Plínka u tváře,k čemu je to dobré?

272
22.8.06 09:33

Plínka u tváře,k čemu je to dobré?

Ahojky všem,pročetla jem si tady mnoho článků o spaní a nespaní našich mimísků a občas se někdo zmínil že dává plínku k obličeji a pak dítě v klidu usne.Máte s tím někdo zkušenost? A jak se ta plínka dává,jestli složená nebo jak? Měl bych strach že si ji strčí do pusinky a udusí se. My máme plínku v zavinovačce pod hlavou,ale to kvůli ublinknutí. Děkuji za odpovědi.

Zuzka + Anička 15 dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

422
22.8.06 09:45

některé děti ji zuzlaj misto dudlíka, jine si tim prikrejou hlavicku a pak spi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
22.8.06 09:48

Dáváme plínku vždy na noční spaní, dávám jí rozloženou do ruky, malá si sní šmudlá po obličeji nebo se k ní jakoby přitulí. Když byla mimi začli sme s tím v době když měla náběhy na cucání palce, a plínka zabrala, cucala nějakou dobu plínku. Taky sem měla strach že se do ní nějak zamotá a mohla by se udusit ale nikdy se do ní nezamotala. Sebrat sem jí to nechtěla páč evidentně se jí s tím lépe usíná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
22.8.06 09:51

Tak to já s ní Tobíkovi přikryju hlavičku ,když má problém třeba na procházce usnout. Začali jsme mu jí dávat cca ve 2 měs. a docela nám to na usínání zabírá. Do pusiny si jí strkal a strká, ale dýchá nosem, tak snad mu to neva. Plenka je krásně prodyšná ,a i když jí má ve spánku přes celý obličej,tak dýchá normálně.

Ivule

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35
22.8.06 09:53

Ahoj Zuziku, moje obe decka plinku používají, starší dokonce doteď, mají ji rádi jako plyšáka, něco jako mazlík na přitulení, když není mamča po ruce, nejlepší je trošku „použitá“, aby měla vůni maminky a mlíčka a to se pak haja!Lenička si tím přikrývá hlavu, když pak usne pořádně, povytáhnu plínku tak , aby byla venku pusinka a kousek nosíku, ale přes očka nechávám, aby se nevzbudila.Jinak starší Luisinka dokonce čuchne k plíně a pozná, která je její a která ségry. :lol:
Jen je potřeba hlídat aby si jí nenacpaly do pusinky apod a taky aby byla nejdéle cca 3 dny v používání.., pak je na vyprání…to je jasný.
PLÍNÁM ZDAR
Aileen

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
521
22.8.06 09:59

Ahojky.
Jo tak ,u nás se plinka osvědčila ,bez ní prostě neusne.Třeba v kočárku, když chce spinkat, tak jí musí mít nejlépe přes oči.V postýlce ji jako by pořád žmoulá ručičkou.Starší dcera ji také vyžadovala ,když byla větší tak se s ní frdlala přes obličej ,(říklali jsme ,že se utlouka plínkou).
Dokonce u nás fuguje plínka, jako takový uklidňovcí prostředek.Když začne Sašík prudit, pochováme přitulí si plíku k tvářičce a hned je líp. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3321
22.8.06 10:03

Tak u nás plínka není ale je rychlozavinovačka s motivem berušek.Ani nevím jak k nim tak přilnul ale dneska bez berušek ani ránu.Asi se s nimi ,,skamarádil,,když jako mimi na nich ležel-měl je jako podložku v kočáru.Šudlil se s nimi,zavrtával obličej a bylo to :-)Láska jako trám :lol:

Teď je používáme jako peřinu-jsou hodně velké takže tak,vždy si je přichytí u obličeje a usíná.

Kdybyste nááááhodou měly takovou zavinovačku tak velmi ráda odkoupím-je šílené je vyprat,aby pak uschly-malý se po nich shání :)

Gabka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
914
22.8.06 10:53

Ahoj!

Tak u nás je místo plíny šudlací kapesníček :lol: ,bez něj malá neusne.Měl to tak i starší syn a fungovalo to a funguje.
Nikdy se mi nestalo,že by se s tím nějak zamotaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
22.8.06 10:58

Nevím, co na tom ty děti uklidňuje, ale je to fakt Už moje máti to dělala mě a bráchovi a já malé taky. A pozor, nezabíralo jen mít plínku vedle obličeje, ale ona jí musela mít přes obličej! Pak si ji sama nějak přeštelovala při spaní. Všichni čuměli jak blázni, ale bylo to tak. Rozdíl mezi kapesníkem a plenou nevidím.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2236
22.8.06 11:30

Ahoj, u nas plenecka funguje na sto procent. Ma na ni suk a tim se simra pod nosem dokud neusne. Ma to celkove uklidnujici ucinky, takze BUBU, jak ji rika nosi i na hlidani, aby se ji tak nestyskalo. Bez plinky obcas neusne ani mladsi dcera.

Terik

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
22.8.06 12:02

Plínka u tváře, k čemu je to dobré?

Ahoj,

malý spinkal s plínkou asi od 1. měsíce do 8. měsíců. Hrál si s ní a tím se uklidňil a krásně usnul davala jsme mu ji volně do postýlky nebo do kočárku. Dneska si dává k pusince peřinu stějně jako kdysi plínku.

Lucka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5549
22.8.06 12:19

Ahoj. Tak já jsem dlouho plínku nedávala, protože nějak nebylo potřeba. Měl ale žirafku, takovou tu hrající melodii, takže s ní usínal.
Pak jak jsem mu ale místo zavinovačky nebo spacího pytle dala jen tenkou deku a pod hlavu složenou plínku (potí se mu hlavina, když spí, tak abych nemusela furt měnit prostěradla), tak začal muchlat tu pod hlavou, nebo peřinku a to jsem se bála, aby se neudusil. Tak jsem jednu plínu rozstříhla na čtvrtky a od té soby spává s ní. Říkáme těm plínečkám „muchlačky“, protože je krásně muchlá v ručkách.
Ale u našich třeba teď spává s klasickou plínou a nikdy se nezamotal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.8.06 14:51

Ahoj.

Zpočátku jsme měli složenou plínku pod hlavičkou kvůli ublinkávání. Když si RAdim zrušil v 5 měsících dudlík, občas ho nahradila. Žmoulal ji v ručce, občas strčil do pusy - takové ulidňovadlo, jistota, mazlení. :)
Dneska je na plínečce závislák. Bez ní neusne a neuklidní se. Když ji nemůže najít, klidně si vleze do zásuvky a vyzvedne novou. :roll: Naštěstí to nedělá venku, ani když je plně zaměstnán hrou.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
272
23.8.06 09:16

Díky všem za odpověď,začnu to také zkoušet s tou plínkou a uvidíme.Zatím moc velké problémy se spaním nemáme,ale nikdy člověk neví co se z toho andílka vyklube.Měj te se všichni,ahojky

Zuzka + ANička 16dní

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4454
23.8.06 13:11

My jsme plínku využili jako „držák“ dudlíku :-) Když byl malý hodně maličký, ještě si ho nedokázal sám udržet v pusince a pořád mu vypadával (a samozřejmě řval jak na lesy), tak jsme mu ho začali podkládat plínkou a bylo po problému :-) Časem se naučil dudlík držet sám, ale na plínku si zvyknul a nějakou dobu jí ještě „vyžadoval“ při usínání.
Odnaučování nebyl problém, ani nevím jak, ale najednou jsme byli „bez plínky“ :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama