Plíseň, ekzém, alergie?

Anonymní
28.6.20 21:49

Plíseň, ekzém, alergie?

Hezký večer.
Prosím, nevíte co by tohle mohlo být? Mám to na kotníku, přes rok. Střídají se tam puchýře (žloutnou), otok, svědění. Pak to jakoby uschne, udělají se strupy. Nic mi na to nepomáhá, žádné masti. Kožní mi na to dala mast z tuku z ovčí vlny (???) nebo jak to bylo a taky nic a ani mi neřekla, o co vlastně jde. Občas se mi takové puchýře udělají i na prstech u rukou. Na fotce je to zrovna,,v klidném a suchém období"…
Prosím o anonym, stydím se za to… Moc… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

8422
28.6.20 21:54

Já mám takhle atopický ekzém. Nejdřív se udělají malinké puchýřky, které strašně svědí, ty, které jsou hodně naplněné, tak bolí. Pak popraskají, někdy zežloutnou a začnou vysychat. Kůže se pak odlupuje a svědí. Důležité je, mazat to v každé fázi něčím jiným. Když vylezou puchýře a mokvá to, tak tou svojí mastí spíš ublížíš. V tu chvíli to chce vysušit, stačí jen obyčejná zinková pasta. Tím mastným to promazávat, až když to je suché. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
857
28.6.20 22:06

Určitě se nestyd, není za co. Zřejmě jde o nějaký ekzem. Já bych zkusila jinou kožní, tato zřejmě není dobrá, když ani neřekla, o co jde :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
257
29.6.20 08:44

Napadlo mě, jestli to nemůže být
pásový opar, protože i ten mokvá a usychá a šíleně svědí. Může se objevit prakticky kdekoliv na těle, ale ten by zmizel a zas se objevil, takže nejspíš jak píšou holky-ekzém, vyrážka. Určitě bych zašla jinam ke kožní, měla by ti říct o co se jedná a hlavně ti dát mast, která pomůže. Nebo zkus v lékárně koupit prášky, ty mi tenkrát fakt zabraly. Měla jsem svědivou výrážku a nemohla se toho zbavit. Masti od kožní sice pomohly ale jen na chvíli a dlouhodobě se nedoporučují, jakmile jsem přestala mazat, hned vyskočila a tak pořád dokola :roll: Takže bych se zkusila zeptat i v té lekošce :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13378
29.6.20 09:47

Na lanolínové masti není nic špatného - je to léčivý produkt na kůži.

Zajdi si na alegologii a k jiné kožní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.6.20 15:59

Mockrát všem děkuji za odpovědi. :kytka:
A vážím si, že to bylo bez plivani :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...