10.17 11:52

Nemela jste pri vasi diagnoze brat ha. chyba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70914
20.10.17 11:56
@Anonymní píše:
Nemela jste pri vasi diagnoze brat ha. chyba.

napráskáno zneužití anonymu. Co je na tom příspěvku tak citlivého, osobního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5581
20.10.17 12:08

Tak to me moc mrzi a preji rychlou rekonvalescenci!!

Vybirej si peclive lekare, ktery te bude nasledne lecit a v tehotenstvi se pak nenech odbit, redit se musi hned od zacatku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat