Plínky na odpolední i noční spaní, dva a čtvrt roku

1028
11.8.15 12:18

Plínky na odpolední i noční spaní, dva a čtvrt roku

Ahoj všem, poradíte, v kolika se odebírají dětem plínky na spaní? Mám dceru 26 měsíců, chodí na nočník cca půl roku, ale nehody pořád občas jsou, je na to trochu „levá“, řekla bych. Kromě toho je teď naprosto šílené období. Před týdnem jsme se přestěhovali do nového domu, stále samozřejmě doma bordel, chaos, montování nábytku, úklid, vybalování, neteče nám ještě teplá vody, vedro, nemám pořádně čas si s ní hrát a věnovat se jí a do toho mám měsíc zaměstnání na 1/2 úvazku kvůli financím a dcera tedy měsíc chodí dva dny v týdnu do soukromé školičky. Takže komplet všechno nové a jinak. Ve školičce jim nevadí dávat na spaní plínku a mě to na noc taky nevadí. Dcera je spáč, nedobře reaguje na nucené buzení, vůbec si neumím představit jí třeba v noci budit na nočník. Plíny bývají ráno i po odpoledním spaní mokré. Tak nevím - nejradši bych to nechala být, ale netuším, jestli se to dítě odnaučí časem tak nějak samo. Taky netuším, jestli je nějaká obvyklá doba když už by děti neměly mít plínku ani na spaní, vždy jsem to tak nějak slyšela probírat jen, že okolo dvou let přes den:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7016
11.8.15 12:25

Prvni dva kluky jsem odplinkovala ve 3 letech, slo to raz na raz, uz rozumneli vysvetleni. Oba uz v te dobe byli pres rok odplinkovani na den.
Nejmladsi se odplinkoval na noc ve 25 mesicich, dosli pliny, dala jsem mu latkovku, jednou se do ni pocural a hodne mu to mokro vadilo, od te doby radeji vstal a sel na zachod. Nicmene zadna pohoda, budil se i trikrat za noc, tak jednou do tydne nehoda v posteli, samozrejme se to lepsilo, ted je mu 2 a 3/4r, nehodu ma tak jednou do mesice, vetsinou spi celou noc.
Pokud jsi ve stavu, ze padas do postele hubou napred a pri dopadu uz spis, tak to nech plavat, nic ji neutece ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
11.8.15 12:30

Plenky na spaní by se měly odebírat poté, co jsou několik dní za sebou v noci suché. Tohle je záležitost nervové soustavy, nijak se to urychlit nedá, jen vyčkat. Na noční pomočování mají nárok děti až do 5 let. Noční buzení se vůbec nedoporučuje. Ve 2 letech je opravdu ještě malá.

Příspěvek upraven 06.11.19 v 10:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2752
11.8.15 12:30

Mám doma 3 leťáka, teď začal poslední měsíc s učuráváním do trenýrek během dne :zed: myslely jsme jestli nenastydl :? ale on ne on zlenivěl kanec, jinak plíny na noc má. Sousedky kluk je má taky na noc je mu 5 sice je to ostuda ale jinak povlíkají každý večer postel běhlaly s ním po doktorech, slibovaly, vyhrožovaly nepomohlo nic. Asi je to daný tím, že to dítě si na to přijde samo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1028
11.8.15 12:31

@Bibi239 To s tím padáním na hubu je přesné:)
Jo, a taky to asi bude znamenat, že jí sundáme bočnici postýlky, že jo :think: aby se jaksi vyčůrat v noci vůbec mohla:) No, to bude radost, zatím spí v klidu v postýlce, je tam spokojená a mě vyhovuje, že za námi nemůže do courat když večer nechce spát:)
Můžete mi někdo prosím popsat, jak to pak přesně chodí, když se už teda rozhodnu to zkoušet (vidím to ne dřív než za půl roku). Nočník k postýlce a instrukce, aby dítko slezlo, vyčurovalo se a pak šlo vzbudit maminku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1166
11.8.15 12:32

Noční plínky jsem dětem vzala, když byly už několik dní suché. Bylo to ve dvou a půl letech, půl roku byly odplínkované přes den. V noci jsem je nebudila, prostě jsem čekala, až to močový měchýř vydrží celou noc 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
998
11.8.15 12:34

Když jí dáš vyčůrat vždy před odpoledním spaním, tak by plena mohla zůstat suchá ne? Na noc bych ji plenku ještě nechala, jak jsi psala, vše kolem ní je nové…Před spaním vyčůrat, nedávat na noc už moc pít, dozraje k tomu sama. Dcera měla plenu na noc spíš pro jistotu, občas měla jen trochu načuráno, když byla nemocná nebo měla přes den hodně zážitků. Vydržela celou noc, ani mě nenapadlo ji v noci budit na nočník. Plenku jsem sebrala pár dní před 3.narozeninama.Ale každé dítě je jiné, synovec měl plenku na spaní ještě v 5 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
11.8.15 12:41

Ja teda brala klukum plinky zcela mokre, ale u nich to byla lenost, oni treba celou noc vydrzeli a rano to vsechno pustili do pliny, protoze co by hned vstavali… Taky to pak byl kazde rano budicek, ze mazali na zachod za mohutneho dupotu, mnohdy jsem videla, jak se pritom drzej za pindika, ktery uz jim lehce ukapaval. :lol:
Kdybych jim nechala plinu, meli by ji asi doted.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22313
11.8.15 12:44

Já brala, až byly několik dní suché, prostě sem to nechala na ní. Starší byla takhle bez plín úplně od 2,5 let. Mladší je 26 měsíců, asi 3 měsíce je bez plínky přes den a zatím je to tak 50/50… takže vyčkám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
972
11.8.15 12:45

Kdybych cekala na to, az bude plinka nekolik dni po sobe sucha, tak bych syna neodplenkovala nikdy. Jakmile vedel, ze ji ma, tak to tam proste pustil a ani nemel snahu mi oznamit, ze se mu chce. Tak jsem mu ji v poledne vzala, nejake nehody byly, ale po par dnech uz v pohode. V noci ho na curani jednou budim, kdybych nebudila, mel by ty pliny az do skoly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6726
11.8.15 12:47

Dcerka 27měs už je možná rok po nočním spaní suchá a nenapadlo mě ji tu plenku brát..obecně mě nenapadlo už ty plneky nějak „řešit“, vše jde postupně samo…plenku přes den má, ale začíná hlásit, že čůrá, když čůrá…někdy si i sama sundá kalhoty a plenku a sedne na nočník..někdy ji nechám bez plenky a vytírám louži :) pěkná knížka od českého pediatra je „Nenuťte mě na nočník“, autor je Velemínský. Tam je to hezky popsáno, kdy co dozrává..jaké jsou fáze… a to mě uklidnilo :) Jestli máte teď takhle všechno nové, tak tuplem na odplenkování vhodný čas není :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4240
11.8.15 12:47

Ahoj, my odplínkovali po 2,5roku obě děti přes den a pak cca do měsíce byly kolem poledního spaní a pak za pár týdnů i v noci. Vlastně šla jsem na to postupně a v 2,75roce bez plen. ROzhodně bych to nehroutila. Syn si např. řekl, že plenu nechce a za pár dní přišel, že ji nechce ani na noc a to si před tím nesedl ani jednou na nočník a nevyčůral se. Prostě k tomu dozrál a nepočůral se ani jednou. Ze dne na den byl bez plen, žádné pokusy. Dceři jsem plenu vzali pro její lenost chodit na nočník a dostávala ji nejdřív jen na spaní, vdžy to trvalo tak 2dny, že se počůrávala, než si uvědomila, že nemá plenu. Máme za měsíc 3roky a jezdíme už 2měsíce i autem dlouhé trasy bez plen. Už je naučena, že se musí vyčůrat před cestou. Nejdřív neuměla se vyčůrat předem a museli jsme čůrat hned. Teď už i zadržuje, že vydrží, než dojedeme na odpočívadlo apod. Podle mě jsou děti zralé tak kolem 2,5let.

Pokud jsou pleny mokré, ještě bych to nehrotila, nebo zkusila hned po probuzení dát na nočník, aby se nevyčůral až po probuzení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29442
11.8.15 12:55
@zolycka píše:
Dcerka 27měs už je možná rok po nočním spaní suchá a nenapadlo mě ji tu plenku brát..obecně mě nenapadlo už ty plneky nějak „řešit“, vše jde postupně samo…plenku přes den má, ale začíná hlásit, že čůrá, když čůrá…někdy si i sama sundá kalhoty a plenku a sedne na nočník..někdy ji nechám bez plenky a vytírám louži :) pěkná knížka od českého pediatra je „Nenuťte mě na nočník“, autor je Velemínský. Tam je to hezky popsáno, kdy co dozrává..jaké jsou fáze… a to mě uklidnilo :) Jestli máte teď takhle všechno nové, tak tuplem na odplenkování vhodný čas není :kytka:

Ano, tahle knížka je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5483
11.8.15 13:03

Zrovna jsem to psala do vedlejší diskuse :mrgreen: - mladší syn se na noc odplenkoval současně s odebráním pleny ve dne ve 2,5 letech, resp. asi po týdnu, kdy byla plenka stejně pořád suchá. U staršího by mi to pravidlo suché plenky asi nefungovalo nikdy, protože on do ní vždy načůral až ráno, asi těsně po probuzení. Ale ve 3 letech si sám řekl, že chce zkusit bez plenky, asi 3 měsíce byly nehody (i několikrát za týden), a to i přesto, že jsem ho dávala vyčůrat kolem půlnoci, když jsem chodila spát. Ale on měl vždy zvyk hrozně pít večer, takže se obvykle počůral hned zkraje noci, kdy je spánek ještě hluboký.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7065
11.8.15 13:16

@Rezii Nebrala bych v úvahu nějaký obecný věk platný pro všechny děti, ale řídila bych se jen svým dítětem a svou vlastní intuicí. U vás je důležité, že si dcera uvědomuje své potřeby, občasné nehody nevadí, to časem dopiluje. Na noční odplínování má ještě čas, rozhodně bych to neřešila teď, když v jejím životě nastala spousta nových věcí. Je to pro ni náročné období a jenom bys ji zbytečně zatěžovala.
Můj syn je také přes den bez plenky a co se týká spaní, tak to má už asi dva měsíce tak, že je třeba týden v kuse suchý po odpoledním i nočním spaní, ale pak má zase několikrát za sebou plenku mokrou, takže mu zatím plenky nechávám a uvidím, jak se to bude vyvíjet. Nemá cenu stresovat ho mokrou postelí a sobě si přidělávat práci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama